Perfekcyjna sylwetka
W gabinetach i klinikach kosmetologii oraz medycyny estetycznej możesz znaleźć wiele metod wspomagających utratę centymetrów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Perfekcyjna sylwetka w 3 krokach

Twoim pierwszym krokiem powinna być dieta oraz zmiana nawyków żywieniowych. Krok drugi to zwiększenie ilości aktywności fizycznej, której sprzyja pogoda za oknem. Uzupełnieniem tego typu działań będzie krok trzeci, czyli pomocna dłoń w dążeniu do celu, do perfekcyjnej sylwetki.

Technologie aparaturowe

W gabinetach i klinikach kosmetologii oraz medycyny estetycznej możesz znaleźć wiele metod wspomagających utratę centymetrów. Skontaktuj się z najbliższym renomowanym gabinetem oraz umów się na konsultację ze specjalistą kosmetologiem, który pomoże wybrać Ci najodpowiedniejszą serię zabiegową, stworzoną indywidualnie dla Twojego problemu. Należałoby zwróć uwagę na technologie medyczne takie jak:

Kriolipoliza

Zabieg ten polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych, pod wpływem krystalizacji. Adipocyt (komórka tłuszczowa) zostaje rozerwany, a z jego wnętrza wydostają się trójglicerydy (tłuszcz), który następnie jest transportowany do wątroby i tam metabolizowany. Cały proces zachodzi w temperaturze około 10oC na poziomie naskórkowym i 0-4oC w głąb tkanek. Rozerwane części komórki przechodzą w stan apoptozy (zaprogramowanej śmierci komórkowej) i są usuwane z organizmy przez układ krwionośny i limfatyczny. W ten sposób jesteśmy w stanie pozbyć się do 10-15% komórek tłuszczowych z obszaru zabiegowego.

Fala radiowa

Polega na głębokim rozgrzaniu tkanek, co prowadzi do powstania zjawiska diatermii czyli częściowej denaturacji białek, skręcenia i skrócenia włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność skóry. Temperatura na poziomie naskórkowym to minimum 39oC (choć często nawet 46oC), natomiast w głąb tkanek mamy aż 60-65oC. Cały proces skutkuje natychmiastowym napięciem skóry oraz redukcją tkanki tłuszczowej poprzez jej rozkład i usunięcie przez układ krwionośny i limfatyczny.

Ultradźwięki

Lipoliza kawitacyjna wprowadza komórki tłuszczowe w drgania, co powoduje uwalnianie z nich tłuszczu, co z kolei prowadzi do ich metabolizmu w wątrobie, podobnie jak działo się to w przypadku kriolipolizy. Metoda ta fantastycznie sprawdza się w przypadku cellulitu, nie tylko w okolicy ud, ale również brzucha czy ramion.

Dodatkowym atutem terapii aparaturowych jest fakt iż zabiegi te nie są bolesne i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Technologie medyczne w rękach fachowców lekarzy i kosmetologów mogą zdziałać cuda. Większość zabiegów wykonujemy w seriach, w odstępach co 1-2 tygodniowych. Każdy z zabiegów jest poprzedzony szczegółowym wywiadem oraz ustaleniem wskazań i wykluczeniem przeciwwskazań do zabiegu. Najlepsze rezultaty przynoszą serie łączone (różnych technologii).

mgr Zuzanna Orwat

kosmetolog/szkoleniowiec

Klinika Zdrowego Ciała

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wygimnastykowana zgrabna kobieta na plaży

Obudź swoje ciało na lato!

Kwarantanna domowa wymagała od nas samodyscypliny – w trakcie akcji #zostańwdomu stawiałyśmy na domowe ćwiczenia. …