Nie masz czasu na wywoływanie zdjęć? Zamów odbitki online

Wydruk zdjęć jest opłacalny w momencie, gdy wywołuje się większą ilość fotografii za jednym razem. | fot.: Fotolia

Niemal każdy z nas posiada ogromną ilość niewywołanych zdjęć z wakacji, świąt czy rodzinnych spotkań. Głównym powodem, dla którego wiele osób nie wywołuje zdjęć, jest brak czasu na wizytę w punkcie fotograficznym, żeby zlecić wykonanie odbitek, a następnie pojawić się ponownie po ich odbiór. Na szczęście, zdjęcia, coraz częściej można wywoływać online. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić e czas i nie jest bardzo dotkliwe dla finansów.

Zalety wywoływania zdjęć online

Zdjęcia można wywołać na kilka sposobów. Najpopularniejszym, i najstarszym, jest wybranie się do punktu fotograficznego i zlecenie wykonania usługi. Odbitki można również wykonać odbitki samodzielnie, we własnym domu. Wystarczy mieć odpowiednią drukarkę oraz papier fotograficzny. Jednak takie rozwiązanie sprawdza się tylko w przypadku sporadycznego drukowania zdjęć, ponieważ wiąże się z dość wysokimi kosztami, szczególnie w porównaniu z wywoływaniem zdjęć w profesjonalnych punktach, np. u fotografa. W celu uzyskania jak najlepszej jakości, zdjęcia należy drukować na odpowiednim papierze oraz z wykorzystaniem specjalnych drukarek atramentowych. Tego rodzaju sprzęt oraz materiały eksploatacyjne nie są najtańsze. Ponadto, wydruk zdjęć jest opłacalny w momencie, gdy wywołuje się większą ilość fotografii za jednym razem.

Doskonałą alternatywą dla wykonywania odbitek w domowych warunkach lub w punkcie fotograficznym, jest wywoływanie zdjęć online. Tego rodzaju usługę można zrealizować m.in. na http://www.odbitki.fotojoker.pl/zdjecia.html. Oszczędność czasu i pieniędzy to najważniejsze argumenty, które przemawiają za takim rozwiązaniem. Wykonanie odbitek można zlecić o każdej porze, wystarczy mieć dostęp do komputera i Internetu. Dzięki temu jest to też bardzo wygodne. Ponadto, cały proces odbywa się bez wychodzenia z domu. Taka metoda jest również zdecydowanie tańsza, niż drukowanie zdjęć w domu, m.in. dlatego, że programy do wywoływanie zdjęć są darmowe. Płaci się jedynie za samą usługę wykonania odbitek. Bardzo pomocne są też dodatkowe opcje, które znajdują się w programach służących do wykonywania odbitek, np. podgląd zdjęć, możliwość dodawania większej ilości fotografii za jednym razem czy korzystanie z kreatora służącego do obróbki fotografii.

Jakość zdjęć wywoływanych online jest bardzo wysoka, ponieważ oferowane usługi są wykonywane przez profesjonalistów. Dzięki temu można mieć pewność, że odbitki zostaną wykonane na specjalistycznym sprzęcie i papierze o odpowiedniej jakości. Co więcej, programy komputerowe służące do zamawiania odbitek mają opcję, która odpowiada za kontrolę jakości. Daje to większą pewność, że końcowy efekt będzie wysoce zadowalający.

Ciekawą i bardzo pomocną funkcją jest edytor zdjęć, który bardzo często stanowi część programów służących do zamawiania odbitek przez Internet. W trakcie składania zamówienia można dopracować wygląd fotografii. Można to zrobić również poprzez użycie programu graficznego zainstalowanego na swoim komputerze, jednak nie każdy ma do tego warunki.

Podsumowując, wywołanie zdjęć przez Internet wiąże się z konkretnymi korzyściami, takimi jak:

  • wygoda,
  • oszczędność czasu,
  • niskie koszty,
  • kontrola jakości,
  • dodatkowe opcje, np. możliwość skorzystania z edytora zdjęć.

Odbitki online – jak to zrobić?

Wywoływanie zdjęć przez Internet nie wymaga specjalnych umiejętności, ponieważ programy do realizowania tego rodzaju usług są bardzo intuicyjne. Wystarczy postępować zgodnie z kilkoma prostymi wskazówkami:

  1. należy wybrać firmę, z usług której chce się skorzystać i pobrać z jej strony internetowej program do wywołania zdjęć. Tego rodzaju programy są tworzone przez konkretne firmy fotograficzne, a ich instalacja na własnym komputerze jest nieodpłatna, a więc usługa jest dostępna dla każdego;
  2. po uruchomieniu programu konieczne jest wybranie konkretnej usługi, np. dotyczącej wykonania odbitek;
  3. trzeba określić format zdjęć, które mają zostać wywołane;
  4. wybrane zdjęcia w formie cyfrowej należy „przenieść” z dysku swojego komputera do programu. W tym momencie automatycznie pojawiają się ceny za każdą odbitkę;
  5. ostatnim etapem jest zatwierdzenie realizacji zamówienia i wybranie formy odbioru – jako przesyłki lub bezpośrednio w wybranym punkcie sprzedażowym.

W celu zamówienia odbitek przez Internet, wystarczy posiadać komputer oraz dostęp do Internetu. Instalacja programu, za pośrednictwem którego zamówienie jest realizowane, nie jest trudna – wystarczy postępować zgodnie z instrukcją. Przez wszystkie kroki przechodzi się w sposób intuicyjny – program sam podpowiada, co należy kolejno robić.

Wybór formy odbioru gotowych odbitek zależy od klienta firmy fotograficznej. Można zamówić dostawę bezpośrednio pod wskazany adres lub osobiście odebrać zdjęcia w konkretnym miejscu w ustalonym wcześniej terminie. Druga opcja dotyczy punktów fotograficznych, których pojawia się coraz więcej – są to zarówno tradycyjne salony, jak i mniej standardowe lokalizacje w formie budki, kiosku itp.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

obróbka zdjęć w photoshopie

Wszystko, co początkujący fotograf powinien wiedzieć o środowisku Adobe

Jako początkujący fotograf chcesz, aby efekty Twojej pracy były profesjonalne? Warto wybrać sprawdzone programy do …