paznokcie ombre
Zaletą tego rodzaju techniki jest to, że bez problemu można wykonać ją przy pomocy zwykłych lakierów do paznokci, jak również lakierów hybrydowych | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Słów kilka o najmodniejszych w tym sezonie paznokciach ombre

Metoda cieniowania paznokci szybko wkupiła się w łaski przedstawicielek płci pięknej. Oryginalne paznokcie to świetny dodatek do wielu stylizacji, a także piękna ozdoba dłoni, które jak każdy wie, poniekąd są naszą swego rodzaju wizytówką. Paznokcie ombre sprawią, że wyróżnisz się z tłumu i wywołasz zazdrość swoich koleżanek. Do wykonania tego rodzaju zdobienia wykorzystuje się odcienie pochodzące z tej samej gamy kolorystycznej, gdyż tylko w ten sposób można uzyskać wyjątkowy, wzbudzający zachwyt wielu kobiet efekt.

Co to jest manicure ombre?

Nie da się ukryć, że ta technika malowania paznokci jest stosunkowo nowa i dopiero niedawno wkroczyła do Polski. Z założenia należy wybrać zbliżone do siebie odcienie, tak by później przenikały się one na płytce paznokcia. W wyborze koloru nie trzeba się w żaden sposób ograniczać. Trzeba jednak pamiętać o wyborze lakierów zbliżonych do siebie odcieniem, gdyż w innym wypadku nie uda nam się uzyskać pożądanego efektu. Wykonane przejście musi być płynne, tak aby na dłoniach pojawił się efekt gradacji, czyli innymi słowy – stopniowania odcieni.

Zaletą tego rodzaju techniki jest to, że bez problemu można wykonać ją przy pomocy zwykłych lakierów do paznokci, jak również lakierów hybrydowych. Czas poświęcony na wykonanie zdobienia w przypadku wybory tych drugich lakierów zostanie nam wynagrodzony w postaci trwałych paznokci, które utrzymają się nawet do kilku tygodni.

Różne techniki dla różnych efektów

Manicure, o którym mowa może być wykonany na 3 różne sposoby. Wyróżniamy: różnokolorowy ombre nails, gradient nails pionowy, a także ombre nails poziomy. Każdy z nich daje zupełnie inny efekt końcowy, dzięki czemu użycie tych samych lakierów do wykonania dwóch ostatnich propozycji sprawi, że w przypadku każdej z nich otrzymamy zupełnie inny rezultat.

Ombre nails różnokolorowy to opcja zarezerwowana dla dziewczyn i kobiet, które są odważne i nie boją się ryzykownych połączeń kolorystycznych. Każdy z paznokci zdobi się inną barwą lakieru. W tym przypadku najciemniejszy odcień nakłada się na kciuk, a wszystkie inne palce powinny zdobić kolory w jaśniejszych tonach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać tylko jeden lub dwa lakiery, wtedy należy nakładać na paznokcie warstwy odpowiedniej grubości, tak żeby uzyskać pożądany efekt. Do wykonania tego rodzaju zdobienia potrzeba wprawy, ale wszystko przyjdzie z czasem. Dlatego nie zrażaj się początkowymi niedoskonałościami, z czasem wykonane przez Ciebie zdobienie będzie perfekcyjne.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

French Manicure

Primer do paznokci – co to jest i jak go używać?

Primer do paznokci to jeden z niezbędnych elementów poprawnie wykonanego manicure hybrydowego, żelowego i akrylowego. …