piękna w bikini
Jak najskuteczniej przygotować się do wyjścia na plażę? Wystarczą trzy proste kroki | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Piękna w bikini – 3 kroki do plażowego ideału

Sezon na plażowanie i odsłanianie ciała, odzianego jedynie w skąpe bikini właśnie się zaczął. Jak co roku, tak i w tym, każda z nas chce zachwycić zgrabną sylwetką i wypielęgnowaną skórą. Jeśli coś w tym temacie nie do końca nas zadowala, mamy jeszcze czas, aby poprawić niedoskonałości i zadbać o ciało przed urlopem. Jak najskuteczniej przygotować się do wyjścia na plażę? Wystarczą trzy proste kroki.

Krok pierwszy – pozbądź się cellulitu

Myślisz, że na walkę z nieestetyczną skórką pomarańczową jest już za późno? Otóż nie! Owszem, może nie pozbędziesz się jej w 100 procentach (wszystko zależy też od stopnia zaawansowania cellulitu na Twoim ciele), jednak możesz z powodzeniem znacznie zredukować jej występowanie oraz intensywność. Najważniejsza w tej kwestii jest konsekwencja i systematyczność. Dlatego już od dzisiaj zacznij regularne masaże, naprzemienne prysznice – zimny i ciepły, aplikowanie dobrych preparatów kosmetycznych o działaniu antycellulitowym oraz dietę, która umożliwi pozbycie się z organizmu toksyn oraz innych szkodliwych substancji.

Pamiętaj o regularnym nawadnianiu organizmu, zarówno od wewnątrz, czyli pijąc odpowiednią ilość wody, oraz od zewnątrz, czyli stosując dobre kosmetyki nawilżające i ułatwiające odprowadzanie zalegającej w komórkach limfy. Tutaj w pewnością przydadzą się także profesjonalne urządzenia kosmetyczne głęboko wygładzające skórę, zwłaszcza w okolicach dotkniętych cellulitem.

Krok drugi – dogłębnie oczyść skórę

Zarówno Twoja twarz, jak i całe ciało potrzebują oczyszczenia. To podstawa przed wakacyjnym wyjściem na słońce i solidnymi dawkami opalania się. Dokładnie oczyszczając skórę zapobiegniesz między innymi powstawaniu nieestetycznych przebarwień, Twoje ciało będzie opalać się szybciej i równomierniej, a aplikowane kremy i balsamy zdecydowanie zwiększą swoją skuteczność.

Jeśli oczekujesz naprawdę dobrych rezultatów, postaw na profesjonalne zabiegi oczyszczające. Możesz je wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiedni do tego sprzęt kosmetyczny. Dobry skin scrubber pozwoli Ci samodzielnie wykonać znakomity peeling kawitacyjny w zaciszu własnego domu, a efekty będą równie imponujące, jak te po wyjściu z salonu kosmetycznego.

Krok trzeci – zacznij się ruszać

Na aktywność fizyczną nigdy nie jest za późno. Może przed swoim urlopem nie zdążysz idealnie wyrzeźbić swojej sylwetki, jednak regularne ćwiczenia z pewnością pozwolą wysmuklić ciało, pozbyć się obrzęków i nabrać nieco kondycji. Zatem od dziś wpisz w swój harmonogram 30 – minutowy spacer. Do tego zestaw prostych, jednak regularnie powtarzanych ćwiczeń. Nie musisz w pośpiechu zapisywać się na siłownię. Wystarczy na przykład mini stepper i codzienna krótka seria treningowa, aby na plaży dostrzec efekty.

Możesz wyglądać pięknie i czuć się fantastycznie w swoim bikini. Przygotuj się jedynie do wyjścia na plażę profesjonalnie – niezbędny sprzęt możesz znaleźć w internecie na przykład na http://importmania.pl/.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta na czarno białym zdjęciu

Co daje szczotkowanie ciała na sucho?

Masaż szczotką, który prowadzi do usunięcia martwego naskórka, może być przeprowadzany na kilka sposobów. Wbrew …