piękna w bikini
Jak najskuteczniej przygotować się do wyjścia na plażę? Wystarczą trzy proste kroki | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Piękna w bikini – 3 kroki do plażowego ideału

Sezon na plażowanie i odsłanianie ciała, odzianego jedynie w skąpe bikini właśnie się zaczął. Jak co roku, tak i w tym, każda z nas chce zachwycić zgrabną sylwetką i wypielęgnowaną skórą. Jeśli coś w tym temacie nie do końca nas zadowala, mamy jeszcze czas, aby poprawić niedoskonałości i zadbać o ciało przed urlopem. Jak najskuteczniej przygotować się do wyjścia na plażę? Wystarczą trzy proste kroki.

Krok pierwszy – pozbądź się cellulitu

Myślisz, że na walkę z nieestetyczną skórką pomarańczową jest już za późno? Otóż nie! Owszem, może nie pozbędziesz się jej w 100 procentach (wszystko zależy też od stopnia zaawansowania cellulitu na Twoim ciele), jednak możesz z powodzeniem znacznie zredukować jej występowanie oraz intensywność. Najważniejsza w tej kwestii jest konsekwencja i systematyczność. Dlatego już od dzisiaj zacznij regularne masaże, naprzemienne prysznice – zimny i ciepły, aplikowanie dobrych preparatów kosmetycznych o działaniu antycellulitowym oraz dietę, która umożliwi pozbycie się z organizmu toksyn oraz innych szkodliwych substancji.

Pamiętaj o regularnym nawadnianiu organizmu, zarówno od wewnątrz, czyli pijąc odpowiednią ilość wody, oraz od zewnątrz, czyli stosując dobre kosmetyki nawilżające i ułatwiające odprowadzanie zalegającej w komórkach limfy. Tutaj w pewnością przydadzą się także profesjonalne urządzenia kosmetyczne głęboko wygładzające skórę, zwłaszcza w okolicach dotkniętych cellulitem.

Krok drugi – dogłębnie oczyść skórę

Zarówno Twoja twarz, jak i całe ciało potrzebują oczyszczenia. To podstawa przed wakacyjnym wyjściem na słońce i solidnymi dawkami opalania się. Dokładnie oczyszczając skórę zapobiegniesz między innymi powstawaniu nieestetycznych przebarwień, Twoje ciało będzie opalać się szybciej i równomierniej, a aplikowane kremy i balsamy zdecydowanie zwiększą swoją skuteczność.

Jeśli oczekujesz naprawdę dobrych rezultatów, postaw na profesjonalne zabiegi oczyszczające. Możesz je wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiedni do tego sprzęt kosmetyczny. Dobry skin scrubber pozwoli Ci samodzielnie wykonać znakomity peeling kawitacyjny w zaciszu własnego domu, a efekty będą równie imponujące, jak te po wyjściu z salonu kosmetycznego.

Krok trzeci – zacznij się ruszać

Na aktywność fizyczną nigdy nie jest za późno. Może przed swoim urlopem nie zdążysz idealnie wyrzeźbić swojej sylwetki, jednak regularne ćwiczenia z pewnością pozwolą wysmuklić ciało, pozbyć się obrzęków i nabrać nieco kondycji. Zatem od dziś wpisz w swój harmonogram 30 – minutowy spacer. Do tego zestaw prostych, jednak regularnie powtarzanych ćwiczeń. Nie musisz w pośpiechu zapisywać się na siłownię. Wystarczy na przykład mini stepper i codzienna krótka seria treningowa, aby na plaży dostrzec efekty.

Możesz wyglądać pięknie i czuć się fantastycznie w swoim bikini. Przygotuj się jedynie do wyjścia na plażę profesjonalnie – niezbędny sprzęt możesz znaleźć w internecie na przykład na http://importmania.pl/.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

usuwanie przebarwień

#akcjadepigmentacja z mesoestetic®. Jak skutecznie walczyć z problemem przebarwień skóry po lecie?

Przebarwienia? Dotykają nas niezależnie od wieku, czy typu skóry a ich pozbycie się wymaga czasu …