czerwony samochód na drodze
Wyprzedaże rocznikowe to jeden z tych momentów, które są najbardziej oczekiwane przez kierowców | fot.: materiał partnera zewnętrznego
Strona główna / Technologia / Motoryzacja / Wyprzedaż 2020. Czy to dobry moment na kupno samochodu?

Wyprzedaż 2020. Czy to dobry moment na kupno samochodu?

Już od dawna przymierzasz się do zakupu nowego samochodu, ale nadal się wahasz? Być może w podjęciu decyzji pomoże ci zbliżająca się wyprzedaż rocznika 2020. Dowiedz się więcej i sprawdź, czy to rzeczywiście dobrym moment na nabycie auta.

Wyprzedaże rocznikowe to jeden z tych momentów, które są najbardziej oczekiwane przez kierowców. To właśnie wtedy wiele osób decyduje się na zakup fabrycznie nowego pojazdu – takiego, na którego zakup nie mogliby sobie pozwolić w cenie regularnej.

Wyprzedaż rocznika 2020 – dlaczego warto?

Chociaż istnieje wielu przeciwników zakupu pojazdów w ramach wyprzedaży rocznikowej, taka oferta ma znacznie więcej zwolenników. Nie ma się czemu dziwić – akcja organizowana w poszczególnych salonach samochodowych niesie za sobą wiele korzyści.

  • Pełnowartościowy pojazd w dużo niższej cenie

Wyprzedaż rocznikowa to ogromna szansa na zakup samochodu w dużo niższej cenie. Oferowane auto jest właściwie nowe – pełnowartościowe. Co prawda zwykle jest pojazdem ekspozycyjnym, jednak w bardzo dobrym stanie – bez żadnych uszkodzeń.

Dzięki temu kierowca może sporo zaoszczędzić – tym więcej, im wyższa jest wartość początkowa auta. Dealerzy zwykle dają większe rabaty na droższe modele pojazdów.

  • Samochód dostępny od ręki

Wyprzedaż rocznika dotyczy wyłącznie tych samochodów, które znajdują się na ekspozycji w salonie albo „garażują” na placu. Dla kierowców oznacza to możliwość zakupu pojazdu od ręki – bez konieczności oczekiwania na jego produkcję i sprowadzenie do kraju.

  • Możliwość otrzymania dodatkowych rabatów na akcesoria

W przypadku oferty wyprzedażowej istnieje możliwość uzyskania także dodatkowych rabatów, np. na akcesoria. Jeśli więc kierowca wykazuje zdolności negocjacyjne, z akcji organizowanej przez salony samochodowe może „wycisnąć” znacznie więcej.

Jak sfinansować zakup auta z wyprzedaży rocznika?

To postanowione – kupujesz samochód w ramach akcji wyprzedażowej. Zastanawiasz się jednak, jak możesz go sfinansować? Odpowiedź jest prosta: dokładnie tak samo, jak w przypadku zakupu auta poza wyprzedażą.

  • Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy to bardzo dobra opcja – szczególnie, jeśli chcesz w minimalnym stopniu obciążyć domowy budżet. Odpowiednio dobrane finansowanie pozwala na obniżenie wysokości raty – tak, aby była dopasowana do sytuacji materialnej.

Jeśli chodzi o kredyt samochodowy, ciekawą propozycją może okazać się Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy przygotowany przez Toyota Bank (RRSO 7,86%). Na korzyść tego rozwiązania przemawia nie tylko niska miesięczna rata, ale również niski wkład własny i możliwość wymiany auta po 3-4 latach bez angażowania własnej gotówki.

Dodatkowo w Toyota Bank na czas Wyprzedaży rocznika pojawiła się promocja Standard Kredytu 50/50 (RRSO jedynie 2,5%), na którą również warto zwrócić uwagę. Kredyt 50/50 to tzw. kredyt jednoratowy, dokonujesz wpłaty połowy wartości auta, a drugą połowę spłacasz po roku.

  • Gotówka

Możliwość nabycia samochodu tańszego nawet o kilkanaście tysięcy złotych jest dla wielu osób powodem, aby uniknąć kredytu samochodowego. Dlatego rozważają oni możliwość finansowania gotówką. To dobra opcja – na pewno tańsza, ale zwykle stanowi znacznie większe jednorazowe obciążenie domowego budżetu.

Pamiętaj! Wyprzedaż rocznika 2020 to dobry moment na zakup pojazdu – szczególnie, jeśli nie masz sprecyzowanych oczekiwań względem auta. Jeżeli natomiast zależy ci na konkretnym modelu w określonej wersji wyposażenia, znacznie lepiej jest kupić auto na standardowych warunkach – i w tym przypadku możesz sfinansować go, zaciągając korzystny kredyt samochodowy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Auto na wakacje

Samochodem na urlop – kredyt samochodowy a wyjazd na wakacje

Wakacje to gorący czas nie tylko ze względu na temperaturę, ale również plany wyjazdowe. Dla …