Jak prawidłowo stosować suchy szampon

Jak prawidłowo stosować suchy szampon?

Suchy szampon właściwie już na stałe zagościł nie tylko na półkach w drogerii, ale też w kosmetyczkach wielu kobiet. Trudno się temu dziwić. W czasach, gdy doba jest za krótka, a doskonały wygląd w pracy czy w szkole jest ważniejszy niż kiedykolwiek, taki kosmetyk stał się równie istotny co puder noszony w torebce w celu szybkiej likwidacji błyszczenia na twarzy albo szminka, która ma nawilżać usta i nadawać im zmysłowego koloru. Suchy szampon jest czymś, co przyda się niezależnie od tego, czy nasze włosy są skłonne do szybkiego przetłuszczania, czy nie. W końcu po całym dniu w biegu mało komu nie przeszkadza grzywka „przyklejona” do czoła…

Suchy szampon i jego skład

Choć suchy szampon zyskał popularność kilka lat temu, tak naprawdę jest patentem znanym… od paru dekad! Już nasze babcie używały mączki ziemniaczanej lub ryżowej do ściągania nadmiaru sebum z włosów. Nadmiar białego pyłu łatwo wyczesać lub usunąć ręcznikiem. Na tej samej zasadzie bazują dzisiejsze kosmetyki. Ich podstawę stanowi puder, który ma za zadanie wchłonąć nadmiar sebum i zmniejszyć nieprzyjemny zapach. Włosy zyskują świeży wygląd, piękny zapach i objętość u nasady.

Oczywiście należy pamiętać, że suchy szampon nie zastępuje normalnego zabiegu mycia włosów. Jednak okazuje się świetną opcją u osób, których włosy przetłuszczają się bardzo szybko, a które chciałyby ograniczyć ich mycie np. do co drugiego dnia. Posiadaczki długich włosów spędzają dużo czasu na ich codziennym myciu i suszeniu, zaś taki kosmetyk pozwala ten czas zaoszczędzić bez szkody dla włosów.

Panie z włosami cienkimi docenią z kolei suchy szampon za efekt unoszenia od nasady i stwarzanie wrażenia puszystości. Dobrze jest też zwrócić uwagę na zapach kosmetyku. Na przykład linia Magic Shampoo od L’Oréal Paris składa się aż z 5 słodkich i świeżych zapachów do wyboru. Podobnie jest z inną popularną marką suchych szamponów – Batiste.

Jak używać suchego szamponu?

Niektórzy producenci reklamują się tym, że w testach ich produkty działają nawet na włosach niemytych od tygodnia. Dla dobra skóry głowy i samych włosów lepiej tego nie sprawdzać. Suchy szampon stosuje się podobnie jak lakier do włosów. Należy wstrząsnąć butelką, a następnie rozpylać w odległości około 30 cm od nasady. By uniknąć nałożenia nadmiaru kosmetyku, warto wybierać pasma włosów, po których widać już ślady przetłuszczania i tam nanosić spray. Następnie należy odczekać kilka minut i pozwolić szamponowi na wchłonięcie łoju. Potem warto wmasować produkt we włosy. Jeśli pojawił się biały nalot, należy wyczesać go lub wydmuchać suszarką.

Suchy szampon pozwala na szybkie odświeżenie włosów, ale nie powinno się go nadużywać. Jak wszystko, co stosuje się w nadmiarze, również i ten kosmetyk może na przykład wywołać podrażnienia skóry głowy, a w konsekwencji także łupież czy inne problemy. Regularne mycie włosów w tradycyjny sposób pozwala nie tylko je oczyścić, ale też odżywia, wpływa na ich kondycję i pobudza krążenie skóry głowy.

Materiał zewnętrzny

Sprawdź także

dziewczyna różowa grzywka

Jak wybrać dobrego fryzjera?

Cięcie i koloryzacja włosów to rzeczy, które mogą dodać nam uroku i poprawić naszą pewność …