domowe sposoby na cienie pod oczami
Cienie pod oczami można zamaskować, stosując odpowiednio dobrany makijaż, jednak warto postawić również na domowe sposoby, które w wielu przypadkach dają bardzo dobre rezultaty | fot.: Fotolia

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Cienie pod oczami najczęściej wynikają ze źle przespanej nocy, zbyt długiego przebywania na słońcu, a także z nieodpowiedniej diety. Warto przy tym podkreślić fakt, iż czynniki genetyczne w tym przypadku także są bardzo ważne, często bowiem dziedziczymy cienie po rodzicach i dziadkach. Defekt pod oczami można zamaskować, stosując odpowiednio dobrany makijaż, jednak warto postawić również na domowe sposoby, które w wielu przypadkach dają bardzo dobre rezultaty. Niezwykle ważne jest również to, aby regularnie się wysypiać, nie przebywać zbyt długo na słońcu, a także zdrowo się odżywiać. W jaki jednak sposób można w naturalny sposób zmniejszyć widoczność cieni pod oczami?

Ogórek

Warzywo to w większości składa się z wody, jednak w swoim składzie zawiera również liczne minerały oraz antyoksydanty, które wspomagają przepływ krwi, dzięki czemu cienie pod oczami stają się mniej widoczne. Okłady ze świeżych plasterków ogórka dają bardzo dobre efekty, jednak nie są one zbyt trwałe. Z tego też względu zabieg należy powtarzać, najlepiej dwa razy dziennie. Przed nałożeniem plasterków ogórka na twarz warto je przez kilka minut schłodzić w lodówce, dzięki czemu efekt będzie jeszcze lepszy. Innym bardzo dobrym sposobem jest również wyciśnięcie z ogórka z soku, który następnie należy zaaplikować na płatek kosmetyczny, po czym przyłożyć po oczy.

Sok z ziemniaków i woda chabrowa

Sok z ziemniaków może się wydawać trochę mączysty, jednak zawiera w sobie substancje, które pomagają rozświetlić skórę. Aby przygotować taki sok, wystarczy obrać dokładnie ziemniaka, opłukać go pod bieżącą wodą, a następnie wrzucić do sokowirówki. W powstałym w ten sposób soku należy następnie zamoczyć dwa płatki kosmetyczne, przykładając pod oczy na około 20 minut. Z kolei woda chabrowa to bogactwo kilku składników, które działają na skórę rozjaśniająco, a także pomagają obkurczyć naczynia krwionośne. Woda chabrowa pomoże zatem nie tylko zmniejszyć widoczność cieni pod oczami, ale również odświeży spojrzenie i przyniesie ulgę zmęczonym powiekom. Gdzie jednak można zdobyć ten produkt? Woda chabrowa do kupienia jest w większości aptek, a także w sklepach z naturalnymi kosmetykami.

Herbata i kostki lodu

Torebki po zaparzonej herbacie to najpopularniejsza metoda walki z cieniami pod oczami, ponieważ znajdujące się w herbacie przeciwutleniacze poprawiają krążenie krwi, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia widoczności cieni pod oczami. Upiększające okłady można przygotowywać nie tylko z czarnej herbaty, ale również tej zielonej oraz herbatek ziołowych. Innym bardzo dobrym sposobem na pozbycie się cieni pod oczami jest przykładanie kostek lodu, które podobnie jak herbata poprawiają ukrwienie, dzięki czemu cienie bardzo szybko zmniejszają swoją widoczność. Kostki lodu przed aplikacją pod oczy należy owinąć w chusteczkę lub lnianą ściereczkę, przykładając pod powieki na kilkanaście sekund.

KPA

Sprawdź także

dziewczyna dba o twarz

Jak dbać o twarz, żeby dłużej zachowała młody wygląd?

Zachowanie młodego wyglądu twarzy polega na pracowaniu nad całym ciałem. To, jak wygląda nasza cera, …