Magazynier podczas pracy
Odpowiednie oprogramowanie magazynowe pozwala na rozdzielenie zadań pomiędzy poszczególnych pracowników, a następnie kontrolę ich poczynań. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Urządzenia usprawniające pracę w magazynach – drukarki mobilne

Praca magazynierów często bywa niedoceniana. O ile zwraca się uwagę na etap produkcji danej rzeczy, a następnie samą sprzedaż, o tyle to, co dzieje się pomiędzy, w ogóle klientów nie interesuje. Tymczasem pracownicy magazynów są odpowiedzialni za bezpieczne przechowywanie produktów, a także kompletowanie zamówień i sprawną wysyłkę towarów. Każda pomyłka może dużo kosztować. Usprawnienie pracy magazynierów, a także eliminacja błędów ludzkich, możliwe są dzięki zastosowaniu specjalistycznych rozwiązań – sprzętów i aplikacji. Jednym z powszechnie wykorzystywanych w magazynach urządzeń są drukarki mobilne.

Mniej błędów i błyskawiczna realizacja zadań

Odpowiednie oprogramowanie magazynowe pozwala na rozdzielenie zadań pomiędzy poszczególnych pracowników, a następnie kontrolę ich poczynań. Wszelkie procesy magazynowe, począwszy od przyjmowania towaru i rozładunku, poprzez jego składowanie, a następnie przygotowywanie do wysyłki, odbywają się dużo szybciej niż w sytuacji, gdyby opierały się wyłącznie na ręcznych notatkach. Stosowanie odpowiedniego oprogramowania ogranicza również ryzyko wystąpienia błędu.

Oprogramowanie to oczywiście nie wszystko, ponieważ równie istotna jest jakość użytego sprzętu. W magazynach często panują trudne warunki – jest gorąco, wilgotno i głośno. Dlatego też najlepiej sprawdzają się urządzenia przystosowane do pracy w warunkach przemysłowych. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale także na uszkodzenia mechaniczne czy upadki z wysokości.

Niektóre magazyny zajmują naprawdę spore powierzchnie, dlatego obok jakości urządzeń równie istotne jest to, by dało się je swobodnie przenieść. W magazynach doskonale sprawdzają się drukarki mobilne (zamów tutaj), które umożliwiają drukowanie etykiety w dowolnym miejscu.

Drukarki mobilne – największe zalety przenośnych drukarek etykiet

Największą zaletą przenośnych drukarek jest właśnie to, że są… przenośne. W magazynach zwykle drukuje się większe partie etykiet w jednym miejscu, a następnie gotowe etykiety przykleja na produktach. Czasem jednak pracownik zauważa, że w na którymś ze składowanych produktów brakuje etykiety i zachodzi potrzeba dodruku na miejscu. Drukarki mobilne sprawiają, że taka sytuacja nie jest problemem.

Kolejną zaletą drukarek mobilnych są ich kompaktowe wymiary oraz waga. Drukarka jest mała i lekka, dzięki czemu bez problemu mieści się w dłoni i nie stanowi zbędnego obciążenia. Korzystanie z niej jest niezwykle wygodne, a po zakończonym zadaniu można włożyć ją do kieszeni służbowego uniformu.

Drukarki mobilne mogą być stosowane także poza magazynem, np. w procesie sprzedaży. Doskonale sprawdzają się jako wyposażenie przenośnych stoisk na różnorodnych targach, pokazach i eventach, podczas których ustawia się kasy biletowe. Wykorzystywane są również przez mobilnych pracowników gazowni, elektrowni, płatnych parkingów. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości korzystania z dużych urządzeń stacjonarnych.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

pracownik magazynu z kolektorem danych

Kolektory danych na magazyn

Funkcjonowanie nowoczesnego magazynu coraz częściej oparte jest na systemach informatycznych, których istotnym ogniwem są kody …