atrakcyjna kobieta w średnim wieku
Wolumetria potrafi cofnąć czas oraz sprawić, że proces starzenia się skóry będzie przebiegał znacznie wolniej | fot.: stock.adobe.com

Czym jest zabieg wolumetrii twarzy i co oferuje?

Odzyskanie młodego wyglądu skóry i skorygowanie konturów twarzy, może budzić tylko jedno skojarzenie – lifting twarzy oraz operacje plastyczne. Jak się jednak okazuje, osiągnięcie takich efektów jest możliwe bez użycia skalpela. A dokładniej, obiecuje je zabieg wolumetrii twarzy. Na czym on polega oraz czego można się po nim spodziewać?

Kwas hialuronowy w służbie pięknego wyglądu

Z upływem lat skóra zaczyna tracić jędrność i gładkość, daje o sobie znać również grawitacja. Widoczne zmarszczki, utrata gęstości skóry, zaburzony owal twarzy i opadanie policzków to tylko kilka z wielu zmian, które zachodzą w wyglądzie w wyniku procesu starzenia. W tej sytuacji pozostają trzy wyjścia: pogodzić się z efektami jakie przynosi mijający czas, zdecydować się na ingerencję chirurga plastycznego lub właśnie wolumetrię twarzy. Co to takiego? Jest to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, który polega na modelowaniu twarzy przy użyciu – najczęściej – kwasu hialuronowego lub własnego tłuszczu. Podczas wolumetrii w określone miejsca twarzy są wstrzykiwane specjalne substancje, które pozwalają na wypełnienie tkanek miękkich twarzy oraz poszczególnych jej elementów. Kwas hialuronowy stosowany podczas wolumetrii m.in. redukuje nawet głębokie zmarszczki oraz wypełnia zapadnięte policzki. Co ważne, twarz po zabiegu wygląda nie tylko młodziej, ale również naturalnie.

Efekty, na jakie można liczyć

Wolumetria potrafi cofnąć czas oraz sprawić, że proces starzenia się skóry będzie przebiegał znacznie wolniej. Jest również zalecana w sytuacjach, kiedy istnieją jakiekolwiek dysproporcje w rysach twarzy – modelowanie kwasem hialuronowym lub tkanką tłuszczową pomoże je wyrównać, przez co przywróci harmonijny, perfekcyjny wygląd. Efekty zabiegu utrzymują się przez ok. 18 miesięcy, a poza widocznymi zmianami, poprawia się także struktura skóry. Cera jest bowiem bardziej nawilżona i gładsza. Co dokładnie można osiągnąć przy pomocy tego zabiegu?

  • poprawę rysów twarzy
  • uniesienie policzków i uwydatnienie kości policzkowych
  • spłycenie głębokich zmarszczek
  • dodanie objętości twarzy
  • wypełnienie tzw. doliny łez
  • poprawę gęstości skóry, jej nawilżenia oraz jędrności.

Można więc przy pomocy tego zabiegu niemal całkowicie odmienić swój wygląd. A jest on dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom oraz osobom w każdym wieku.

Jak wygląda zabieg wolumetrii?

W przypadku stosowania do wolumetrii kwasu hialuronowego, cały zabieg trwa ok. 20 minut. Jeśli jest to zaś własna tkanka tłuszczowa, czas ten wydłuża się (ze względu na konieczność jej pobrania) do ok. 50 min. Wypełniacz jest wprowadzany pod skórę przy pomocy igły lub kaniuli. Co ważne, do wolumetrii jest używany specjalny rodzaj kwasu hialuronowego, gęstszy od tego standardowego. Dlatego bezpośrednio po jego wstrzyknięciu jest możliwe modelowanie wybranych miejsc przy pomocy delikatnego masażu. Zabieg nie jest bolesny, a jedynym dyskomfortem jest uczucie lekkiego „rozpierania” w twarzy. Wolumetria nie jest inwazyjna, więc nie wymaga żadnej rekonwalescencji i od raz po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Możliwe jest wystąpienie delikatnego obrzęku i zaczerwienienia, które jednak mija w ciągu maksymalnie 3 dni. Wolumetrię twarzy może przeprowadzić tylko lekarz medycyny estetycznej, o czym należy pamiętać decydując się na zabieg.

NKL

Sprawdź także

popularne zabiegi medycyny estetycznej

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Każdy z nas się starzeje i nikt nie jest w stanie uniknąć tego procesu. Z …