Soraya suchy arganowy olejek do opalania
Soraya suche arganowe olejki do opalania | fot.: kreatywna.pl

Nasz test: Soraya suchy arganowy olejek do opalania

Do aplikacji preparatów zabezpieczających przed promieniowaniem UV nie trzeba nikogo przekonywać. Słońce daje nam energię i dobry nastrój, jednak niewłaściwie przygotowana do opalania skóra szybciej się starzeje i traci jędrność, może ulegać przebarwieniom (wszystkie te zjawiska składają się na tzw. fotostarzenie), o potencjalnym narażeniu na choroby onkologiczne już nie wspominając. Zanim więc nadejdą wakacyjne upały, testujemy fantastyczny gadżet wakacyjny – suche olejki w sprayu Soraya.

Kilka słów o kosmetykach do opalania

Drogeryjne półki niemal uginają się od preparatów blokujących wnikanie promieni UV. Wprawdzie nasza skóra sama potrafi się przed nim obronić poprzez wytwarzanie melaniny, jednak nie jest to ochrona długotrwała. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnych kosmetyków. Co ważne, raz nałożone preparaty przeciwsłoneczne nie zabezpieczają nas przed słońcem przez cały dzień. Aby nie dopuścić do poparzeń, powinniśmy zwracać uwagę na skuteczność ochronną kosmetyku wyrażoną na opakowaniu przez faktor, czyli współczynnik wysokości ochrony przeciwsłonecznej. Sun Protective Factor (SPF) nie określa czasu bezpiecznego przebywania na słońcu, a wydłużenia okresu naturalnej ochrony. Jeśli mamy tendencję do szybkiego opalania się (na przykład rumień występuje po 20 minutach), zastosowanie faktora SPF 15 pozwala na zwiększenie tego czasu do około 5 godzin. Przeliczamy to następująco: współczynnik SPF mnożymy przez czas, po jakim opala się nasza skóra bez żadnej ochrony. Jeśli jednak stosujemy preparaty przeciwsłoneczne oszczędnie, kolejną dawkę zaaplikujmy na przykład godzinę wcześniej, niż wynikałoby to z powyższego wyliczenia.

Konieczność powtórnego nałożenia balsamu czy kremu niejednokrotnie nastręcza pewne trudności, zwłaszcza jeśli używamy ich np. na plaży – kosmetyki często się lepią albo trudno rozprowadzają. Dlatego w naszym teście prezentujemy ciekawy wakacyjny gadżet: suche olejki w sprayu.

Suchy arganowy olejek do opalania SPF20

Zastosowana formuła „non-sticky” czyni z niego idealne rozwiązanie na plażę, zwłaszcza dla tych, którzy nie tolerują ziarenek piasku klejących się do skóry po nałożeniu kremu. Olejek nie pozostawia na skórze lepkiej warstwy, szybko się wchłania i posiada przyjemny, delikatny zapach. Dzięki formie sprayu nie mamy problemu z jego wielokrotną aplikacją.

Suchy arganowy olejek do opalania SPF20
Suchy arganowy olejek do opalania SPF20 | fot.: kreatywna.pl

W jego składzie znajdziemy:

Homosalate (filtr UV), oktokrylen (zapewnia ochronę przed UVB) butyl methoxydibenzoylomethane (Parsol) – czyli avobenzon, chroniący przed promieniowaniem UVA,  Octisalate (filtr UV), palmitynian izopropylu („suchy”emolient), octan tokoferylu (antyoksydant, redukuje procesy fotostarzenia i zapobiega powstawaniu procesów zapalnych), olejek arganowy (doskonały antyoksydant, wzmacnia i wygładza skórę, nawilża, naturalnie chroni przed promieniowaniem UV.  Zawiera duże ilości naturalnej witaminy E, nazywanej potocznie “witaminą młodości” oraz niezbędne nienasycone kwasy omega 3, 6, i 9).

Suchy arganowy olejek do opalania SPF15

Rozświetlające drobinki, w które jest wzbogacony kosmetyk, to świetna propozycja dla pań, które lubią ciepły, słoneczny blask na skórze. Olejek wyraźnie nawilża i wygładza ciało, lekko natłuszcza (ale nie pozostawiając tłustej warstwy),  a złote refleksy  doskonale podkreślają letnią opaleniznę. Ma bardzo subtelny, niemal niewyczuwalny zapach.

Suchy arganowy olejek do opalania SPF15
Suchy arganowy olejek do opalania SPF15 | fot.: kreatywna.pl

W jego składzie znajdziemy:

Palmitynian etyloheksylu – emolient, Homosalate (filtr UV), oktokrylen (zapewnia ochronę przed UVB) butyl methoxydibenzoylomethane (Parsol) – czyli avobenzon, chroniący przed promieniowaniem UVA,  Octisalate (filtr UV), octan tokoferylu (antyoksydant, redukuje procesy fotostarzenia i zapobiega powstawaniu procesów zapalnych), olejek arganowy (antyoksydant, odżywia, nawilża i wygładza skórę, naturalnie chroni przed promieniowaniem UV.  Zawiera duże ilości naturalnej witaminy E, nazywanej potocznie “witaminą młodości” oraz oraz niezbędne nienasycone kwasy omega 3, 6, i 9), olej z awokado (źródło witamin  A, B, E, H, K, PP, F, aminokwasów i nienasyconych kwasów tłuszczowych.  Odżywia, działa przeciwalergicznie, hamuje parowanie wody ze skóry.), krzemionkę (działa matująco na skórę) i tlenek cyny o działaniu antyoksydacyjnym i ochronnym przed promieniowaniem.

Suche olejki do opalania Soraya łączą w sobie skuteczność działania z wygodną aplikacją. Zawierają filtry chemiczne, które wnikają w powierzchnię naskórka i absorbują promieniowanie UVA (docierają do skóry właściwej, odpowiadają za procesy fotostarzenia) oraz UVB (drażniące i wysuszające naskórek). Dodatkowo zastosowanie oleju arganowego pozwala nie tylko na odżywienie i nawilżenie ciała, ale i daje naturalną ochroną przeciwsłoneczną. Obydwa olejki to propozycja dla kobiet o  średniociemnej karnacji, których skóra jest już oswojona ze słońcem.

Arganowe suche olejki do opalania Soraya są dostępne w drogeriach Rossmann w całej Polsce. Cena sugerowana: 24,99 zł.

RED

Sprawdź także

mesoestetic fotoprotekcja

Te kosmetyki nie tylko pielęgnują skórę, ale także zapewniają ochronę na najwyższym poziomie! Koniecznie zabierz je ze sobą na wakacje!

Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV to niezbędny element codziennej pielęgnacji skóry, nie tylko podczas urlopu. …