Mężczyzna nakłada olejek do brody

Męska pielęgnacja. Jak działa olejek do brody i jaki ma skład?

Twój facet postanowił zapuścić brodę, a tobie ten pomysł nie do końca się podoba? Przeraża cię wizja drapiącego i sztywnego zarostu? Jest na to sposób – podaruj mu olejek do brody.

Dlaczego warto go stosować? Przede wszystkim ze względu na kompleksową pielęgnację, którą zapewnia on męskiemu zarostowi. Składniki olejku dogłębnie nawilżają włosy i dostarczają im składników niezbędnych do zachowania zdrowej kondycji. Wbrew pozorom nie obciążają też brody, bo szybko się wchłania, nie pozostając na włosach przez dłuższy czas.

Dobrze odżywiony zarost nie tylko lepiej się prezentuje, ale też jest łatwiejszy w układaniu. Dzięki temu twój mężczyzna nie będzie przypominał kloszarda, a broda faktycznie stanie się podkreśleniem jego męskości. Dobra wiadomość dla pań jest też taka, że olejek zmiękcza włosy, przez co zarost jest przyjemniejszy w dotyku i przestaje drapać. To szczególnie ważne na pierwszym etapie zapuszczania brody, kiedy zarost może być drapiący.

Zalety stosowania olejku doceni też twój mężczyzna. Wiele jego składników odżywia też skórę twarzy i znajdujące się w niej cebulki włosów. Stymuluje tym samym wzrost zarostu, dzięki czemu czemu właściciel brody szybciej osiągnie swój cel. Czas zaoszczędzi także ze względu na fakt, że jej układanie jest łatwiejsze przy regularnym stosowaniu kosmetyku. Co jednak znajdziesz w składzie olejków do brody? Jakie substancje odpowiadają za jego działanie?

Olej ze słodkich migdałów

Nierafinowany olej migdałowy to jeden z najczęściej spotykanych w olejkach do brody składnik. Jest odpowiedzialny przede wszystkim za nawilżanie włosów. Wytwarza też na ich powierzchni cienką powłokę lipidową, która chroni je przed mrozem, zimnem, słońcem i chemikaliami. Poza tym głęboko odżywia skórę twarzy, zmniejszając uczucie drapania typowe dla wczesnego etapu nawilżania zarostu.

Witamina E

Dzięki zawartości witaminy E, olejek do brody przyspiesza regenerację włosów i wzmacnia je, chroniąc przed uszkodzeniami. Główny składnik witaminy E – tokoferole – poprawiają też ukrwienie skóry twarzy, usprawniając tym samym transport substancji odżywczych do cebulek i stymulując wzrost zarostu.

Olejek arganowy

Ten składnik zwiększa objętość brody oraz czyni ją lśniącą, miękką i mocną. Szczególnie pomocny okaże się, jeśli twój mężczyzna ma na twarzy suche i łamliwe włosy. Poza tym ułatwia też modelowanie brody, co będzie przydatne na późniejszych etapach jej zapuszczania.

Olejek jojoba

Wbrew swojej nazwie, z chemicznego punktu widzenia nie jest olejem, a płynnym woskiem. Dostarcza brodzie witamin, zdrowych tłuszczy i, co najważniejsze skwalanu – substancji, która wchodzi w skład naturalnego sebum ludzkiej skóry. Dzięki temu doskonale chroni włosy przed przesuszeniem i szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Olej z pestek winogron

Ten olej działa wielokierunkowo – poprawia kondycję włosów i je nawilża. Działa ponadto antyseptycznie, skutecznie hamując rozwój mikroorganizmów, odpowiedzialnych między innymi za przykry zapach. Zawiera też mnóstwo antyoksydantów, co pozytywnie wpływa na stan skóry i tym samym tempo wzrostu brody.

Olej z pestek moreli

To bogate źródło jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki ich wysokiej zawartości dogłębnie nawilża zarost i sprzyja regeneracji uszkodzeń włosów. Na ich powierzchni tworzy strukturę, którą trudno przeniknąć zanieczyszczeniom przyczyniającym się do osłabiania kondycji brody.

Olej kokosowy

Olej kokosowy pomaga odżywić korzenie włosów, poprawiając ich kondycję i zmniejszając skalę wypadania. Nie bez znaczenia jest też działanie antyseptyczne – stosowania tego oleju zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii. W przeciwieństwie do olejku jojoba czy arganowego, kokosowy nie obciąża zarostu.

Olej rycynowy

Zawiera mnóstwo witamin, minerałów i jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu wzmacnia włosy na całej długości, ułatwia ich rozczesywanie i nadaje im intensywny, ciemniejszy kolor. Olej rycynowy jako składnik olejków do brody stymuluje też rośnięcie zarostu i dobrze wpływa na jego gęstość.

Olej konopny

To doskonałe źródło witamin z grupy B oraz A, E i K, a poza tym zdrowych kwasów tłuszczowych i minerałów. Wykazuje działanie antyseptyczne, likwidując pojawiające się na brodzie drobnoustroje oraz regeneruje zniszczone włosy.

Olej rokitnikowy

Jeden z rzadziej stosowanych składników, choć posiadający bardzo pożądane właściwości. Olejek do brody z jego domieszką szczególnie dobrze sprawdzi się podczas zapuszczania brody. Olej rokitnikowy ma bowiem zdolność do regeneracji naskórka i tym samym przyspieszenia gojenia ranek spowodowanych przez drapiące włoski. Oprócz tego zapobiega wypadaniu włosów, ogranicza ich łamliwość i chroni przed promieniami słonecznymi.

Materiał partnera zewnętrznego