Sposób na chłodny blond bez żółtych refleksów

Odpowiednio dobrane kosmetyki do rozjaśniania i pielęgnacji włosów zapewnią długotrwały i satysfakcjonujący efekt koloryzacji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Włosy w odcieniu jasnego, chłodnego blondu to marzenie wielu z nas. Rozjaśnianie włosów w domowych warunkach potrafi przynosić jednak bardzo różne efekty i nie zawsze jest to wymarzony, mroźny odcień – najczęściej niestety na samodzielnie rozjaśnianych włosach pojawiają się żółtawe refleksy. Jak uzyskać chłodny blond w domu, nie wydając kilkuset złotych na rozjaśnianie i koloryzację kosmetykami fryzjerskimi? Jaki krem do rozjaśniania włosów wybrać?

Rozjaśnianie włosów w domu za pomocą kosmetyków dostępnych w drogeriach to popularny sposób na uzyskanie jasnego blondu. Otrzymany tym sposobem kolor często jest jednak daleki od oczekiwań, a dzieje się tak z kilku powodów. Odcień, jaki uzyskamy po użyciu rozjaśniacza, zależy od pierwotnego koloru włosów – im są ciemniejsze, tym trudniej jest je rozjaśnić bez przesadnego forsowania ich kondycji produktem do rozjaśniania. Finalny efekt zależy również od struktury włosa. Włosy średnio- i wysokoporowate, a także bardzo zniszczone, których struktura jest mocno naruszona, trudniej przyjmują działanie preparatów rozjaśniających i farb. Jeśli włosy były wcześniej wielokrotnie traktowane trwałą farbą, proces ich rozjaśnienia będzie jeszcze trudniejszy.

Krem do rozjaśniania włosów

Aby uzyskać jasny odcień włosów należy użyć specjalnie do tego celu stworzonego preparatu. Zastosowanie samej farby sprawdza się jedynie w przypadku ciemnych odcieni. Aby otrzymać jasny, chłodny blond, włosy należy uprzednio rozjaśnić. Krem do rozjaśniania włosów możemy nabyć w drogerii. Jaki wybrać? Jednym z dostępnych na rynku preparatów do rozjaśniania włosów jest L’Oreal Colorista Bleach. W skład zestawu wchodzą: puder oraz krem do rozjaśniania włosów, mleczko utleniające, a także odżywka zapobiegająca powstawaniu żółtych refleksów. Zestaw Colorista Bleach pozwala na uzyskanie modnego odcienia lśniącego, chłodnego blondu.

W celu utrzymania efektu, jaki wywoła zastosowany przez nas krem do rozjaśniania włosów, należy odpowiednio pielęgnować pasma. Intensywnie rozjaśniane włosy wymagają szczególnej troski, specjalnych kosmetyków do mycia, a także ich ochrony oraz poprawy kondycji.

Do włosów rozjaśnianych polecane jest stosowanie szamponów i odżywek pomagających w utrzymaniu chłodnego odcienia blondu, takich jak Colorista Silver Shampoo od L’Oreal. Szampony tego rodzaju neutralizują żółknięcie rozjaśnionych włosów, zmniejszają przebarwienia i przedłużają efekt rozjaśniania.

Odpowiednio dobrane kosmetyki do rozjaśniania i pielęgnacji włosów zapewnią długotrwały i satysfakcjonujący efekt koloryzacji. Ciesz się modnym, chłodnym blondem w przepięknym odcieniu!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

ratunek dla spalonych włosów

Olaplex — Jak uratować spalone włosy? Doradzamy!

Olaplex to doskonałe produkty do pielęgnacji włosów, które skutecznie chronią i regenerują. Seria składa się …