Rubin Extensions
. Zanim zdobędziemy się na zakup dopinek lub tresek, w naszym interesie leży sprawdzenie, czy dana metoda jest bezpieczna. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Bezpieczne metody przedłużania włosów

Częstą obawą przed podjęciem decyzji o zastosowaniu doczepów jest utrata naturalnych włosów. Prawda wygląda tak, że wiele dziewczyn chce wydłużyć swoją fryzurę, bez zaczerpnięcia odpowiedniej wiedzy na ten temat. Zanim zdobędziemy się na zakup dopinek lub tresek, w naszym interesie leży sprawdzenie, czy dana metoda jest bezpieczna. Podpowiadamy, co powinno być dla nas ważne podczas wybierania najlepszej techniki przedłużania włosów.

Przemyślana ingerencja w wygląd włosów

W poszukiwaniu nowej fryzury pomocne okazują się być rozrywkowe programy telewizyjne. Osobistości, które w nich występują, prezentują najmodniejsze upięcia sezonu. Obserwując aktualne trendy, można wypatrzyć coś dla siebie. Jak widać na przykładzie licznych aktorek i piosenkarek, nawet dogłębnie zniszczone włosy z pomocą profesjonalnych doczepów, da się doprowadzić do pięknego stanu. Lecz każde działanie musi być dostosowane do kondycji naszych pasm. Nie można ich przedłużać bez konsultacji z fryzjerem. Specjalista jest w stanie obiektywnie ocenić, czy nasze włosy dobrze zniosą zabieg wydłużenia. On też dopasuje najkorzystniejszą technikę, która nie zaszkodzi strukturze pasm. Korzystajmy z bezpłatnych porad oferowanych przez fryzjerów. Konsultacja nic nas nie kosztuje, a może sporo nam uświadomić.

Klipsy i taśmy – najlepsi przyjaciele włosów

Długie mahagoni tape-in
Doczepy na taśmach (tape – in) zakłada się szybko i bezboleśnie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Metody przedłużania na zimno słusznie są uważane za najbezpieczniejsze. Doczepy na klipsie (clip – in) oraz na taśmach (tape – in) zakłada się szybko i bezboleśnie, bez używania do tego wysokich temperatur. W przeciwieństwie do pasemek keratynowych, włosy zakończone spineczkami nie mają styczności z klejem. Ponadto dopinki z taśmami (wykorzystywane w technice kanapkowej) i pasma clip – in są znacznie lżejsze, niż microringi czy łączenia z keratyną. Ich noszenie jest zatem wygodne i korzystne dla cebulek, które nie zostają niepotrzebnie obciążone.

tape-in honigblond
Pasemka przypina się lub przykleja do naturalnych pasm, a potem przez określony czas cieszy się zjawiskowo długimi włosami. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Przedłużanie włosów wspomnianymi metodami na zimno wiąże się więc z dużym komfortem. Pasemka przypina się lub przykleja do naturalnych pasm, a potem przez określony czas (zależny od zastosowanej techniki), cieszy się zjawiskowo długimi włosami. Co więcej, te sposoby na nową fryzurę nie są zbyt kosztowne. Oprócz gwarancji, że nasze pasma pozostaną w znakomitej kondycji, otrzymujemy również pewność poniesienia mniejszych kosztów. Przykładowo: w sklepie internetowym Rubin Extensions za zestaw indyjskich, w 100 % naturalnych włosów na taśmie, zapłacimy 309 zł. Ta sama ilość pasemek zakończonych microringami kosztuje nawet 200 zł więcej.

tape-in schoko-dunkelbraun
. Decydując się na bezpieczne metody przedłużania włosów, będziemy doskonale się prezentować na salonach | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Techniki nie są sobie równe, a każda z nich ma wady i zalety. Mimo wszystko zawsze na pierwszym miejscu powinnyśmy stawiać zdrowie włosów. Chociaż pasma odrastają, wszelkie ingerencje pozostawiają na nich ślad. Zadbajmy o to, żeby był on możliwie najmniejszy. Decydując się na bezpieczne metody przedłużania włosów, będziemy doskonale się prezentować na salonach i z satysfakcją obserwować, jak wspaniale rosną nasze naturalne kosmyki.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

ratunek dla spalonych włosów

Olaplex — Jak uratować spalone włosy? Doradzamy!

Olaplex to doskonałe produkty do pielęgnacji włosów, które skutecznie chronią i regenerują. Seria składa się …