Oil hair mask
Olejowanie włosów to po prostu systematyczne nakładanie na włosy i skórę głowy naturalnych olejków. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Fryzjerzy potwierdzają opinie blogerek: te domowe zabiegi na włosy działają

Okazuje się, że istnieje kolosalna różnica między ODŻYWIANIEM włosów, a faktycznym ich ODŻYWIENIEM. Inaczej mówiąc: albo nieustannie się próbuje, albo wykorzystuje metodę, która przynosi efekty. Nie od dziś wiadomo, że szampon i balsam do włosów to zbyt mało, aby zapewnić włosom doskonałą kondycję. Jakie zabiegi można (a nawet trzeba) wykonywać w domu, aby pasma były zdrowe, mocne i piękne?

Odżywianie włosów – co radzą fryzjerzy?

Sekretem odżywiania włosów jest zapewnienie zdrowia najważniejszej ich części – czyli cebulkom. To przede wszystkim one są odpowiedzialne za prawidłowy wzrost i piękno włosa. Jeśli słabną cebulki – niszczeje cały włos. Od nich trzeba zatem zacząć pielęgnację, która uwzględni zarówno wzmacnianie cebulkę, jak i dbałość o skórę głowy oraz – dopiero na trzecim miejscu – pielęgnację włosów w ich zewnętrznej i wewnętrznej strukturze.

Najlepsze kuracje do włosów według zebranej wiedzy i opinii

W oparciu o doświadczenia wielu kobiet, oraz wiedzę fryzjerów, trychologów i stylistów fryzur można wymienić dwie domowe kuracje do włosów, które dają długotrwałe, doskonałe rezultaty.

1. Olejowanie włosów – najlepszy i najbardziej naturalny zabieg pielęgnacyjny dla włosów, który dogłębnie odżywia, wzmacnia i upiększa pasma. Olejowanie włosów to po prostu systematyczne nakładanie na włosy i skórę głowy naturalnych olejków (nierafinowanych, pozyskanych w procesie tłoczenia na zimno nasion i pestek roślinnych). Olejki pełnią tu funkcję maski na włosy. Wnikają w cebulki, pielęgnują skórę głowy i doskonale poprawiają kondycję oraz wygląd włosów. Olejowanie włosów znane jest od stuleci i opisanie w ajurwedzie – filozofii i medycynie Wschodu.

2. Płukanki na włosy – to nic innego, jak spłukanie włosów naparem z ziół, lub octem roślinnym (jednym z popularniejszych jest malinowy ocet do włosów). Płukanka domyka łuski włosów, przywraca odpowiednie pH skórze głowy, nadaje włosom blask, gładkość i miękkość. Jest idealna po olejowaniu włosów i stanowi dopełnienie całej pielęgnacji: po zmyciu olejku szamponem i spłukaniu piany z włosów należy po prostu jako ostatnie płukanie zastosować wybrany napar ziołowy lub octowy. Idealnymi ziołami do płukanki są: pokrzywa, rumianek, szałwia, korzeń lukrecji lub skrzyp polny.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

ratunek dla spalonych włosów

Olaplex — Jak uratować spalone włosy? Doradzamy!

Olaplex to doskonałe produkty do pielęgnacji włosów, które skutecznie chronią i regenerują. Seria składa się …