Strona główna / Uroda / Pędzle do makijażu, które musisz mieć w swojej kolekcji
Komplet pędzli do makijażu
Pędzle w zestawie często mają lepsze ceny niż te kupowane oddzielnie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pędzle do makijażu, które musisz mieć w swojej kolekcji

Idealnie dobrane pędzle to podstawa udanego makijażu. Nawet wtedy, kiedy używasz kosmetyków dobrej jakości, efekt może nie być zadowalający z powodu złych akcesoriów. Podczas zakupów kieruj się nie tylko ceną produktów, ale przede wszystkim ich jakością i swoimi indywidualnymi potrzebami.

Jakie pędzle są najważniejsze? Czy warto kupić komplet pędzli do makijażu?

Przymierzasz się do zakupu pędzli do makijażu? Nie wiesz jednak, która z opcji jest bardziej opłacalna: kupienie całego zestawu, czy może pojedynczych pędzli? Zacznij od zrobienia listy akcesoriów, których na co dzień używasz. Spisanie wszystkich potrzebnych przedmiotów pozwoli Ci odpowiedzieć na pytanie – gotowy komplet pędzli do makijażu, czy pojedyncze sztuki?

Pędzle w zestawie często mają lepsze ceny niż te kupowane oddzielnie. Dodatkowy pędzel, którego nie masz na swojej liście, a jest częścią zestawu, może Cię miło zaskoczyć i okazać się najlepszym pomocnikiem w tworzeniu makijażu. Bo szczęścia nigdy nie za wiele!

Pędzle z włosia syntetycznego czy naturalnego?

Jeżeli wybierasz pędzle do nakładania podkładu, zdecyduj się na te, które mają dobrej jakości włosie syntetyczne. Ponieważ w przeciwieństwie do naturalnego, nie wchłania ono kosmetyków i pozwala na uzyskanie pełnego krycia i efektu naturalnie wyglądającej, zdrowej skóry.

Ciekawą propozycją są akcesoria z syntetycznym, ręcznie formowanym włosiem talkon, które jest niezwykle delikatne i łatwo utrzymać je w czystości. Oprócz tego może być ono stosowane przez osoby uczulone na zwierzęcą sierść. Tego rodzaju włosie posiadają pędzle marki ilū, które można nabyć w sklepie Tools For Beauty.

Włosie naturalne ma porowatą strukturę więc lepiej „łapie” i transferuje sypkie i napigmentowane kosmetyki. Dlatego najczęściej jest używane do produkcji pędzli do aplikowania i blendowania cieni do powiek, różu i rozświetlacza.

Rozmiar, wielkość i kształt pędzla

Podczas zakupu zwróć uwagę na to, aby pędzel miał ergonomiczny kształt i dobrze trzymał się w dłoni. Wygoda podczas wykonywania makijażu stanowi bardzo ważną kwestię. Zwłaszcza, jeśli jest to czynność, którą wykonujemy codziennie.

Przy nakładaniu podkładu, a konkretnie jego wklepywaniu, sprawdzają się pędzle z krótkim, gęsto zbitym włosiem, na przykład typu flat top. Podczas aplikacji pudru najlepiej spisują się duże, puchate pędzle z delikatnego włosia. Podobnych, ale nieco mniejszych pędzli używamy do różu lub konturowania. Tymczasem do nakładania i blendowania cieni przyda Ci się niewielki, puchaty pędzel z okrągłą lub delikatnie spłaszczoną skuwką.

Jeżeli uda Ci się już zebrać kolekcję ulubionych pędzli, to wybierz najlepszy dla siebie sposób do utrzymywania ich w czystości. Pamiętaj, aby wykonywać tę czynność każdego dnia. Możesz tutaj posłużyć się specjalnym uroczym czyścikiem, który dołączany jest do zestawów pędzli ilū.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

cera zaskórnikowa

Zasady pielęgnacji skóry z zaskórnikami

Nieestetyczne czarne kropki lub wystające podskórne grudki, problem zaskórników dotyka nie tylko nastolatków, ale także …