Nietrafiony tatuaż – co z nim zrobić?

Ludzie robią tatuaże po to, by być trendy, uzewnętrznić swój styl, zrobić sobie prezent, uwiecznić jakieś ważne życiowe wydarzenie, uczcić ważną dla nich osobę czy datę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Moda na robienie tatuażów ciągle trwa i nic nie zapowiada, by miała odejść w niepamięć. Bywa jednak tak, że wzór, który sobie zrobimy, po pewnym czasie staje się passe lub po prostu nam się nie podoba. Co wówczas można z nim zrobić?

Ludzie robią tatuaże po to, by być trendy, uzewnętrznić swój styl, zrobić sobie prezent, uwiecznić jakieś ważne życiowe wydarzenie, uczcić ważną dla nich osobę czy datę. Na początku wszyscy są podekscytowani nową ozdobą ciała i chętnie ją pokazują innym. Problem jednak pojawia się wtedy, gdy nasz tatuaż staje się anachroniczny, wyblaknięty, przypomina nam o smutnych wydarzeniach z naszego życia (jak na przykład data zaręczyn, kiedy już dawno rozstaliśmy się z ukochanym/ną). Sposobów na nietrafiony tatuaż można znaleźć kilka. My dziś przedstawimy 2 podstawowe.

Tatuaże do usunięcia
Bywa tak, że wzór, który sobie zrobimy, po pewnym czasie staje się passe lub po prostu nam się nie podoba. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Usuwanie tatuażu w zaufanej klinice, może stać się przyjemnością

1. Spróbuj go przerobić!

Jeśli znasz dobrego mistrza tatuażu w swoim mieście – idź do niego i zapytaj, czy da się coś jeszcze zrobić z Twoim tatuażem. Przedstaw swoją sytuację. Opowiedz o tym, co chciałbyś zamaskować i w jaki sposób. Z większości sytuacji jest możliwość wyjścia i to z nowym, ciekawym obrazem na naszym ciele.

Kiedy tatuaż, który chcemy zamaskować innym, jest małych rozmiarów – sprawa jest prosta. Można albo go zamalować, albo przerobić jego elementy tak, by stał się on zupełnie nowych tatuażem.

Gorzej, kiedy tatuaż ten jest duży – wówczas sprawa się komplikuje i wymaga radykalnych działań tatuatora, który w takim wypadku – albo zamaluje całość czarnym tuszem i na nim wykona nowy obraz, albo postara się wymyślić cos innego.

Tatuaż na ramieniu
Usuwanie tatuażu odbywa się za pomocą specjalnego lasera, który stopniowo będzie sprawiał, że kolor tatuażu będzie jak najbliższy kolorowi naszej skóry, aż w końcu zniknie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

2. Usuń tatuaż!

Jeśli artysta, do którego zwróciłeś się o pomoc w sprawie zamaskowania starego tatuażu, nie wymyślił niczego, co by Cię satysfakcjonowało, pomyśl nad usunięciem obrazka ze swojego ciała.

W dzisiejszych czasach rozwiązanie to jest jak najbardziej możliwe, jednak wymaga większej kwoty pieniędzy. Usuwanie tatuażu odbywa się za pomocą specjalnego lasera, który stopniowo będzie sprawiał, że kolor tatuażu będzie jak najbliższy kolorowi naszej skóry, aż w końcu zniknie.

Opcja ta jest dobra dla osób, które podejmą decyzje o całkowitym pozbyciu się tatuażu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

businesswoman z tatuażem

Pierwszy tatuaż – to trzeba wiedzieć

Tatuaż to rodzaj dekoracyjnego lub symbolicznego rysunku na skórze, wykonanego przez wprowadzenie tuszu pod skórę. …