Mydło naturalne i fioletowe kwiaty
Rodzimy przemysł kosmetyczny jest szóstym w Europie pod kątem sprzedażowym | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Polskie kosmetyki naturalne na światowych rynkach

Polskie kosmetyki naturalne cieszą się popularnością nie tylko w naszym kraju. Oznacza to wysoką jakość i zadowolenie konsumentów. Rodzimy przemysł kosmetyczny jest szóstym w Europie pod kątem sprzedażowym. Cieszy zatem fakt, że idziemy z duchem czasu, produkując preparaty pielęgnacyjne pozbawione sztucznych barwników, silikonów, parafiny, czy substancji zwierzęcych. W niniejszym artykule prezentujemy trzy marki polskich kosmetyków naturalnych, które zachwyciły nie tylko nas, ale także zagranicznych dystrybutorów i przede wszystkim konsumentów.

YOPE

To marka produkująca kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz środki czyszczące dla domu. Znajdziemy tu zarówno mydła, kremy pielęgnacyjne, jak i płyny do mycia podłóg czy naczyń. To co wyróżnia YOPE, to bogactwo składników naturalnych – preparaty marki mają ich ponad 90%!

Żele myjące, mydła czy kremy charakteryzują się delikatną konsystencją. Rozpieszczają zmysły ciekawymi zapachami. Znajdziemy tu między innymi: imbir, goździki, herbatę, szałwię bądź bergamotkę.

Uwagę przykuwa też niebanalne wzornictwo YOPE – proste opakowania, które zdobią rysunkowe postaci zwierząt. Niech to jednak nikogo nie zmyli: kosmetyki nie są testowane na zwierzętach! Design produktów YOPE został doceniony w konkursie must have w 2017 i 2018 roku. Marka otrzymała również złoto w konkursie Perły Rynku Kosmetycznego w 2017 roku. Kto jeszcze nie spróbował jej produktów, koniecznie musi to nadrobić!

Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, kraje bałtyckie – tu można już znaleźć YOPE. Kolejny kierunek: wschód!

Bielenda

To marka z tradycją. Jej produkty dostępne są na polskim rynku od ponad 25 lat. Bielenda posiada w swojej ofercie preparaty do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów. Oprócz ich dostępności w krajach europejskich, kosmetyki znajdziemy także na półkach drogerii w Korei czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W ofercie znajduje się ponad 400 produktów. Wszystkie powstają w Krakowie, gdzie mieści się siedziba firmy.

Marka przykłada olbrzymią wagę do jakości kosmetyków. Wytwarzane są z naturalnych składników, nie testuje się ich na zwierzętach, cechuje je wysoka skuteczność. Ale to nie wszystko! Istotna jest również wydajność produktów i bezpieczeństwo zapewniane przez liczne testy, którym kosmetyki Bielenda są poddawane zanim wejdą na rynek.

O tym jak bardzo marka ceniona jest na rynku świadczy wiele nagród. Doskonałość Roku Twój Styl, Top Avani, Produkt Roku Women’s i Men’s Health, Super Produkt Mam Dziecko, Glammies Glamour to tylko niektóre z odznaczeń.

Nacomi

To marka, której początki sięgają 2012 roku. Jej kosmetyki skierowane są do osób z problemami skórnymi, skłonnościami alergicznymi, wszystkich, którzy mają na uwadze naturalną równowagę skóry i jej zdrowie. Wszystkie kosmetyki Nacomi wytwarzane są z surowców ekologicznych i organicznych. Znajdziemy tu preparaty do pielęgnacji zarówno twarzy, jak i ciała i włosów. Dużym powodzeniem cieszą się oleje naturalne, zarówno rafinowane, jak i nierafinowane, m. in. olej kokosowy, avocado, jojoba czy olej arganowy.

Marka Nacomi dostępna jest poza Polską także w Holandii, Anglii czy USA.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

witaminy w kosmetologii

Witaminy w kosmetologii: przegląd najważniejszych składników aktywnych

Witaminy są niezbędnymi składnikami aktywnymi w kosmetologii, odgrywając kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i młodości …