Jak pielęgnować skórę zimą? Sprawdź te 3 sprawdzone sposoby!

Zimą nasza skóra wymaga wyjątkowej pielęgnacji.  Jednej strony walczymy z przebarwieniami po lecie, z drugiej warunki atmosferyczne takie jak mróz czy wiatr naruszają barierę lipidową, sprawiając, że skóra staje się odwodniona i szorstka. Jak możemy temu przeciwdziałać? Podpowiadamy 3 sprawdzone sposoby!

Peelingi medyczne – zmień skórę…na piękną

Preparaty peelingujące są dostępne w niemal każdej drogerii. Ich działanie jest jednak delikatne i  powierzchniowe – usuwają jedynie martwe komórki warstwy rogowej naskórka. Pomogą w odświeżeniu i oczyszczeniu cery, nie sięgną jednak głębszych warstw skóry. Dlatego skuteczną alternatywą dla wykonywanych w domu peelingów kosmetycznych są profesjonalne peelingi medyczne, wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów w gabinetach medycyny estetycznej. Ich możliwości są dużo większe niż preparatów stosowanych w domu – mogą bowiem działać na głębokie warstwy skóry.

Ze względu na kompleksowe działanie peeling medyczny jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Nic dziwnego – każda skóra, nawet wrażliwa i sucha, wymaga bowiem od czasu do czasu dogłębnego oczyszczenia – mówi kosmetolog Angelika Machowska z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzeja Krajewskiego. – Stopień złuszczania skóry jest uzależniony od zastosowanej substancji. Niektóre peelingi powodują jedynie niewielkie, czasem trudno dostrzegalne łuszczenie, inne – prowadzą do łuszczenia intensywnego, któremu towarzyszą niekiedy zaczerwienienie skóry i uczucie ciepła. Rodzaj peelingu oraz jego częstotliwość za każdym razem zostają dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ich wybór opiera się na dokładnej diagnostyce skóry – dodaje kosmetolog.

Dobry krem – podstawa zimowej pielęgnacji

Najważniejszym elementem zimowej pielęgnacji każdego rodzaju skóry jest stosowanie dobrze dobranego kremu. Powinien zawierać substancje pomagające utrzymać wodę w skórze, takie jak witamina A, która wspomaga procesy odnowy naskórka i opóźnia zmiany pojawiające się wraz z wiekiem; witamina E, poprawiająca nawilżenie i sprężystość skóry; alantoina o działaniu łagodzącym; kwas hialuronowy, który nawilża i ujędrnia skórę.

Bezpośrednio przed wyjściem z domu nie należy jednak nakładać na skórę preparatów nawilżających – pod wpływem mrozu mogą bowiem powodować podrażnienia i zaczerwienienia. Należy sięgać po nie przed snem (warto wypróbować do tego celu np. krem KLAPP HYALURONIC Day&Night Cream). Podczas porannych zabiegów pielęgnacyjnych lepiej stosować krem półtłusty (w przypadku cery tłustej) lub tłusty (dla cery suchej i wrażliwej). Stworzy on barierę, która utrudni odparowywanie wody z powierzchni skóry (tutaj dobrze sprawdzi się np. krem KLAPP Immun Repair Cream Concentrate).

 

KLAPP IMMUN REPAIR CREAM CONCENTRATE  (50 ml, 177 zł)

Zabiegi do zadań specjalnych

Zazwyczaj okres jesienno-zimowy jest czasem pozbywania się niechcianych przebarwień po lecie. Nie wszyscy jednak stosują i lubią peelingi, dlatego świetną alternatywą okazują się zabiegi z użyciem laserów. Ich dużą zaletą jest to, że z reguły nie wiążą się z koniecznością przerwy w codziennej aktywności. Leczenie przebarwień nie zawsze jest łatwe, dlatego różne typy przebarwień wymagają zastosowania różnych technik laserowych.

– Jeśli zaniedba się leczenie powstałych przebarwień, z roku na rok mogą stawać się coraz ciemniejsze, dlatego najlepiej rozpocząć terapię możliwie jak najwcześniej – radzi Justyna Turek z Kliniki Dermamed. – W Dermamed do płytszych przebarwień stosujemy laser Nordlys, który jest obecnie przełomową metodą leczenia, natomiast do głębszych wykorzystujemy nieablacyjne lasery frakcyjne – Fraxel, FRAX1550, czy Renas – dodaje.

Z kolei, kiedy borykamy się z silnym wysuszeniem skóry można zdecydować się na zaaplikowanie przez lekarza wypełniacza, który nawilży i odmłodzi wygląd twarzy. Stworzony przez TEOXANE Laboratories TEOSYAL®RHA 1 to wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego, który pozwala zachować ekspresję i naturalne piękno. Ten specjalistyczny żel łagodnie wypełnia zmarszczki mimiczne na twarzy, szyi i dekolcie, zapewniając utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia skóry i długotrwałą poprawę jej elastyczności. Dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii, która uwzględnia specyficzne wymagania ruchomych obszarów twarzy, wypełniacz nie zniekształca mimiki i zapewnia naturalne efekty.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

K-Beauty Skincare

Kosmetyki inspirowane kulturą K-beauty i J-beauty

Azjatyckie rynki kosmetyczne, zwłaszcza koreański (K-beauty) i japoński (J-beauty), od lat wyznaczają trendy w dziedzinie …