Kobieta trzyma w ręku aloes
To roślina o nietypowej budowie – wewnątrz jej długich liści znajduje się żelowa substancja, niemal w 99% składająca się z wody. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Aloes – właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Aloes to jedna z roślin leczniczych, których pozytywny wpływ na zdrowie człowieka znany i ceniony jest już od kilkuset lat. To także bardzo popularna i dość rozpowszechniona roślina – każdy z nas o niej słyszał, wie, jak wygląda, a niektórzy nawet hodują go w domowym zaciszu! Bardzo słusznie – jego dobroczynne działanie zasługuje na uwagę i włączenie go do swojej codziennej pielęgnacji. Jakie właściwości ma aloes, jak można go stosować i czy warto zainwestować w nawilżający żel do twarzy z aloesem?

Nawilżający żel do twarzy z aloesem – jak działa?

Aloes uznawany jest za roślinę leczniczą, co oznacza, że dzięki zawartości licznych składników odżywczych wywiera pozytywny wpływ na organizm człowieka, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz – nie bez powodu ekstrakty z aloesu wykorzystywane są w medycynie, kosmetyce i innych dziedzinach. To roślina o nietypowej budowie – wewnątrz jej długich liści znajduje się żelowa substancja, niemal w 99% składająca się z wody. Można wykorzystać ją do produkcji soku lub żelu. Sok aloesowy wykorzystywany jest w terapii alergii oraz przyspieszaniu gojenia rozległych ran, oparzeń i owrzodzeń. Dzięki zawartości różnorodnych witamin i składników odżywczych aloes może wspomagać proces odbudowy odporności. Właściwości kojące czynią aloes doskonałym składnikiem kosmetyków. Stosowanie preparatów z aloesem w składzie pomaga w krótkim czasie poprawić kondycję skóry, a także zredukować problemy, z jakimi się boryka. Aloes ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu jest jednym z najważniejszych składników preparatów antytrądzikowych i antyperspirantów naturalnego pochodzenia. W przypadku cery problemowej zastosowanie może znaleźć zarówno nawilżający żel do twarzy, jak i maseczka z aloesem. Inną zaletą aloesu jest jego zdolność do długotrwałego nawilżania naskórka, przez co składnik ten często można spotkać w balsamach do ust, ciała oraz kremach do twarzy.

Garnier Aloe Jelly – właściwości aloesu w pełnej krasie

Nowatorskie podejście do tematu nawilżania prezentuje marka Garnier – opracowując recepturę żelu nawilżającego do twarzy Garnier Aloe Jelly, proponuje swoim klientom maksimum nawilżenia zamknięte w kosmetyku o żelowej konsystencji. Dzięki połączeniu kojących i nawilżających właściwości aloesu z kwasem hialuronowym otrzymano prawdziwą rewelację – kwas hialuronowy ma za zadanie wiązać cząsteczki wody w naskórku, co zapobiega ich utracie. Żelowa konsystencja sprawia, że kosmetyk szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Prawdziwe nawilżenie pochodzi prosto z natury!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

koreańskie kosmetyki organiczne

Które koreańskie kosmetyki są organiczne? Przetestuj moc fermentów WHAMISA

WHAMISA to koreańska manufaktura kosmetyków, która wykorzystuje składniki pochodzenia naturalnego i organicznego. Łączy metody fermentacji …