Drukarka 3D Zortrax M200, została uznana za urządzenie roku 2016 w kategorii Plug ‘n’ Play przez prestiżowy serwis 3DHubs.com | fot.: Zortax/onfoWire

Polska drukarka 3D, Zortrax M200, najlepszym na świecie urządzeniem plug&play 2016

Największa na świecie społeczność skupiona wokół druku 3D – 3DHubs.com ogłosiła ranking najlepszych drukarek 3D na 2016 r.

Warszawa, 24 listopada 2015 r. – Firma Zortrax, lider w dziedzinie druku 3D w Polsce, poinformowała, że jej drukarka 3D Zortrax M200, została uznana za urządzenie roku 2016  w kategorii Plug ‘n’ Play przez prestiżowy serwis 3DHubs.com.

3D printer guide 2016 to zestawienie podsumowujące zbierane przez serwis opinie użytkowników korzystających z drukarek 3D. Składają się na nie 5 350 recenzje 441 modeli drukarek 3D. By wyrobić sobie swoje opinie recenzenci wydrukowali 714 300 modeli, a samo spisanie ich wrażeń zajęło w sumie 638 godzin (razem mogą też pochwalić się  doświadczeniem z korzystania z druku 3D wynoszącym 3962 lata). Pod uwagę brano głównie takie czynniki jak: jakość wydruku, łatwość użytkowania, jakość sprzętu, niezawodność, ilość awarii, pomoc techniczna, społeczność, koszty związanie z korzystaniem z urządzenia a także oprogramowanie i wartość. W rankingu wzięto pod uwagę desktopowe (nabiurkowe) drukarki 3D podzielone na takie kategorie jak: Enthusiast (urządzenia dające się łatwo rozbudowywać, z liczną społecznością), Plug ‘n’ Play (łatwe w użyciu, niezawodne i gotowe do pracy po wyjęciu z pudełka), Kit/DIY (sprzęt open source i do samodzielnego montażu), Budget (drukarki kosztujące poniżej 1000 $) oraz Resin (drukujące ze światłoutwradzalnej żywicy). Każdy z modeli, który znalazł się w czołowej 20-stce zestawienia zgromadził przynajmniej 20 szczegółowych recenzji. Nic zatem dziwnego, że zestawienia przygotowywane przez 3DHubs.com powszechnie uznawane są za najbardziej miarodajne w branży. 3D Hubs, to serwis internetowy, w którym właściciele drukarek 3D mogą otrzymywać zlecenia na wydruki od osób, które nie dysponują takim sprzętem a jednocześnie największa na świecie społeczność skupiona wokół druku 3D.

Drukarka Zortrax M200 została uznana za najlepsze urządzenie w kategorii Plug ‘n’ Play, gdzie główny nacisk położono na niezawodność, gotowość urządzenia do pracy po wyjęciu z opakowania oraz łatwość obsługi. Urządzenia oceniane w tej kategorii charakteryzują się również solidną jakością wydruku, niską awaryjnością oraz dobrym wsparciem dla użytkownika.  Największe uznanie uzyskała polska drukarka 3D Zortrax M200, która otrzymała ocenę 9.0. Jest to jedna z najchętniej wybieranych drukarek 3D przez społeczność 3Dhubs.com, została najwyżej oceniona w takich kategoriach jak jakość wydruku, niezawodność i stosunek ceny do jakości. M200 może pochwalić się też łatwością użycia, trwałą konstrukcją oraz najmniejszą w zestawieniu liczbą nieudanych wydruków (poniżej 7%). Drukarkę 3D z Olsztyna poleciłoby innym aż 98% użytkowników, a raport 3DHubs podkreśla, że nadaje się zarówno dla tych, którzy zaczynają przygodę z drukiem 3D jak i profesjonalistów.

– Drugi rok z rzędu nasze urządzenie zdobywa tytuł najlepszej drukarki 3D w kategorii Plug ‘n’ Play. Ponieważ ranking 3DHubs.com to największe tego rodzaju zestawienie na świecie, do tego  opinie pochodzą od najbardziej wiarygodnych recenzentów – użytkowników drukarek. Z wymienionych powodów nagrodami od 3D Hubs szczycimy się szczególnie. Przypomnę jeszcze, że w kwietniu tego roku M200 znalazła się również na szczycie rankingu drukarek desktopowych prowadzonego przez ten serwis – powiedział Rafał Tomasiak, CEO Zortrax. – Projektując M200 postawiliśmy sobie za cel stworzenie urządzenia, jakiego wówczas brakowało na rynku – sprzętu, który zapewni wysoką jakość wydruku bez konieczności samodzielnego montażu czy żmudnej kalibracji przed rozpoczęciem pracy. Nagroda jaką właśnie otrzymaliśmy potwierdza, że udało nam się w pełni zrealizować te założenia i to w sposób najlepszy na świecie.

3D printer guide 2016 to zestawienie podsumowujące zbierane przez serwis opinie użytkowników korzystających z drukarek 3D | fot.: Zortax/infoWire
3D printer guide 2016 to zestawienie podsumowujące zbierane przez serwis opinie użytkowników korzystających z drukarek 3D | fot.: Zortax/infoWire

Drukarka Zortrax M200 charakteryzuje się wysoką jakością wydruku przy niewielkim koszcie zakupu (sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi  6900 zł).  Urządzenie kierowane jest do profesjonalistów z branż, w których potrzebne jest szybkie prototypowanie, między innymi projektantów, architektów, inżynierów i wielu innych. Drukarka Zortrax M200 sprzedawana jest obecnie w 53 krajach świata w tym w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Niemczech oraz w Polsce.

Pełną wersję raportu znaleźć można na stronie: https://www.3dhubs.com/best-3d-printer-guide-preview

3D Hubs to największa na świecie społeczność skupiająca wokół siebie niezależnych dostawców usług, związanych z drukiem 3D. Misją serwisu jest zapewnienie dostępu do technologii druku 3D jak największej ilości osób na całym świecie przez łączenie posiadaczy drukarek 3D (Hubs) z potencjalnymi klientami. Jest to też największa i najszybciej rozwijająca się społeczność skupiona wokół zjawiska, jakim jest druk 3D.

@infoWire

Sprawdź także

drukarka 3 d

Niezwykłe drukarki 3D

Gdyby jeszcze kilkanaście lat temu, że drukarka to coś więcej, niż maszyna, pokrywająca papier tekstem …