Czarne mydło z Maroka
Pomimo tego, że czarne mydło swoją konsystencją przypomina gęstą pastę, to jednak po zetknięciu z wodą oraz ciepłymi dłońmi umożliwia łatwą aplikację, ponieważ zaczyna się nieznacznie pienić | fot.: Fotolia

Czarne mydło – skarb Maroka

Czarne mydło od tysięcy lat produkowane jest ręcznie przez mieszkańców Maroka, jednak stosunkowo niedawno zyskało bardzo dużą popularność, stając się idealnym, naturalnym preparatem do oczyszczania i pielęgnacji ciała oraz skóry twarzy. Czarne mydło swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim bardzo ubogiemu, jednak wartościowemu składowi, ponieważ zawiera jedynie rozgniecione czarne oliwki oraz oliwę z oliwek. Produkt ten warto zatem wprowadzić na stałe do swojej codziennej pielęgnacji, ponieważ sprawdza się lepiej niż większość drogeryjnych propozycji, które zawierają w swoim składzie wiele podrażniających skórę składników. Jakie cenne dla urody właściwości kosmetyczne posiada czarne mydło i w jaki sposób należy go używać?

Czarne mydło z Maroka

Tradycyjne czarne mydło od tysięcy lat produkowane jest ręcznie przez mieszkańców Maroka i składa się wyłącznie z dwóch składników, a mianowicie ze zmiażdżonych oliwek oraz z oliwy z oliwek. Obecnie jednak dodaje się do niego również wodorotlenek potasu, który odpowiada za zmydlenie tłuszczów i olejów do soli, dzięki czemu mydło nadaje się do użycia. Czarne mydło to bardzo uniwersalny kosmetyk, ponieważ można go z powodzeniem używać zarówno do pielęgnacji cery, jak i całego ciała. Jeśli chodzi o wygląd czarnego mydła, to nie przypomina ono tradycyjnej kostki myjącej, ponieważ jego konsystencja przypomina raczej gęstą i ciągnącą się pastę. Prawdziwe czarne mydło ma barwę ciemno-zieloną lub też ciemno-brązową, dlatego też widząc na sklepowych półkach ten produkt, warto przyjrzeć się jego zabarwieniu, aby wybrać naprawdę wartościowy.

Kosmetyczne właściwości czarnego mydła

Czarne mydło z uwagi na swoje właściwości przeznaczone jest do oczyszczania oraz pielęgnacji każdego rodzaju skóry, ponieważ nie wywołuje podrażnień, a także nie wysusza skóry, dzięki czemu zarówno posiadaczki cery wrażliwej, suchej, dojrzałej, jak i tłustej, mieszanej oraz trądzikowej mogą bez obaw sięgać po ten niezwykły kosmetyk.

Jakie cenne dla urody właściwości posiada czarne mydło? Produkt ten bardzo dobrze oczyszcza skórę, usuwając z jej powierzchni martwe komórki naskórka oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia, a także pomaga załagodzić stany zapalne i wygładza drobne niedoskonałości skórne. Czarne mydło w zbawienny sposób wpływa na skórę, ograniczając wydzielanie łoju, jednak sprawdza się idealnie jako zamiennik pianki do golenia, ponieważ bardzo dobrze zmiękcza włoski, ułatwiając tym samym proces golenia.

Stosowanie czarnego mydła

Pomimo tego, że czarne mydło swoją konsystencją przypomina gęstą pastę, to jednak po zetknięciu z wodą oraz ciepłymi dłońmi umożliwia łatwą aplikację, ponieważ zaczyna się nieznacznie pienić. Można je z powodzeniem stosować jako zamiennik płynu do demakijażu, a także peelingu, ponieważ bardzo dobrze usuwa z powierzchni skóry różnego rodzaju zanieczyszczenia, dogłębnie oczyszczając pory skóry i zapobiegając powstawaniu drobnych niedoskonałości. Stosowanie czarnego mydła nie jest wcale takie trudne, jakby się mogło wydawać, ponieważ wystarczy jedynie nabrać na dłonie odrobinę produktu, po czym zaaplikować go na skórę, delikatnie ją masując. Następnie pozostałości mydła należy zmyć ciepłą wodą. Czarne mydło to idealny kosmetyk, który można wykorzystać zarówno w formie peelingu, jak i oczyszczającej maseczki. Wystarczy jedynie nałożyć na skórę odrobinę, po czym po upływie 15 minut zmyć go przy pomocy ciepłej wody. Skóra po zastosowaniu czarnego mydła powinna odzyskać blask i sprężystość, a wszystkie niedoskonałości skórne powinny w szybkim czasie zmniejszyć swoją widoczność.

KPA

Sprawdź także

pielęgnacja domowa

Jak pielęgnować skórę po 35. roku życia? Poradnik

Starzenie się skóry to proces naturalny i postępujący. Zaczyna się bardzo wcześnie – już po …