wyszczuplanie ciała
Kriolipoliza jest zabiegiem wysokiej skuteczności. Podczas jednego zabiegu pacjenci mogą pozbyć się nawet do 35% tkanki tłuszczowej z danego obszaru, efekty są stałe | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Poznaj skuteczny zabieg na wyszczuplanie ciała!

Szukasz sposobu na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała, takich jak np. ramiona, „bryczesy”, brzuch, uda, okolice kolan czy pleców? Dobrze trafiłaś. Dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova zdradza zalety działania zabiegu kriolipolizy.

Na specjalne obszary

Kriolipoliza to doskonały zabieg, gdy chcemy pozbyć się tłuszczyku z obszarów ciała, które ciężko wymodelować przy pomocy diety i ćwiczeń. Pacjentki często zgłaszają się do nas w celu redukcji opornej tkanki tłuszczowej np. w okolicy kolan. W takich przypadkach zalecam zabieg kriolipolizy ZLipo System. Na skutek kontrolowanego i miejscowego chłodzenia tkanek dochodzi do trwałego ubytku komórek tłuszczowych, a więc wyszczuplenia określonych partii ciała. To więc idealna procedura do wyszczuplenia małych i jednocześnie problematycznych obszarów – tłumaczy dr Ewa Rybicka.

Na czym polega kriolipoliza?

W zabiegu chodzi o to, by obniżyć temperaturę tkanki tłuszczowej do wartości termicznej, w której zawartość komórek tłuszczowych zamienia się w kryształy. Proces ten zachodzi, gdy tkanka tłuszczowa zostanie „schłodzona” do temperatury od +2 do +4 st. C. Będzie zimno, ale efekty są tego warte! Proces ten spowoduje rozpad i zniszczenie komórek tłuszczowych i zainicjuje fizjologiczną lipolizę.

– To przełomowa procedura medyczna z opatentowanym protokołem zabiegowym, synergia dwóch metod – ZLipo i ZWavePro, czyli kriolipoliza z falą uderzeniową. Dlaczego takie połączenie daje najlepsze rezultaty? To pierwsza na świecie procedura podczas której najpierw zamrażamy komórki tłuszczowe, a następnie w celu dodatkowej stymulacji wykonujemy drenaż określonej partii ciała. ZWavePro powoduje zniszczenie większej ilości komórek tłuszczowych. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu, dzięki któremu skóra jest bardziej elastyczna. Również metabolizm komórkowy skóry zostaje pobudzony, co sprawia, że staje się ona lepiej odżywiona i ukrwiona – tłumaczy dr Rybicka.

Dlaczego warto?

Kriolipoliza jest zabiegiem wysokiej skuteczności. Podczas jednego zabiegu pacjenci mogą pozbyć się nawet do 35% tkanki tłuszczowej z danego obszaru, efekty są stałe. To nieinwazyjny i bezbolesny zabieg, od razu można po nim wrócić do codziennych aktywności.

Liczba zabiegów niezbędnych do uzyskania pożądanych efektów zależy od ilości tkanki tłuszczowej, ale często wystarczy zaledwie jedna lub dwie sesje. Zainicjowana zabiegiem kriolipoliza przyniesie najlepsze efekty, gdy będzie połączona z aktywnością fizyczną i niskokaloryczną dietą. – Zabiegi modelujące ciało dają wspaniałe efekty, ale te mogą być jeszcze lepsze, a to zależy tylko od nas – dodaje dr Rybicka.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wygimnastykowana zgrabna kobieta na plaży

Obudź swoje ciało na lato!

Kwarantanna domowa wymagała od nas samodyscypliny – w trakcie akcji #zostańwdomu stawiałyśmy na domowe ćwiczenia. …