Kobieta z pędzlami do makijażu
Nakładanie podkładu za pomocą pędzla to nic trudnego, poradzą sobie z tym nawet osoby dopiero zaczynające swoją makijażową przygodę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak dbać o pędzle do podkładu?

Pędzle do podkładu to gadżety, które coraz częściej goszczą w damskich kosmetyczkach. Za co je lubimy? Za pomocą pędzla nałożysz podkład równomiernie, bez smug i plam. Najlepszy rodzaj, polecany przez ekspertów i blogerki, to model wykonany z syntetycznego włosia. Jak dbać o pędzle do podkładu, żeby służyły jak najdłużej i spełniały swoje funkcje? Podpowiadamy.

Zalety syntetycznych pędzli do podkładu

O szybkiej i równomiernej aplikacji kosmetyku była już mowa, ale to nie jedyne mocne strony tego gadżetu. Pędzel do podkładu z syntetycznego włosia, w porównaniu do naturalnego, nie zawiera materiałów odzwierzęcych – co docenią szczególnie miłośniczki zwierząt, wegetarianki i weganki. Taki materiał bardzo rzadko uczula i wywołuje alergie, jest miękki, delikatny, łatwy do formowania. Syntetyczny pędzel ma gładkie włosie, dzięki temu podczas makijażu na pędzel, a następnie na twarz, nakładana jest mniejsza ilość produktu. Łatwo utrzymać go w czystości, błyskawicznie schnie, nie odkształca się i jest trwały.

Najlepsze pędzle do podkładu, czyli jakie?

Nakładanie podkładu za pomocą pędzla to nic trudnego, poradzą sobie z tym nawet osoby dopiero zaczynające swoją makijażową przygodę. Podkłady (ze szczególnym naciskiem na mineralne produkty sypkie) najlepiej aplikować za pomocą pędzla flat top lub kabuki. Czym różnią się od siebie te propozycje? Flat top to pędzel płaski, z równo ściętym szczytem włosia. Gwarantuje idealne krycie i równomierne nałożenie kosmetyku. Jest idealny zarówno do sypkich, jak i płynnych podkładów. Z kolei kabuki to pędzel przycięty na okrągło. Przy jego pomocy nałożysz sypki podkład lub rozetrzesz granicę pomiędzy podkładem a np. bronzerem.

Jak dbać o pędzle?

Dbaj o swoje pędzle do makijażu i przechowuj je w odpowiedni sposób, a będą w idealnym stanie i posłużą ci długo. Omijaj miejsca wilgotne i zaparowane, takie jak łazienka. Pędzle szczelnie zamknięte i umieszczone w szufladzie lub toaletce będą najbezpieczniejsze. Możesz zaopatrzyć się w pudełko lub tubę do przechowywania swojej kolekcji.

Jeśli chodzi o częstotliwość mycia pędzli, to wszystko zależy od ich przeznaczenia. Gadżet, którym nakładasz kosmetyk w płynie (cień do powiek, korektor), należy myć codziennie. Jeśli chodzi o pędzle do nakładania sypkich kosmetyków (podkład, puder), to zalecane jest mycie co kilka dni – minimum raz w tygodniu.

Pędzle do podkładu z syntetycznego włosia możesz myć ciepłą wodą i szarym mydłem lub szamponem dla dzieci (nie zawiera soli, która może uszkodzić włosie). Istnieje również cały szereg produktów i płynów drogeryjnych do mycia tych akcesoriów. Po umyciu zbierz z pędzla nadmiar wody papierowym ręcznikiem, a następnie susz na płasko. Nie przyspieszaj suszenia – zrezygnuj z suszarki lub kaloryfera.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

pędzle do makijażu

Pędzle do makijażu w zestawie czy solo? Co i jak wybrać?

Co sprawia, że makijaż prezentuje się na skórze nieskazitelnie i utrzymuje się przez wiele godzin? …