Piękna kobieta
Zabiegi wyszczuplające z zakresu medycyny estetycznej są coraz bardziej popularne. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Niezastąpiona w modelowaniu sylwetki medycyna estetyczna

Na świecie żyje bardzo wiele osób, które mimo restrykcyjnych diet, ćwiczeń i prowadzenia zdrowego trybu życia, nie są zadowolone z wyglądu swojego ciała. Niestety, nie mamy wpływu na to, z której części ciała ubędzie nam tkanki tłuszczowej, a z której nie. W modelowaniu sylwetki z pomocą przychodzi nam na szczęście medycyna estetyczna.

Bez względu na rodzaj zabiegu pacjent powinien odbyć konsultację z chirurgiem plastykiem, dostarczyć wszystkie, niezbędne badania oraz przejść na dietę niskotłuszczową. Ważne, aby znaleźć również dobrego i sprawdzonego chirurga, który ten zabieg wykona. Jest to możliwe między innymi poprzez stronę internetową tourmedica.pl, gdzie istnieje możliwość przeczytania opinii na temat lekarzy oraz umówienia się na wizytę. Obecnie stosuje się trzy rodzaje zabiegów wyszczuplających

Lipoliza iniekcyjna

Metoda polega na wprowadzeniu przy pomocy specjalnych igieł aktywnej substancji, która działa na błonę komórki tłuszczowej podobnie do rozpuszczalnika. Jest to zabieg, który najczęściej wykonuje się na drobnych elementach ciała – można dzięki niemu poprawić owal twarzy lub podbródka, chociaż efekty zauważalne są również na większych fragmentach – udach, pośladkach, czy biodrach.

Lipoliza laserowa

Po wprowadzeniu lasera na głębokość ok. 1-2 mm lekarz działa nim na błonę komórki tłuszczowej. Dzięki temu zabiegowi rozbija się błona tkanki i jest to nieodwracalne. Niestety, jeżeli pacjent nie będzie przestrzegał odpowiedniej diety, tłuszcz odłoży się w innych częściach ciała.

Ultradźwięki

Metoda polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych przy pomocy ultradźwięków, nie ingerując w narządy wewnętrzne lub naczynia krwionośne. Komorki tłuszczowe pękają pod wpływem ultradźwięków i przechodzą do przestrzeni międzykomórkowej. Po tej części zabiegu następuje drenaż limfatyczny.

Niezależnie od tego, które rozwiązanie zostanie zastosowane, tłuszcz nie znika, ale jest stopniowo wydalany przez organizm, dlatego zarówno przed po zabiegu zaleca się dietę niskotłuszczową, aby jak najbardziej odciążyć wątrobę.

Zabiegi wyszczuplające z zakresu medycyny estetycznej są coraz bardziej popularne. Warto jednak dobrze przemyśleć tę decyzję, przestrzegać zaleceń lekarza, a przede wszystkim przeprowadzić badania mające na celu stwierdzenie, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu. Dzięki temu pacjent będzie mógł się cieszyć wymarzonym i długotrwałym efektem po każdym zabiegu, nie tylko tym, dotyczącym wyszczuplania.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

ciężary na odchudzanie

Trening siłowy czy cardio – co szybciej pozwoli Ci schudnąć?

Trenujemy, ponieważ chcemy poprawić swoją sylwetkę i zdrowie. Chcemy być szczuplejsi, mieć więcej mięśni i …