manicure frezarka do paznokci
Frezarka kosmetyczne to wszechstronne urządzenie, które pozwala m.in. przygotować płytkę paznokcia do nałożenia lakieru, żelu lub ozdób | fot.: materiał partnera

Frezarka do paznokci – jakie urządzenie sprawdzi się w salonie kosmetycznym?

Frezarka do paznokci to jeden ze sprzętów, którego nie może zabraknąć w żadnym profesjonalnym salonie kosmetycznym świadczącym usługi manicure. Urządzenie to ułatwia i usprawnia stylizację paznokci. Na rynku znaleźć można wiele ciekawych modeli. Jaki jednak sprawdzi się w salonie kosmetycznym? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Frezarka do paznokci w salonie kosmetycznym – do czego służy?

Bez odpowiedniego wyposażenia salon kosmetyczny nie będzie funkcjonował należycie. Jednym ze sprzętów, które warto w nim mieć, jest profesjonalna frezarka do paznokci. Co prawda wykonanie manicure bez jej użycia jest możliwe, jednak zajmuje zdecydowanie więcej czasu, co może niecierpliwić klientki. Ponadto urządzenia zapewnia większy komfort pracy i sprawia, że manikiurzystka może obsłużyć więcej osób.

Frezarka kosmetyczne to wszechstronne urządzenie, które pozwala m.in. przygotować płytkę paznokcia do nałożenia lakieru, żelu lub ozdób. Na tym jednak jej zastosowanie się nie kończy. Można nią również skracać paznokcie, nadawać płytce pożądany kształt, polerować akryl, a nawet usuwać manicure hybrydowy. Wszystko to jest możliwe za sprawą wymiennych frezów.

Urządzenie można stosować zarówno w przypadku twardych i grubych paznokci, jak i kruchych i cienkich. Sprawdza się więc idealnie w salonie kosmetycznym. Dzięki niemu płytka paznokcia zostanie perfekcyjnie przygotowana do dalszej stylizacji. To bardzo ważna kwestia. Przekłada się bowiem na trwałość manicure. Dlatego w salonie kosmetycznym powinny znaleźć się najwyższej jakości frezarki do paznokci. Jak ją wybrać?

frezarka do paznokci
Dobrym wyborem będą frezy diamentowe | fot.: materiał partnera

Frezarka kosmetyczna – jak wybrać profesjonalny sprzęt?

Na rynku znaleźć można wiele frezarek do paznokci. Część z nich jest jednak zarezerwowana do użytku domowego, a nie profesjonalnego. Na co więc zwrócić uwagę, by wybrać urządzenie, które sprawdzi się w salonie kosmetycznym? Oto najważniejsze cechy, którymi powinny wyróżniać się frezarki do paznokci:

  •       moc – im wyższa, tym lepiej. Wówczas sprzęt osiąga lepszą sprawność. W salonie kosmetycznym sprawdzą się modele o mocy 40-45 W,
  •       obroty – sprzęt dobrej jakości będzie oferował zakres ok. 7000-30000 obrotów na minutę. Oprócz tego profesjonalna frezarka do manicure powinna pozwalać na regulację obrotów i zmianę ich kierunku. Umożliwi to dostosowanie parametrów sprzętu do stanu płytki paznokcia i czynności, które kosmetyczka chce wykonać. Inne obroty należy bowiem ustawić przy wycinaniu skórek (7000-10000), inne do ściągania żelu (20000-25000),
  •       włącznik/wyłącznik sprzętu na pedale – jest to bardzo praktyczne udogodnienie, dzięki któremu kosmetyczka może uruchamiać i stopować frezarkę bez użycia rąk.

Frezarka do manicure do salonu kosmetycznego – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jednym z najważniejszych elementów frezarki do paznokci są frezy. Dlatego przy wyborze profesjonalnego sprzętu należy bacznie się im przyjrzeć. Powinny być one wykonane z wysokiej jakości materiału. Dobrym wyborem będą frezy diamentowe. To wytrzymałe rozwiązania, które uporają się z usunięciem nie tylko skórek, ale i lakieru hybrydowego. Podobnymi właściwościami odznaczają się frezy ceramiczne i z węglika spiekanego (karbidu).

Wybierając model do salonu kosmetycznego, warto również przyjrzeć się poziomowi hałasu, jaki frezarka do manicure generuje. Nie może ona być zbyt uciążliwa dla klientów. Profesjonalny sprzęt powinien być również wyposażony w pochłaniacz pyłu. Zdecydowanie zwiększy to komfort pracy. Takie udogodnienie zazwyczaj występuje w droższych modelach. Niemniej warto w nie zainwestować.

Materiał partnera

Sprawdź także

salon kosmetyczny frezarka

Czy wiesz, czym jest frezarka do paznokci?

Czym w zasadzie jest frezarka do paznokci i na czym polega jej działanie? Jakie frezy …