kobieta z błękitnymi włosami
Maski do włosów farbowanych zatrzymują kolor we włosach, a w przypadku niektórych produktów nawet go podkreślają | fot.: materiał partnera

Maski do włosów farbowanych – odżywienie i pielęgnacja

Kiedy farbujemy włosy, musimy liczyć się z ich zmienioną kondycją, łamliwością i uszkodzeniami. Kondycja z kolei zależy od ich poziomu zniszczenia, częstotliwości farbowania i naturalnymi predyspozycjami włosów, np. ich grubością. Jeśli już jednak decydujemy się na zmianę koloru, zadbajmy o to, żeby była jak najbezpieczniejsza. W co zatem warto zainwestować dla ochrony włosów farbowanych?

Maski do włosów farbowanych – najskuteczniejsza pielęgnacja

Maska do włosów tym różni się od tradycyjnej odżywki, że jej skład i działanie jest skondensowane. Oznacza to, że ilość substancji odżywczych jest większa, a działanie bardziej spektakularne. Dzięki temu w krótkim czasie możemy przywrócić włosom blask i zdrowie, nawet tym, które uległy zniszczeniu poprzez farbowanie. Maska ma dwa zadania – zminimalizować uszkodzenia spowodowane tak intensywnym i inwazyjnym zabiegiem, po drugie utrzymać pożądany kolor.

Maski do włosów farbowanych jednak powinny mieć jeszcze jedną cechę – ochrona koloru. Tradycyjna maska, szczególnie gdy stosujemy ją w formie kompresu i trzymamy dłużej na włosach potrafi działać również na kolor, powodując jego wypłukiwanie. Maski do włosów farbowanych zatrzymują kolor we włosach, a w przypadku niektórych produktów nawet go podkreślają.

Gdzie kupić najlepsze produkty do włosów farbowanych?

Drogeryjne półki uginają się pod tradycyjnymi odżywkami i maskami do włosów farbowanych, czy jednak są one wystarczająco skuteczne? Mogą być, jednak jeśli szukamy produktów odpowiednich dla skóry i włosów wrażliwych, a także naturalnych i wartościowych składów, warto postawić na produkty z apteki, a nie drogerii.

Głównym powodem może być jakość – maski do włosów farbowanych z półki dermokosmetyków to gwarancja jakości, przeprowadzonych badań i przede wszystkim dermatologicznego bezpieczeństwa, dzięki czemu wiemy, że produkt będzie skuteczny. O pomoc w doborze produktu możemy również poprosić farmaceutę, który dobierze dla nas produkt o właściwościach idealnych dla stanu zdrowia naszej skóry głowy i włosów.

Warto również zdecydować się na serię kosmetyków – dobranie odpowiedniego szamponu, odżywki oraz specjalistycznej maski przyniesie lepszy skutek od pojedynczego produktu. Jeśli problemy naszej skóry są bardziej zaawansowane to warto również postawić na serum, ampułki i specjalistyczną pielęgnację, która pozwoli długo cieszyć się pięknym kolorem włosów, a przede wszystkim ich zdrowiem.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

K-Beauty Skincare

Kosmetyki inspirowane kulturą K-beauty i J-beauty

Azjatyckie rynki kosmetyczne, zwłaszcza koreański (K-beauty) i japoński (J-beauty), od lat wyznaczają trendy w dziedzinie …