Komplet pędzli do makijażu
Pędzle w zestawie często mają lepsze ceny niż te kupowane oddzielnie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pędzle do makijażu, które musisz mieć w swojej kolekcji

Idealnie dobrane pędzle to podstawa udanego makijażu. Nawet wtedy, kiedy używasz kosmetyków dobrej jakości, efekt może nie być zadowalający z powodu złych akcesoriów. Podczas zakupów kieruj się nie tylko ceną produktów, ale przede wszystkim ich jakością i swoimi indywidualnymi potrzebami.

Jakie pędzle są najważniejsze? Czy warto kupić komplet pędzli do makijażu?

Przymierzasz się do zakupu pędzli do makijażu? Nie wiesz jednak, która z opcji jest bardziej opłacalna: kupienie całego zestawu, czy może pojedynczych pędzli? Zacznij od zrobienia listy akcesoriów, których na co dzień używasz. Spisanie wszystkich potrzebnych przedmiotów pozwoli Ci odpowiedzieć na pytanie – gotowy komplet pędzli do makijażu, czy pojedyncze sztuki?

Pędzle w zestawie często mają lepsze ceny niż te kupowane oddzielnie. Dodatkowy pędzel, którego nie masz na swojej liście, a jest częścią zestawu, może Cię miło zaskoczyć i okazać się najlepszym pomocnikiem w tworzeniu makijażu. Bo szczęścia nigdy nie za wiele!

Pędzle z włosia syntetycznego czy naturalnego?

Jeżeli wybierasz pędzle do nakładania podkładu, zdecyduj się na te, które mają dobrej jakości włosie syntetyczne. Ponieważ w przeciwieństwie do naturalnego, nie wchłania ono kosmetyków i pozwala na uzyskanie pełnego krycia i efektu naturalnie wyglądającej, zdrowej skóry.

Ciekawą propozycją są akcesoria z syntetycznym, ręcznie formowanym włosiem talkon, które jest niezwykle delikatne i łatwo utrzymać je w czystości. Oprócz tego może być ono stosowane przez osoby uczulone na zwierzęcą sierść. Tego rodzaju włosie posiadają pędzle marki ilū, które można nabyć w sklepie Tools For Beauty.

Włosie naturalne ma porowatą strukturę więc lepiej „łapie” i transferuje sypkie i napigmentowane kosmetyki. Dlatego najczęściej jest używane do produkcji pędzli do aplikowania i blendowania cieni do powiek, różu i rozświetlacza.

Rozmiar, wielkość i kształt pędzla

Podczas zakupu zwróć uwagę na to, aby pędzel miał ergonomiczny kształt i dobrze trzymał się w dłoni. Wygoda podczas wykonywania makijażu stanowi bardzo ważną kwestię. Zwłaszcza, jeśli jest to czynność, którą wykonujemy codziennie.

Przy nakładaniu podkładu, a konkretnie jego wklepywaniu, sprawdzają się pędzle z krótkim, gęsto zbitym włosiem, na przykład typu flat top. Podczas aplikacji pudru najlepiej spisują się duże, puchate pędzle z delikatnego włosia. Podobnych, ale nieco mniejszych pędzli używamy do różu lub konturowania. Tymczasem do nakładania i blendowania cieni przyda Ci się niewielki, puchaty pędzel z okrągłą lub delikatnie spłaszczoną skuwką.

Jeżeli uda Ci się już zebrać kolekcję ulubionych pędzli, to wybierz najlepszy dla siebie sposób do utrzymywania ich w czystości. Pamiętaj, aby wykonywać tę czynność każdego dnia. Możesz tutaj posłużyć się specjalnym uroczym czyścikiem, który dołączany jest do zestawów pędzli ilū.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta tusz do rzęs

Tusze do rzęs – zwykłe czy wodoodporne?

Obecność tuszu do rzęs w kosmetyczce jest oczywistością. To jeden z najważniejszych kosmetyków do makijażu, …