Chcesz mieć blond włosy, a nie wiesz, którą farbę wybrać? Koniecznie przeczytaj!
Dobra farba do włosów blond to nie tylko ta, której skład jest przyjazny dla skóry i włosów, to także ta, która nie pozostawi na włosach żółtej lub zielonkawej poświaty. | fot.: materiał zewnętrzny

Chcesz mieć blond włosy, a nie wiesz, którą farbę wybrać? Koniecznie przeczytaj!

Dobra farba do włosów blond? Na to pytanie odpowiedź jest trudna. Panie, które chcą stać się blondynkami lub te, które pragną rozjaśnić włosy, zgodnie przyznają, że najtrudniej jest wybrać odpowiedni odcień farby. Dobra farba do włosów blond to nie tylko ta, której skład jest przyjazny dla skóry i włosów, to także ta, która nie pozostawi na włosach żółtej lub zielonkawej poświaty. Oto kilka informacji, które ułatwią ci rozpoznanie farby najbardziej odpowiedniej dla twoich włosów.

Półki sklepowe uginają się od mnogości różnych produktów służących do koloryzacji włosów. Farby, szampony i płukanki… naprawdę jest w czym wybierać. Dobra farba do włosów blond, czy nawet zwykła płukanka, to także odcień, który musi idealnie współgrać z kolorytem cery. To trudne zadanie, z którym czasami mają problem nawet profesjonaliści. Jeśli po raz pierwszy rozjaśniasz włosy, warto poprosić doświadczonego fryzjera o pomoc w doborze odpowiedniego odcienia blondu. Gdy jednak chcesz sama dobrać kolor i odcień, czytaj dalej uważnie.

Idealnie dobrany odcień farby

Dobra farba do włosów blond to ta, której odcień jest perfekcyjnie dobrany do danego typu urody. Panie o cerze w odcieniu ciepłej moreli lub brzoskwini powinny wybierać farby o równie ciepłych barwach. Wówczas idealnie harmonizują się one z karnacją. Na podobny odcień powinny postawić panie o dość zmęczonym wyglądzie twarzy, gdy cera emanuje po prostu szarością. Farba o odcieniu ciepłym wniesie nieco pogodnej świeżości do ogólnego wyglądu. Blondy o wydźwięku lekko popielatym lub tak zwane ciemne blondy odpowiednie są dla kobiet o karnacji utrzymanej w chłodnym kolorycie.

Gdy kupujesz farbę, często kierujesz się zdjęciem na opakowaniu, które pokazuje kolor, jaki powinnaś zobaczyć na włosach po koloryzacji. Jednak zwykle barwa na zdjęciu będzie o ton ciemniejsza niż ta, która pojawi się na twoich włosach. Należy więc wybierać zawsze nieco jaśniejszy kolor, niż ten, który faktycznie chcemy uzyskać.

Pamiętaj także, że nawet dobra farba do włosów blond może wyglądać inaczej w każdym przypadku. Zależy to od wielu czynników, między innymi od naturalnego koloru włosów, od ich kondycji, a nawet od czasu farbowania, ponieważ nie wszyscy przestrzegają dokładnie instrukcji producenta.

Dobra farba do włosów blond – skład

Musisz też wiedzieć, że równie ważny jak odcień jest odpowiedni skład farby, który pozwoli zachować włosy w dobrej kondycji. Do niedawna dostępne były jedynie farby zawierające amoniak, związek bardzo agresywny, który często jest przyczyną podrażnień i poważniejszych alergii. Amoniak ma także bardzo drażniący zapach, który zaburza pracę układu oddechowego. W farbach pełni on funkcję nośnika pigmentu, ale przy tym niestety niszczy zarówno strukturę włosów, jak i cebulek włosowych.

Dobra farba do włosów blond to ta, która nie zawiera amoniaku. W takich preparatach do koloryzacji amoniak zastąpiono na przykład monoetyloaminą, która jest związkiem zdecydowanie mniej agresywnym. Nie wywołuje podrażnień i nie ma silnego, nieprzyjemnego zapachu. Monoetyloamina podobnie jak amoniak pełni funkcję nośnika barwników i transportuje ich cząsteczki do wnętrza włosa. Dobra farba do włosów blond zawiera także substancje nawilżające, które mogą działać już w trakcie procesu koloryzacji. Dzięki temu tuż po zakończeniu farbowania włosy są miękkie, gładkie i mają piękny połysk.

Materiał zewnętrzny

Sprawdź także

dziewczyna różowa grzywka

Jak wybrać dobrego fryzjera?

Cięcie i koloryzacja włosów to rzeczy, które mogą dodać nam uroku i poprawić naszą pewność …