Operacja nosa
Operacja nosa, jak każda inna operacja plastyczna, powinna być bardzo przemyślaną decyzją. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy warto zrobić sobie operację nosa?

Operacje nosa wykonywane są najczęściej u osób, których nos nie pasuje do kształtu twarzy lub u tych, które z jego powodu mają różne problemy zdrowotne – np. utrudnione oddychanie przez krzywą przegrodę.

Zarówno po operacjach na tle zdrowotnym, jak i estetycznym, pacjent odczuwa ogromną różnicę.

Nos jest tym elementem naszej twarzy, który widać już na pierwszy rzut oka, szczególnie wtedy, gdy nie jest idealny. Dlatego tak wiele osób ma na jego punkcie olbrzymie kompleksy. Zazwyczaj pacjentom nie podoba się ogólny kształt nosa, jego grubość, czubek lub wielkość nozdrzy. To wszystko da się zoperować.

Na czym polega operacja nosa kostnego?

Operacja nosa, jak każda inna operacja plastyczna, powinna być bardzo przemyślaną decyzją. Istotne jest także znalezienie dobrego, sprawdzonego i bezpiecznego miejsca, w którym wykonamy zabieg. Operację najczęściej przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Może ona obejmować tylko kości, tylko przegrodę, samą chrząstkę lub wszystkie te rzeczy. Jest to zawsze zależne od konkretnego przypadku, ale najczęściej wykonuje się operacje składające się z tych wszystkich trzech części.

Operacja nosa przyniesie oczekiwane efekty tylko wtedy, jeśli zostanie wykonana przez doświadczonego lekarza pracującego w dobrym gabinecie. Dlaczego? Ponieważ największą sztuką jest nie tylko samo przeprowadzenie operacji, ale przede wszystkim dostosowanie kształtu nosa od twarzy danego pacjenta. Tylko idealnie dopasowany do twarzy nos będzie pięknie wyglądał i upiększał buzię.

Wszystkie osoby, które interesują się powyższym tematem powinny również przeczytać artykuł pt. „Na czym polega operacja nosa kostnego?”, w którym zawarto dodatkowe przydatne informacje.

Gdzie wykonać zabieg?

Operacja nosa powinna być wykonana w jak najlepszym gabinecie, posiadającym odpowiedni sprzęt, dobrą opinię i zespół doświadczonych specjalistów. Tego typu kliniki można znaleźć na stronie internetowej Tourmedica.

Materiał partnera zewnętrznego