piękna kobieta na plaży latem
Włosy, podobnie jak skóra, potrzebują również ochrony przeciwsłonecznej | fot.: stock.adobe.com

Jak dbać o włosy latem? Poradnik

Lato to wspaniały czas. Długie dni, słoneczne popołudnia, wysoka temperatura – większość z nas czeka cały rok, by nareszcie móc korzystać z dobrodziejstw pięknej pogody. I o ile słońce faktycznie doskonale wpływa na nasze samopoczucie, o tyle gorzej znoszą je nasza skóra i włosy. Latem trzeba szczególnie zadbać o swój wygląd. Morskie kąpiele, silny wiatr, palące promienie słoneczne – wszystko to fatalnie wpływa na stan naszej fryzury. Jak więc zadbać o włosy latem, by wyglądały pięknie i zachowały zdrowie?

Mycie dla zdrowia

Latem nasze włosy są narażone na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Przeszkadza im słona woda, palące słońce, nadmorski wiatr. W efekcie nasza fryzura przestaje przypominać znane z reklam pukle surferek, a zamienia się w kopkę siana. Włosy się puszą, końcówki rozdwajają, często dochodzi nawet do wypadania włosów. Musimy więc solidnie zabrać się za ochronę. Podstawą oczywiście jest dobrze dobrany do potrzeb naszej fryzury szampon. Najlepiej sprawdzają się kosmetyki z dodatkiem witamin, odżywcze i rewitalizujące. Warto stawiać na szampony bogate w naturalne, roślinne składniki aktywne. Włosy myjmy 2- 3 razy w tygodniu zależnie od naszych potrzeb i obowiązkowo po każdej kąpieli morskiej, żeby zmyć z nich resztki soli, która działa wysuszająco.

Dobra odżywka

W codziennej pielęgnacji przyda się również odżywka na wypadanie włosów osłabionych słońcem. Nakładamy ją na włosy po każdym myciu, by dostarczyć im wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W składzie powinniśmy szukać:

  • biotyny
  • żeń-szenia
  • kofeiny
  • polisacharydów
  • keratyny.

Wszystkie te składniki sprawią, że nasza fryzura odzyska utracony blask i sprężystość. Pamiętajmy jednak o regularności! Odżywka stosowana raz w miesiącu nie będzie miała szans zadziałać tak, jak powinna. Dobrze dobrany do potrzeb naszych włosów kosmetyk oparty na naturalnych ingrediencjach. Dobrze skomponowane pozwolą skutecznie zrewitalizować osłabioną fryzurę. Odżywka na wypadanie włosów pomoże również wygładzić pukle, nawodnić je oraz dodać im blasku.

Filtry dla włosów

Włosy, podobnie jak skóra, potrzebują również ochrony przeciwsłonecznej. Przyzwyczailiśmy się już, żeby ciało smarować kremami z filtrem. Niestety, wciąż zapominamy o tym, by podobnie traktować naszą fryzurę. Tutaj dobrze sprawdzą się różnego rodzaju olejki, np. olej z malin, który naturalnie chroni nas przed negatywnym wpływem promieniowania UV. Warto zaopatrzyć się w odżywkę w sprayu z filtrami przeciwsłonecznymi. Możemy również spryskiwać włosy mgiełką do ciała z odpowiednim SPF. Wszystkie te metody sprawią, że nasze pukle będą chronione przed negatywnym wpływem słońca, a my będziemy mogli się cieszyć latem bez obaw o wygląd.


Materiał partnera

Sprawdź także

odżywki do włosów

Odżywka do włosów – bez niej pielęgnacja nie istnieje!

Marzysz o pięknych, zdrowych i pełnych blasku włosach? Postaw na pielęgnację dopracowaną w każdym calu! …