kobieta rysująca kreskę na powiece eylinerem
Zanim zabierzemy się za malowanie kreski na powiece, przygotujmy oko do tego, co je czeka. Na powiekę nakładamy bazę. Przyda się też odrobina pudru | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak wykonać makijaż z eyelinerem? Malowanie kresek krok po kroku!

Kreska na powiece to makijażowy trik, który niezmiennie zdecydowanie warto wykorzystywać. Dlaczego? Akcentowanie górnej linii rzęs wizualnie powiększa oko i dodaje spojrzeniu wyrazistości.

Czym zrobić kreski na powiekach?

Najczęściej kreski na powiekach powstają z udziałem takich kosmetyków jak np. kredka do oczu czy eyelinery (w różnych postaciach). Pomocnym akcesorium jest też cienki, płaski, sztywny, skośny pędzelek. Nałożymy nim kosmetyki bądź rozetrzemy granice kreski – dzięki czemu makijaż będzie wyglądał naturalniej. Warto przy tym pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jeżeli do malowania kreski wybierzemy kredkę do oczu, to musi ona być miękka oraz naostrzona. To niezwykle istotne, ponieważ mamy wtedy gwarancję, że kredka nie będzie się osypywała, a samo malowanie pójdzie nam jak z płatka. Warto też skusić się na wodoodporną kredkę do oczu, zwłaszcza jeżeli zależy nam na tym, żeby kreska dobrze wyglądała przez cały dzień. Rozmazywanie i utrata koloru nie wchodzą przecież w grę! Kredka do oczu jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem dla osób, które dopiero uczą się wykonywania makijażu lub nie do końca są zadowolone ze swoich manualnych umiejętności. Na korzyść kredki do oczu przemawia również to, że kreskę, która pojawiła się dzięki temu kosmetykowi, w dowolnym momencie możemy rozetrzeć. W ten sposób będzie ona bardziej naturalna, a nierówności zostaną zatarte. Równie fajną opcją są eyelinery. Eyeliner w kredce na pewno przypadnie do gustu osobom, które jeszcze raczkują w makijażowym świecie. I tu podpowiadamy, że warto wypróbować eyeliner w kredce Avon, zwłaszcza że dostępny jest on w kilku różnych, intensywnych kolorach. Z kolei eyelinery w żelu czy płynie, które nanosimy cienkim pędzlem, to propozycja dla pań zaprawionych w bojach, potrafiących robić make-up szybko i precyzyjnie niezależnie od okoliczności. Warto również wiedzieć, że z wykorzystaniem eyelinera jesteśmy w stanie wykonać dokładną i ostro zakończoną kreskę. Interesujące są też eyelinery 2 w 1. O co chodzi? Mowa o eyelinerach i cieniach do powiek w jednym produkcie. Kosmetyk tego typu jest wyposażony w aplikator z gąbeczką. W tym przypadku warto docenić również lekką, pudrową formułę oraz trwałość i intensywność kolorów.

Jak robić kreski na powiekach?

Zanim zabierzemy się za malowanie kreski na powiece, przygotujmy oko do tego, co je czeka. Na powiekę nakładamy bazę. Przyda się też odrobina pudru. Następnie możemy aplikować cienie lub od razu przejść do malowania kreski. I tu podpowiadamy, jak wygląda ta druga opcja. To droga na skróty, ale bardzo praktyczna. Zatem, jak zrobić kreski na powiece? Załóżmy, że zdecydowaliśmy się na eyeliner w kredce. Jak malować takim kosmetykiem? Produkt nakładamy wzdłuż linii rzęs. Zaczynamy od zewnętrznego kącika oka i przechodzimy do środka powieki. W ten sposób uzyskujemy pierwszą część kreski. Drugą zaczynamy od poprowadzenia eyelinera od wewnętrznego kącika oka w stronę środka powieki. Łączymy obydwie części. Została nam jeszcze tylko (niektórzy powiedzą „aż”) strzałka. Ona także może powstawać etapowo, krok po kroku. Malujemy zewnętrzną część strzałki – zmierzamy od zewnętrznego kącika oka i kierujemy się ku górze. Teraz zostaje nam już jedynie utworzenie trójkąta i wypełnienie go. Trójkąt powstanie, jeżeli połączymy górną część strzałki z kreską znajdującą się wzdłuż linii rzęs. To wszystko, jeżeli chodzi o malowanie kreski. Trudne czy banalne? Na pewno wykonalne!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

pędzle do makijażu

Pędzle do makijażu w zestawie czy solo? Co i jak wybrać?

Co sprawia, że makijaż prezentuje się na skórze nieskazitelnie i utrzymuje się przez wiele godzin? …