Efekt pełnych ust
Zanim zabierzemy się za powiększający makijaż ust, warto zadbać o wygląd warg oraz ich optyczne powiększenie już wcześniej. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Powiększający makijaż ust – jak uzyskać efekt pełniejszych ust?

Duże, pełne i ponętne wargi to hit ostatnich sezonów. By się nimi cieszyć, nie zawsze trzeba poddawać się kosztownym i bolesnym zabiegom medycyny estetycznej. Wystarczy odpowiedni makijaż ust, który je powiększy i podkreśli, gdy tylko przyjdzie na to ochota.

Powiększający makijaż ust pozwala cieszyć się pięknymi wargami bez konieczności wstrzykiwania w nie przeróżnych substancji. Poza tym wiele pań obawia się zabiegów medycyny estetycznej – bądź ich na to nie stać. Wówczas pomocne mogą okazać się make-upowe triki oraz dobrej jakości kosmetyki, w tym szminki powiększające usta. Warto wiedzieć, że by stworzyć taki makijaż, wcale nie trzeba być wykwalifikowanym wizażystą. Wystarczy odrobina wiedzy, cierpliwości oraz wprawy.

Powiększający makijaż ust – jak go wykonać?

Chcąc zrobić makijaż ust, który powiększy wargi, trzeba pamiętać o podstawowej zasadzie. Nakładamy ciemniejszą szminkę, a na środek warg – jaśniejszą. Następnie w ruch idzie konturówka. Wszystkie zagłębienia zaznaczamy kredką, która będzie o ton jaśniejsza od użytej pomadki. Później wszystkie przestrzeżenie wypełniamy jasną szminką. I w ten sposób można wykonać szybki powiększający makijaż ust.

Tych błędów trzeba się wystrzegać

Jak wiadomo, by wykonać perfekcyjny makijaż warg potrzeba wprawy. Aczkolwiek już na wstępie warto być wyczulonym na podstawowe błędy. Bardzo często panie wykonują zbyt duży obrys kredką lub konturówką. Wówczas make-up wygląda niezbyt estetycznie i dość sztucznie. Obrys powinien być tuż wokół ust – kredka nie powinna wychodzić za nie dalej niż milimetr. W innym przypadku makijaż nie będzie wyglądał dobrze.

Nieco inaczej wygląda makijaż ust u pań, które nie mają identycznych obu warg i ta dolna jest mniejsza. Wówczas wiele kobiet stara się je powiększyć, nakładając większą warstwę pomadki. Niestety wtedy otrzymuje się zupełnie inny efekt od tego oczekiwanego. Cały make-up wygląda wręcz prześmiewczo i z ponętnością nie ma nic wspólnego.

Usta można powiększyć, zanim zrobimy makijaż

Zanim zabierzemy się za powiększający makijaż ust, warto zadbać o wygląd warg oraz ich optyczne powiększenie już wcześniej. Jak to? Otóż są domowe sposoby, by nadać im ponętny wygląd. Wystarczy zadbać o dobry masaż, który poprawi ich kształt i mikrokrążenie. Można go wykonać np. szczoteczką do zębów czy szorstkim ręcznikiem. Sprawdzi się także peeling zrobiony z cukru lub kawy. Takie zabiegi nie tylko powiększą optycznie wargi, ale i dodadzą im zdrowego i ładnego wyglądu. Wówczas wystarczy odrobina błyszczyka albo jeszcze lepiej – dobre szminki powiększające usta, by móc cieszyć się ustami niczym u modelek z okładek magazynów modowych. Wybierając pomadki, warto sugerować się nie tylko ich kolorem, ale i składem, który je powiększy, nawilży i jednocześnie będzie chronił przed czynnikami zewnętrznymi. Warto wiedzieć, że za powiększenie ust odpowiadają: tabasco, cynamon czy kardamon, dlatego szminki powiększające usta tuż po nałożeniu powodują lekkie mrowienie (to właśnie ono sprawia, że wargi stają się większe).

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

komory chłodnicze

Komory chłodnicze i mroźnicze – zasada działania, budowa. Poradnik producenta

Komory mroźnicze i chłodnicze to profesjonalne urządzenia, które służą do przechowywania różnych produktów zarówno świeżych …