quad na drodze
Zakup pierwszego quada jest niezwykle ważny, ponieważ zdeterminuje on nasze postrzeganie jazdy na tego typu maszynach | fot.: materiał partnera

Quady Polaris – co wybrać w 2021 roku?

Pomimo tego, że pogoda w tym roku nie rozpieszcza, to sezon off-roadowy trwa w najlepsze. Co by nie powiedzieć, to błota mamy pod dostatkiem. Czyli wszelkie przeprawy są trudne i brudne, tak jak lubią prawdziwi pasjonaci jazdy w terenie. Jest to również doskonały czas na to, aby zacząć przygodę z quadami. A o tym, że quady Polaris warto wybrać, mówi prosty fakt – decydują się na nie wszelkiego rodzaju służby i wojsko. Pozostaje pytanie, co wybrać, bo wybierać naprawdę jest w czym, a w 2021 roku Polaris przygotował nowe odsłony swoich sztandarowych modeli.

Quady Polaris do rekreacji i do pracy

Sposobów na rekreacje jest wiele, jednak jazda na quadzie należy do grona tych, które zamieniają się w prawdziwą pasję. I nic tak nie łączy, i nie daje takiej frajdy oraz satysfakcji, jak sporty motorowe, a zwłaszcza te, w których czujemy na twarzy pęd powietrza. I właśnie tutaj pojawiają się quady Polaris, które obok dostarczenia olbrzymiej dawki wspaniałych emocji, posłużą nam także przy wykonywaniu różnego rodzaju prac w trudnym terenie. Są one bowiem bogato wyposażone, a za sprawą nowoczesnego systemu montowania dodatkowych akcesoriów, bez problemu przekształcimy je w pług śnieżny, wyciągarkę czy ciągnik.

Quady Polaris, które świetnie nadają się dla początkujących, to z pewnością modele z linii Sportsman, a zwłaszcza Sportsman 570 EPS, który w 2021 przeszedł lifting, co sprawia, że jest jeszcze bardziej praktyczny i świetnie się prezentuje. Więcej na temat nowego Sportsmana dowiesz się na https://www.motocykle-krakow.pl/sporstman/polaris-sportsman-570-eps-2021/. Przy czym warto jeszcze tutaj nadmienić, że jest to dwuosobowy quad z homologacją, więc można nim spokojnie podróżować po drogach publicznych.

quad widziany z boku
Pomimo tego, że pogoda w tym roku nie rozpieszcza, to sezon off-roadowy trwa w najlepsze | fot.: materiał partnera

Polaris Sportsman XP 1000 S – prawdziwa bestia

Ten model to już nie przelewki jest to bowiem flagowy quad Polaris, który odznacza się największą szerokością wśród off-roadowych quadów. Wynosi ona aż 140 cm. Przy czym Polaris Sportsman 1000 S dysponuje o wiele większą mocą niż wymieniony powyżej kolega ze stajni Polarisa, czyli model 570 EPS. Ogólnie jest dużo większy, waży więcej i więcej ma do zaoferowania, ponieważ już fabrycznie montowana jest w nim wyciągarka oraz tylny zderzak.

Dokładną specyfikację techniczną pojazdu można znaleźć na https://www.motocykle-krakow.pl/sporstman/polaris-sportsman-xp-1000-s/. Ten model także posiada homologację dwuosobową, dlatego bez problemów możemy nim jeździć po drodze. Na uwagę zasługuje także ciekawe wyposażenie dodatkowe. Bo jeśli tylko chcemy, to możemy doposażyć swoje quady Polaris m. in. w grzane manetki, podstawkę do szybki i szybkę, osłony dłoni, boxy, gąsienice czy dodatkowe światła ledowe – tylne i przednie.

Na co patrzeć przy wyborze pierwszego quada?

Zakup pierwszego quada jest niezwykle ważny, ponieważ zdeterminuje on nasze postrzeganie jazdy na tego typu maszynach. Jeśli wybierzemy trudny w prowadzeniu pojazd, to przy braku doświadczenia możemy się po prostu zniechęcić. Dlatego też wybierając pierwszy quad, warto zdecydować się na maszyny wyposażone w nowoczesne systemy jezdne, takie jak AWD, EPS, EBS czy ADC, dzięki którym prowadzenie quada jest o wiele prostsze, przyjemniejsze i bezpieczniejsze.

Materiał partnera

Sprawdź także

classicauto ułęz

Gdzie można legalnie ścigać się w Polsce – przegląd torów

Liczba torów w Polsce, na których w bezpieczny sposób można doskonalić swoje umiejętności, nadal pozostawia …