dziewczyna trzymająca w ręku lusterko i szminkę
Malowanie się w letnich i ciepłych miesiącach wcale nie musi być bardzo uciążliwe | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Makijaż na upały – jak się malować i nie zwariować

Niekorzystne dla noszenia makijażu warunki pogodowe, takie jak upały, opalanie czy przebywanie nad wodą i skutecznie odstraszają wiele osób od malowania się w tym czasie. Na szczęście wiele marek, produkujących kolorowe kosmetyki ma w swoim asortymencie takie formuły, które sprawiają, że makijaż utrzymuje się w upalnych warunkach znacznie dłużej, a noszenie go nie sprawia aż tylu problemów i niedogodności. Sprawdź jak zrobić letni makijaż

Makijaż latem – podstawowe zasady

Malowanie się w letnich i ciepłych miesiącach wcale nie musi być bardzo uciążliwe. Jeżeli zastosujemy do podstawowych zasad i skorzystamy z dobrej jakości kosmetyków, idealnych na upalne dni, makijaż pozostanie piękny i utrzyma się odpowiednio długo, a noszenie go będzie przyjemnością, Dobrym rozwiązaniem latem jest wybór kosmetyków mineralnych, zwłaszcza jeśli chodzi o makijaż twarzy. Taki wybór jest dobry zwłaszcza dla osób z problematyczną cerą. Mineralne, naturalne kosmetyki, które występują w ofercie wielu marek, między innymi Lily Lolo, to idealny wybór dla każdego typu cery. Są one znacznie lżejsze, ale nadal zapewniają idealne krycie. Na stronie https://triny.pl/101_lily-lolo znajdziesz kosmetyki mineralne, które sprawdzą się nawet w największych upałach.

W okresie letnim, zwłaszcza podczas różnych wyjazdów, chętnie wybieraną opcją są kosmetyki wodoodporne. To świetne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które nie wyobrażają sobie wyjścia bez makijażu, nawet jeśli wybierają się w miejsca, które są dla niego niezbyt przyjazne, na przykład nad wodę. Obecnie formuły kosmetyków wodoodpornych są naprawdę zaskakująco dobre dlatego bez obawy można ich używać podczas wyjścia na basen czy całodzienne plażowanie.

Letnie hity

Jednym z najczęściej wybieranych kosmetyków latem jest tusz do rzęs. Jest to kosmetyk, który bardzo często używany jest jako jedyny element makijażu, być może dlatego, że potrafi w zaskakujący sposób zmieniać wygląd całej twarzy poprzez podkreślenie spojrzenia i nadanie mu odpowiedniego charakteru. Latem popularna jest zwłaszcza wersja wodoodporna.

Innym przykładem często używanego kosmetyku może być błyszczyk do ust. Jest to niezobowiązujący element letniego makijażu, który nie powoduje zbytniego dyskomfortu, a nierzadko ma też właściwości nawilżające, które mogą wręcz pomagać. Kosmetykiem, który często używany jest latem zwłaszcza przez osoby o problematycznej cerze, jest podkład. Na upalne dni świetnie sprawdzi się wersja mineralna, która może równie dobrze spełniać swoje funkcje, nie powodując przy tym przykrych skutków ubocznych i zbędnego dyskomfortu.

Noszenie makijażu latem wcale nie musi być uciążliwe. Dobrze dobrany makijaż do indywidualnych preferencji, do okoliczności, czy też do typu cery może okazać się czymś pozytywnym. Podczas upałów na pewno wskazane jest noszenie mniejszej ilości makijażu i używanie kosmetyków o przeznaczonych do takich warunków formułach.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta kosmetyki

Poszerz makijażowe horyzonty z marką Claresa

Choć nasze kosmetyczki z produktami do makijażu często wypakowane są po brzegi, kiedy na rynku …