czerwony samochód na drodze
Wyprzedaże rocznikowe to jeden z tych momentów, które są najbardziej oczekiwane przez kierowców | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wyprzedaż 2020. Czy to dobry moment na kupno samochodu?

Już od dawna przymierzasz się do zakupu nowego samochodu, ale nadal się wahasz? Być może w podjęciu decyzji pomoże ci zbliżająca się wyprzedaż rocznika 2020. Dowiedz się więcej i sprawdź, czy to rzeczywiście dobrym moment na nabycie auta.

Wyprzedaże rocznikowe to jeden z tych momentów, które są najbardziej oczekiwane przez kierowców. To właśnie wtedy wiele osób decyduje się na zakup fabrycznie nowego pojazdu – takiego, na którego zakup nie mogliby sobie pozwolić w cenie regularnej.

Wyprzedaż rocznika 2020 – dlaczego warto?

Chociaż istnieje wielu przeciwników zakupu pojazdów w ramach wyprzedaży rocznikowej, taka oferta ma znacznie więcej zwolenników. Nie ma się czemu dziwić – akcja organizowana w poszczególnych salonach samochodowych niesie za sobą wiele korzyści.

  • Pełnowartościowy pojazd w dużo niższej cenie

Wyprzedaż rocznikowa to ogromna szansa na zakup samochodu w dużo niższej cenie. Oferowane auto jest właściwie nowe – pełnowartościowe. Co prawda zwykle jest pojazdem ekspozycyjnym, jednak w bardzo dobrym stanie – bez żadnych uszkodzeń.

Dzięki temu kierowca może sporo zaoszczędzić – tym więcej, im wyższa jest wartość początkowa auta. Dealerzy zwykle dają większe rabaty na droższe modele pojazdów.

  • Samochód dostępny od ręki

Wyprzedaż rocznika dotyczy wyłącznie tych samochodów, które znajdują się na ekspozycji w salonie albo „garażują” na placu. Dla kierowców oznacza to możliwość zakupu pojazdu od ręki – bez konieczności oczekiwania na jego produkcję i sprowadzenie do kraju.

  • Możliwość otrzymania dodatkowych rabatów na akcesoria

W przypadku oferty wyprzedażowej istnieje możliwość uzyskania także dodatkowych rabatów, np. na akcesoria. Jeśli więc kierowca wykazuje zdolności negocjacyjne, z akcji organizowanej przez salony samochodowe może „wycisnąć” znacznie więcej.

Jak sfinansować zakup auta z wyprzedaży rocznika?

To postanowione – kupujesz samochód w ramach akcji wyprzedażowej. Zastanawiasz się jednak, jak możesz go sfinansować? Odpowiedź jest prosta: dokładnie tak samo, jak w przypadku zakupu auta poza wyprzedażą.

  • Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy to bardzo dobra opcja – szczególnie, jeśli chcesz w minimalnym stopniu obciążyć domowy budżet. Odpowiednio dobrane finansowanie pozwala na obniżenie wysokości raty – tak, aby była dopasowana do sytuacji materialnej.

Jeśli chodzi o kredyt samochodowy, ciekawą propozycją może okazać się Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy przygotowany przez Toyota Bank (RRSO 7,86%). Na korzyść tego rozwiązania przemawia nie tylko niska miesięczna rata, ale również niski wkład własny i możliwość wymiany auta po 3-4 latach bez angażowania własnej gotówki.

Dodatkowo w Toyota Bank na czas Wyprzedaży rocznika pojawiła się promocja Standard Kredytu 50/50 (RRSO jedynie 2,5%), na którą również warto zwrócić uwagę. Kredyt 50/50 to tzw. kredyt jednoratowy, dokonujesz wpłaty połowy wartości auta, a drugą połowę spłacasz po roku.

  • Gotówka

Możliwość nabycia samochodu tańszego nawet o kilkanaście tysięcy złotych jest dla wielu osób powodem, aby uniknąć kredytu samochodowego. Dlatego rozważają oni możliwość finansowania gotówką. To dobra opcja – na pewno tańsza, ale zwykle stanowi znacznie większe jednorazowe obciążenie domowego budżetu.

Pamiętaj! Wyprzedaż rocznika 2020 to dobry moment na zakup pojazdu – szczególnie, jeśli nie masz sprecyzowanych oczekiwań względem auta. Jeżeli natomiast zależy ci na konkretnym modelu w określonej wersji wyposażenia, znacznie lepiej jest kupić auto na standardowych warunkach – i w tym przypadku możesz sfinansować go, zaciągając korzystny kredyt samochodowy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Kalkulator i wyliczenia

Planujesz zakup samochodu? Poznaj kilka sposobów na obniżenie kosztów zakupu

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup fabrycznie nowych pojazdów. Jest to spory wydatek, jednak …