Magazynier podczas pracy
Odpowiednie oprogramowanie magazynowe pozwala na rozdzielenie zadań pomiędzy poszczególnych pracowników, a następnie kontrolę ich poczynań. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Urządzenia usprawniające pracę w magazynach – drukarki mobilne

Praca magazynierów często bywa niedoceniana. O ile zwraca się uwagę na etap produkcji danej rzeczy, a następnie samą sprzedaż, o tyle to, co dzieje się pomiędzy, w ogóle klientów nie interesuje. Tymczasem pracownicy magazynów są odpowiedzialni za bezpieczne przechowywanie produktów, a także kompletowanie zamówień i sprawną wysyłkę towarów. Każda pomyłka może dużo kosztować. Usprawnienie pracy magazynierów, a także eliminacja błędów ludzkich, możliwe są dzięki zastosowaniu specjalistycznych rozwiązań – sprzętów i aplikacji. Jednym z powszechnie wykorzystywanych w magazynach urządzeń są drukarki mobilne.

Mniej błędów i błyskawiczna realizacja zadań

Odpowiednie oprogramowanie magazynowe pozwala na rozdzielenie zadań pomiędzy poszczególnych pracowników, a następnie kontrolę ich poczynań. Wszelkie procesy magazynowe, począwszy od przyjmowania towaru i rozładunku, poprzez jego składowanie, a następnie przygotowywanie do wysyłki, odbywają się dużo szybciej niż w sytuacji, gdyby opierały się wyłącznie na ręcznych notatkach. Stosowanie odpowiedniego oprogramowania ogranicza również ryzyko wystąpienia błędu.

Oprogramowanie to oczywiście nie wszystko, ponieważ równie istotna jest jakość użytego sprzętu. W magazynach często panują trudne warunki – jest gorąco, wilgotno i głośno. Dlatego też najlepiej sprawdzają się urządzenia przystosowane do pracy w warunkach przemysłowych. Charakteryzują się podwyższoną odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale także na uszkodzenia mechaniczne czy upadki z wysokości.

Niektóre magazyny zajmują naprawdę spore powierzchnie, dlatego obok jakości urządzeń równie istotne jest to, by dało się je swobodnie przenieść. W magazynach doskonale sprawdzają się drukarki mobilne (zamów tutaj), które umożliwiają drukowanie etykiety w dowolnym miejscu.

Drukarki mobilne – największe zalety przenośnych drukarek etykiet

Największą zaletą przenośnych drukarek jest właśnie to, że są… przenośne. W magazynach zwykle drukuje się większe partie etykiet w jednym miejscu, a następnie gotowe etykiety przykleja na produktach. Czasem jednak pracownik zauważa, że w na którymś ze składowanych produktów brakuje etykiety i zachodzi potrzeba dodruku na miejscu. Drukarki mobilne sprawiają, że taka sytuacja nie jest problemem.

Kolejną zaletą drukarek mobilnych są ich kompaktowe wymiary oraz waga. Drukarka jest mała i lekka, dzięki czemu bez problemu mieści się w dłoni i nie stanowi zbędnego obciążenia. Korzystanie z niej jest niezwykle wygodne, a po zakończonym zadaniu można włożyć ją do kieszeni służbowego uniformu.

Drukarki mobilne mogą być stosowane także poza magazynem, np. w procesie sprzedaży. Doskonale sprawdzają się jako wyposażenie przenośnych stoisk na różnorodnych targach, pokazach i eventach, podczas których ustawia się kasy biletowe. Wykorzystywane są również przez mobilnych pracowników gazowni, elektrowni, płatnych parkingów. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości korzystania z dużych urządzeń stacjonarnych.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

magazyn dropshipping

Dropshipping czyli własny sklep bez wielkiego magazynu!

Dropshipping jest to coraz popularniejszy, model sprzedażowy polegający na tym, że właściciel sklepu jest pośrednikiem …