LookUp - nie chowaj paznokci
Odpowiednie tabletki na paznokcie powinny zawierać kompleksową mieszaninę materiału budującego paznokcie oraz czynników wspomagających syntezę nowej powłoki paznokcia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak wybrać właściwe tabletki na paznokcie?

Codzienna pielęgnacja obejmuje również dbanie o skórę dłoni i paznokcie. Jest to na pozór łatwe zadanie. Nic bardziej mylnego, ponieważ musi ono zostać wykonane na dwa sposoby. Jednym z nich jest pielęgnacja na zewnątrz, czyli maści i kremy do dłoni oraz odżywki do nakładania na paznokcie. Przez to wzmacniamy i utwardzamy powierzchnię płytki paznokciowej oraz nadajemy jej zdrowego połysku. Najważniejszym elementem dbania o ten element naszego ciała są odpowiednie tabletki na paznokcie, które sprawią, że rosnąca płytka paznokcia będzie mocna i lśniąca. Trzeba zastanowić się nad tym, które składniki naszej diety lub suplementy, sprawią, że paznokcie będą piękne i trwałe? Sprawdźmy to.

Krzem – naturalny utwardzacz

Krzem w naturalny sposób przyczynia się do wzmocnienia płytki paznokcia i włosów. Można odnaleźć go w naszym rodzimym skrzypie polnym lub ekstrakcie z bambusa. Te składniki występują, jedynie w bardzo dobrych suplementach, jak np. Look Up. Wspomaga on procesy wzrostu paznokci, wzmacnia i regeneruje zniszczone włosy. Jego dobroczynne właściwości są znane od tysięcy lat. Do wytwarzania kosmetyków i suplementów wzmacniających paznokcie, szeroko wykorzystuje się wyciąg z pokrzywy. Występujący w niej tlenek krzemu (SiO2), jest łatwo przyswajany przez nasz organizm i wbudowywany do płytki paznokciowej i włosów. Zapewnia to im witalność, piękny wygląd i mocną strukturę.

Czy tabletki na paznokcie powinny zawierać biotynę?

Biotyna jest nazywana witaminą H lub B7. Wraz z innymi molekułami z grupy B, odgrywa niezwykle istotną rolę w organizmie. Dzięki niej zachowujemy zdrową skórę, paznokcie oraz włosy. Związek ten występuje zarówno w roślinach, jak i tkankach zwierzęcych. Jest rozpuszczalny w wodzie. Wiele enzymów, odgrywających ważną rolę w naszym ciele, nie może funkcjonować bez biotyny. Ma ona kluczowe znaczenie podczas budowy i działania skóry, paznokci i włosów. To dzięki niej paznokcie są twardsze i mniej podatne na złamania lub kruszenie. Witamina B7 ma diametralny wpływ na wygląd naszej skóry. Oprócz tego biotyna bierze udział w tworzeniu protrombiny (czynnik krzepliwości krwi), jest istotna podczas tworzenia kwasów tłuszczowych, glukoneogenezie (produkcja glukozy) i wspiera działanie tarczycy.

Jaki produkt wybrać, aby zregenerować paznokcie?

Odpowiednie tabletki na paznokcie powinny zawierać kompleksową mieszaninę materiału budującego paznokcie oraz czynników wspomagających syntezę nowej powłoki paznokcia. W pierwszym przypadku jest nim krzem. Odpowiada on za twardość płytki paznokciowej i zmniejsza jej łamliwość. Najlepszym źródłem krzemionki jest skrzyp oraz bambus. Zawierają one najwięcej tego składnika i jest on bardzo dobrze przyswajalny dla naszego organizmu. Oprócz krzemu, tabletki na paznokcie powinny być bogate w witaminy, które sprawią, że proces odbudowy i powstawania paznokci nie będzie zakłócony.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

manicure w gabinecie kosmetycznym

Jak wybrać dobry salon manicure?

Z roku na rok stylizacja paznokci cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet, jak …