Manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów na dłonie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Paznokcie hybrydowe

Manicure hybrydowy to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów na dłonie. To połączenie tradycyjnego manicure z trwałością, jaką daje lampa UV. Każda z pań jest w stanie wykonać go samodzielnie w zaciszu swojego domu.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Aby wykonać zabieg manicuru będziemy potrzebować: lampy UV lub LED, pilników tzw. bananów o gradacji 100/180, wacików bezpyłowych, bloku polerskiego, patyczka, radełka do skórek, za pomocą którego będziemy w stanie odsunąć zbędne skórki, cleanera, bazy, topu do hybryd i przede wszystkim – lakierów hybrydowych. Co robimy najpierw?

-Przygotowujemy sobie stanowisko pracy, które jest bardzo ważne! W naszym miejscu pracy powinny znaleźć się wszystkie wymienione powyżej elementy oraz lampa stojąca, która zapewni nam odpowiednie światło (najlepiej białe). Przed rozpoczęciem pracy dezynfekujemy ręce swoje i naszej klientki specjalnym preparatem.

-Następnym krokiem jest nałożenie płynu zmiękczającego skórki, dzięki któremu skórki będą się łatwiej odsuwać. Do odsuwania skórek używamy drewnianego patyczka albo metalowego radełka. Jeżeli będzie taka konieczność, nadmierną ilość skórek wycinamy za pomocą cążek.

-Kiedy skórki zostały usunięte, teraz zajmujemy się ostatecznym kształtem paznokci. Możemy nadać im kształt owalny, migdału, prostokątny, jaki chcemy. Używamy do tego pilnika o gradacji 100/180. Po tej czynności matowimy powierzchnię naszej płytki za pomocą bloku polerskiego, zwracając szczególną uwagę na okolice wałów okołopaznokciowych. Pył, który powstał usuwamy za pomocą szczoteczki albo grubego pędzla, a następnie przemywamy płytki paznokci cleanerem, który dodatkowo oczyści nasze paznokcie i usunie resztki pyłu.

-Teraz w końcu możemy zabrać się za malowanie! Na początku nakładamy cienką warstwę lakieru hybrydowego – bazy (hard base), a następnie utwardzamy w lampie. Czas utwardzania zależy od tego, jaki posiadamy sprzęt. Jeśli jest to lampa UV 36W – czas wynosi ok. 2 minut, jeśli lampa LED 48W – 30 sekund. Należy pamiętać, że po wyciągnięciu dłoni z lampy paznokci nie przemywamy cleanerem!

-Następnie nakładamy cienką pierwszą warstwę wybranego lakieru do paznokci hybrydowego i ponownie utwardzamy w lampie. Podczas wybierania kolorów należy pamiętać o tym, że im ciemniejszy kolor, tym dłuższy musi być czas utwardzania. Dla lepszego efektu wskazane jest nałożenie dwóch warstw lakieru hybrydowego.

-Kolejną czynnością jest nałożenie topu, który utrwali nasz kolor i nada naszej stylizacji piękny połysk. Ponownie utwardzamy paznokcie w lampie i tym razem przemywamy je cleanerem. Ważne jest, aby od razu nie przemywać paznokci tylko odczekać chwilę, ponieważ natychmiastowe przemycie cleanerem może przyczynić się do zmatowienia lakieru, co spowoduje, że nie będą się one świeciły.

-Na zakończenie pracy na skórki nakładamy oliwkę, która je odżywi i nawilży.

Przedstawiłam jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku. Jak widać, nie jest to trudne zadanie. Każda z pań może wykonać go samodzielnie w zaciszu swojego domu i cieszyć się efektem pięknych paznokci aż do dwóch tygodni!

Jak usunąć lakier hybrydowy?

No właśnie, co należy zrobić, aby skutecznie usunąć lakier hybrydowy, pozostałości po naszej stylizacji? Pierwszym krokiem jest zmatowienie błyszczącej warstwy naszej poprzednie stylizacji blokiem polerskim. Robimy to po to, aby aceton mógł lepiej się wchłonąć i usunąć pozostałość naszego lakieru. Nanosimy go na wacik, przykładamy na paznokcia i zakładamy klipsa, który nam go przytrzyma. Jeżeli nie posiadamy takich klipsów, możemy użyć folii aluminiowej, którą zawijamy każdego z palców. Po upływie ok. 10 min., usuwamy lakier do paznokci hybrydowy za pomocą drewnianego patyczka bądź radełka. Na koniec możemy posmarować skórki oliwką, która nam je nawilży.

Teraz nie pozostaje nic innego jak zabrać się do pracy!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat manicure hybrydowego? Odwiedź stronę: https://www.beautyextra.pl/szkolenia/kursy-tematyczne-trendy/kurs-manicure-i-pedicure-hybrydowy

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

manicure hybrydowy

Lakiery hybrydowe – co trzeba o nich wiedzieć i jakie kolory są modne?

Manicure hybrydowy to najpopularniejsza metoda dbania i malowania paznokci. Jest prosta w wykonaniu, a do …