Strona główna / Uroda / Aloes – właściwości i zastosowanie w kosmetyce
Kobieta trzyma w ręku aloes
To roślina o nietypowej budowie – wewnątrz jej długich liści znajduje się żelowa substancja, niemal w 99% składająca się z wody. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Aloes – właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Aloes to jedna z roślin leczniczych, których pozytywny wpływ na zdrowie człowieka znany i ceniony jest już od kilkuset lat. To także bardzo popularna i dość rozpowszechniona roślina – każdy z nas o niej słyszał, wie, jak wygląda, a niektórzy nawet hodują go w domowym zaciszu! Bardzo słusznie – jego dobroczynne działanie zasługuje na uwagę i włączenie go do swojej codziennej pielęgnacji. Jakie właściwości ma aloes, jak można go stosować i czy warto zainwestować w nawilżający żel do twarzy z aloesem?

Nawilżający żel do twarzy z aloesem – jak działa?

Aloes uznawany jest za roślinę leczniczą, co oznacza, że dzięki zawartości licznych składników odżywczych wywiera pozytywny wpływ na organizm człowieka, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz – nie bez powodu ekstrakty z aloesu wykorzystywane są w medycynie, kosmetyce i innych dziedzinach. To roślina o nietypowej budowie – wewnątrz jej długich liści znajduje się żelowa substancja, niemal w 99% składająca się z wody. Można wykorzystać ją do produkcji soku lub żelu. Sok aloesowy wykorzystywany jest w terapii alergii oraz przyspieszaniu gojenia rozległych ran, oparzeń i owrzodzeń. Dzięki zawartości różnorodnych witamin i składników odżywczych aloes może wspomagać proces odbudowy odporności. Właściwości kojące czynią aloes doskonałym składnikiem kosmetyków. Stosowanie preparatów z aloesem w składzie pomaga w krótkim czasie poprawić kondycję skóry, a także zredukować problemy, z jakimi się boryka. Aloes ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu jest jednym z najważniejszych składników preparatów antytrądzikowych i antyperspirantów naturalnego pochodzenia. W przypadku cery problemowej zastosowanie może znaleźć zarówno nawilżający żel do twarzy, jak i maseczka z aloesem. Inną zaletą aloesu jest jego zdolność do długotrwałego nawilżania naskórka, przez co składnik ten często można spotkać w balsamach do ust, ciała oraz kremach do twarzy.

Garnier Aloe Jelly – właściwości aloesu w pełnej krasie

Nowatorskie podejście do tematu nawilżania prezentuje marka Garnier – opracowując recepturę żelu nawilżającego do twarzy Garnier Aloe Jelly, proponuje swoim klientom maksimum nawilżenia zamknięte w kosmetyku o żelowej konsystencji. Dzięki połączeniu kojących i nawilżających właściwości aloesu z kwasem hialuronowym otrzymano prawdziwą rewelację – kwas hialuronowy ma za zadanie wiązać cząsteczki wody w naskórku, co zapobiega ich utracie. Żelowa konsystencja sprawia, że kosmetyk szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Prawdziwe nawilżenie pochodzi prosto z natury!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Jak wygląda pielęgnacja doskonała? Sprawdź na własnej skórze!

Po kosmetykach dla skóry dojrzałej spodziewamy się przede wszystkim działania przeciwzmarszczkowego. Ale ich zadaniem powinno …