Auto na wakacje
Wybierając nowy samochód, oprócz cech przydatnych w codziennym użytkowaniu warto też wziąć pod uwagę czynniki wpływające na komfort podróży na dłuższych trasach | fot.: materiał partnera zewnętzrnego

Samochodem na urlop – kredyt samochodowy a wyjazd na wakacje

Wakacje to gorący czas nie tylko ze względu na temperaturę, ale również plany wyjazdowe. Dla dużej części z nas lato to okres długo oczekiwanego urlopu, który zwykle staramy się zaplanować w najmniejszym szczególe. Wybierając się w podróż własnym autem, nie zapomnijmy odpowiednio wcześnie sprawdzić jego stanu. Jeśli okaże się, że przed wakacjami konieczny jest zakup samochodu, warto wiedzieć, że nowoczesny kredyt samochodowy nie musi oznaczać rezygnacji z urlopu.

Mimo atrakcyjnych cen biletów lotniczych i rozbudowanej siatki połączeń z niemal każdym zakątkiem świata, samochód pozostaje bardzo popularnym środkiem transportu na wakacje. Własne auto podczas wyjazdu chętnie wybierają m.in. rodziny z dziećmi – doceniając możliwość zabrania większej ilości bagaży czy samodzielnego decydowania o trasie przejazdu czy postojach.

Auto na wakacje

O tym czy podróż będzie przyjemna i komfortowa, decyduje przede wszystkim to, jaki posiadamy samochód. Rozważając własny środek transportu podczas wyjazdu wakacyjnego, warto zastanowić się, czy nasze auto na pewno sprawdzi się w dłuższej trasie, uwzględniając m.in. jego specyfikę oraz stan techniczny. Być może dobrym rozwiązaniem byłoby wypożyczenie większego samochodu? A może lepiej zdecydować się na kredyt samochodowy i wymienić auto na nowe? Drugie wyjście wydaje się być bardzo kosztowne, tym bardziej w obliczu wydatków związanych z wakacyjnym urlopem – ale czy rzeczywiście tak jest?

Zakup kontrolowany – kredyt samochodowy w domowym budżecie

Decyzja o zakupie samochodu wcale nie musi przekreślać planów urlopowych. Dostępne na rynku nowoczesne oferty kredytów samochodowych pozwalają dopasowywać parametry finansowania do indywidualnych możliwości i potrzeb. Poprzez ustalenie dogodnej wysokości wkładu własnego i okresu kredytowania możemy regulować wysokość miesięcznych rat w taki sposób, aby nie stanowiły one zbytniego obciążenia dla budżetu domowego.

Nowoczesny kredyt samochodowy ma również inną, bardzo ważną zaletę – możliwość wygodnego zakończenia kontraktu. Coraz częściej używane auto można oddać dealerowi, a w jego miejsce wybrać zupełnie nowe w ramach kolejnej umowy – bez martwienia się o odsprzedaż.

Jaki samochód na wakacyjny wyjazd?

Wybierając nowy samochód, oprócz cech przydatnych w codziennym użytkowaniu warto też wziąć pod uwagę czynniki wpływające na komfort podróży na dłuższych trasach. Idealny samochód do jazdy po mieście i do wakacyjnych wojaży powinien być tani w eksploatacji i przestronny. Szczególnie dla kierowców podróżujących z dziećmi, niezwykle ważną kwestią jest także bezpieczeństwo, które zwiększają m.in. nowoczesne systemy wsparcia kierowcy. Uwzględniając wszystkie te parametry, w roli uniwersalnego auta dla rodziny dobrze sprawdzają się samochody typu kombi, van, a także – będące przebojem ostatnich lat – SUV-y i crossovery.

Materiał partnera zewnętrznego

 

Sprawdź także

samochód na firmę

Jak sfinansować zakup nowego samochodu dla firmy?

Kupno firmowego samochodu to dobre rozwiązanie, nawet jeżeli będzie on używany głównie do celów prywatnych. …