kobieta z pięknym manicurem trzymająca kwiaty
Nie od dziś wiadomo, że ważnym elementem warunkującym trwałość, jak i estetykę wykonanego manicuru jest odpowiednia pielęgnacja | fot.: stock.adobe.com

Jak zwiększyć trwałość lakieru do paznokci?

Odkąd w sprzedaży pojawiły się lakiery hybrydowe, rynek kosmetyczny oszalał. Właścicielki salonów oraz ich klientki pokochały je nie tylko z racji ogromnej różnorodności kolorystycznej, ale przede wszystkim trwałości – sięgającej nawet dwóch lub trzech tygodni! W porównaniu ze zwykłymi lakierami do paznokciami to naprawdę rewolucyjny wynik. Mimo to, nie trzeba od razu decydować się na manicure hybrydowy, aby cieszyć się pięknymi paznokciami. Są bowiem skuteczne sposoby, aby przedłużyć trwałość klasycznego lakieru – nawet o kilka dni. W jaki sposób to zrobić?

Pielęgnacja to podstawa sukcesu

Nie od dziś wiadomo, że ważnym elementem warunkującym trwałość, jak i estetykę wykonanego manicuru jest odpowiednia pielęgnacja. Duży udział odgrywa również kondycja płytki. Nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej mogą poszczycić się pięknymi, w sposób naturalnie przyjmującymi lakier, paznokciami. Na szczęście są skuteczne metody, aby to zmienić. Po pierwsze – wzmocnienie. W kosmetyczce każdej kobiety sięgającej po lakier do paznokci powinna być utwardzająca odżywka, której skład będzie pozbawiony szkodliwych, toksycznych składników. Dla uzyskania optymalnych efektów ważne jest, aby sukcesywnie zmieniać marki tych produktów. Chodzi bowiem o to, aby wyeliminować prawdopodobieństwo przyzwyczajenia się płytki do stosowanego kosmetyku. Po drugie – zmatowienie. Zanim sięgniemy po ulubione lakiery do paznokci, ważne jest, aby odpowiednio zmatowić płytkę. Robimy to przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego pilniczków, aby w ten sposób zwiększyć przyczepność kosmetyku. Po trzecie – skórki. Wiele pań zapomina o ich wycięciu. W efekcie, ich manicure nie wygląda zbyt efektownie.

Lakiery do paznokci – jak nimi malować?

Gdy płytka będzie odpowiednio przygotowana, kolejnym (najprzyjemniejszym zresztą) etapem będzie malowanie. Należy jednak pamiętać, że na końcowy efekt duży wpływ ma technika. Zawsze zaczynamy od tylnego wału paznokcia i jednym ruchem rozprowadzamy lakier do końca płytki. Generalna zasada brzmi jasno: każdy paznokieć powinien być pomalowany maksymalnie trzema pociągnięciami. Co się stanie, gdy przekroczymy ten limit? Należy liczyć się z obecnością nieestetycznie wyglądających smug i nierówności, które dodatkowo wydłużą czas schnięcia lakieru do paznokci.

Top – ważny element udanego manicuru

Nie wystarczą odpowiednie lakiery do paznokci i właściwe posługiwanie się nimi. Ważną rolę odgrywa również nałożenie topu, który bezpośrednio warunkuje trwałość kosmetyku. W sprzedaży znaleźć można szeroki ich wybór – począwszy od tanich, sięgających kwoty kilkunastu złotych po preparaty, za które należy zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Od lewej: dr hab. n. med. Tomasz K. Wojdacz, Ewa Kozak, Magdalena Kaźmierczak, Patricia Szalak, lek. med. Marek Pitucha

Anti-aging przyszłości zamknięty w kosmetykach! Za nami polska premiera najnowszej linii age element od mesoestetic

W czwartek 22 września w Restauracji Belvedere na warszawskiej Agrykoli odbyła się polska oficjalna premiera …