Oil hair mask
Olejowanie włosów to po prostu systematyczne nakładanie na włosy i skórę głowy naturalnych olejków. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Fryzjerzy potwierdzają opinie blogerek: te domowe zabiegi na włosy działają

Okazuje się, że istnieje kolosalna różnica między ODŻYWIANIEM włosów, a faktycznym ich ODŻYWIENIEM. Inaczej mówiąc: albo nieustannie się próbuje, albo wykorzystuje metodę, która przynosi efekty. Nie od dziś wiadomo, że szampon i balsam do włosów to zbyt mało, aby zapewnić włosom doskonałą kondycję. Jakie zabiegi można (a nawet trzeba) wykonywać w domu, aby pasma były zdrowe, mocne i piękne?

Odżywianie włosów – co radzą fryzjerzy?

Sekretem odżywiania włosów jest zapewnienie zdrowia najważniejszej ich części – czyli cebulkom. To przede wszystkim one są odpowiedzialne za prawidłowy wzrost i piękno włosa. Jeśli słabną cebulki – niszczeje cały włos. Od nich trzeba zatem zacząć pielęgnację, która uwzględni zarówno wzmacnianie cebulkę, jak i dbałość o skórę głowy oraz – dopiero na trzecim miejscu – pielęgnację włosów w ich zewnętrznej i wewnętrznej strukturze.

Najlepsze kuracje do włosów według zebranej wiedzy i opinii

W oparciu o doświadczenia wielu kobiet, oraz wiedzę fryzjerów, trychologów i stylistów fryzur można wymienić dwie domowe kuracje do włosów, które dają długotrwałe, doskonałe rezultaty.

1. Olejowanie włosów – najlepszy i najbardziej naturalny zabieg pielęgnacyjny dla włosów, który dogłębnie odżywia, wzmacnia i upiększa pasma. Olejowanie włosów to po prostu systematyczne nakładanie na włosy i skórę głowy naturalnych olejków (nierafinowanych, pozyskanych w procesie tłoczenia na zimno nasion i pestek roślinnych). Olejki pełnią tu funkcję maski na włosy. Wnikają w cebulki, pielęgnują skórę głowy i doskonale poprawiają kondycję oraz wygląd włosów. Olejowanie włosów znane jest od stuleci i opisanie w ajurwedzie – filozofii i medycynie Wschodu.

2. Płukanki na włosy – to nic innego, jak spłukanie włosów naparem z ziół, lub octem roślinnym (jednym z popularniejszych jest malinowy ocet do włosów). Płukanka domyka łuski włosów, przywraca odpowiednie pH skórze głowy, nadaje włosom blask, gładkość i miękkość. Jest idealna po olejowaniu włosów i stanowi dopełnienie całej pielęgnacji: po zmyciu olejku szamponem i spłukaniu piany z włosów należy po prostu jako ostatnie płukanie zastosować wybrany napar ziołowy lub octowy. Idealnymi ziołami do płukanki są: pokrzywa, rumianek, szałwia, korzeń lukrecji lub skrzyp polny.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta włosy prebiotyki

Piękne włosy? Zacznij od skóry głowy!

Zastanawiałaś się kiedyś jaki wpływ na Twoje włosy może mieć skóra głowy? O pielęgnacji włosów …