depilacja woskiem
Depilacja woskiem jest metodą, której efekt cieszy klienta od 2 do nawet 5 tygodni. Wszystko to zależy od osoby, jej natury i stylu życia | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Piękne i gładkie ciało

Ludzie chcąc wyglądać na zadbanych, czystych i schludnych pozbywają się włosków ze swojego ciała. Depilacja jest to czynność wykonywana zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn i jest to normalna czynność, mężczyźni golą brodę, a kobiety pozbywają się włosków na przykład z nóg. Obecnie można znaleźć wiele ofert i sposobów wykonywania depilacji.

  1. Sposoby depilacji
  2. Co wybrać?
  3. Jak depilować woskiem?
  4. Czy są przeciwwskazania do depilacji woskiem?

1. Sposoby depilacji

Pierwszym i podstawowym sposobem depilacji, jest używanie maszynek do golenia. Jest to sposób najszybszy, jeśli chodzi o samo wykonanie, ale jego efekty nie są zadowalające przez długi czas. Przede wszystkim poprzez golenie, włos nie zostaje wyrwany z cebulką, tylko zostaje podcięty. Ten sposób wzmacnia cebulkę włosa, co w następstwie doprowadza do tego, że włoski odrastają mocniejsze. Następnym sposobem pozbycia się włosków jest depilator. Urządzenia te mają podobne działanie jak depilacja woskiem, jednak nie do końca. Po pierwsze używanie tego sprzętu jest bardzo czasochłonne. Co więcej, nie wyrywa on wszystkich włosków. Depilacja woskiem polega na wyrwaniu włosków z cebulkami przy użyciu ciepłego, płynnego wosku. Najdroższym ze sposobów depilacji jest użycie lasera, który usuwa nasze włoski wraz z cebulką na stałe.

2. Co wybrać?

Depilacja woskiem jest metodą, której efekt cieszy klienta od 2 do nawet 5 tygodni. Wszystko to zależy od osoby, jej natury i stylu życia. Oczywiście ten zabieg można wykonać samemu, jednak nie należy do najłatwiejszych. Taka depilacja wykonywana jest przede wszystkim w salonach kosmetycznych, w profesjonalnych warunkach. Cena tej usługi nie jest wysoka i zależy od części ciała, którą chcemy wydepilować.

3. Jak depilować woskiem?

Podstawowym narzędziem przy tej usłudze jest wosk. Jest to specjalny wosk do depilacji, który musi zostać dobrze nagrzany, jednak nie może parzyć skóry klienta. Wosk nakłada się na skórę, a następnie przykleja się do niego specjalny plaster. Po dokładnym przytwierdzeniu plastra, osoba która zabieg wykonuje odrywa go, jednak w specjalny sposób. Włoski należy wyrywać pod włos. Jest to dość bolesny zabieg, jednak efekt jest tego warty. Między innymi salon Metamorfoza Bemowo oferuje nam zabieg depilacji woskiem, a także dostarcza wszelkich niezbędnych informacji.

4. Czy są przeciwwskazania do depilacji woskiem?

Przy depilacji najważniejszy jest stan naszej skóry w miejscu, gdzie zabieg chcemy wykonać. Nie można wykonywać tego typu działań, kiedy mamy choroby skóry, stany zapalne i ropne, rany i ubytki na skórze, żylaki, cukrzycę, itd.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

trzy kobiety z gładkimi nogami

Maszynka, wosk czy epilacja laserowa?

Która z nas nie marzy o gładkim ciele przez całe lato, bez konieczności sięgania po …