Przyczyną powstawania cellulitu jest nieprawidłowe i nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Przejawia się w to postaci nieestetycznych wybrzuszeń, głównie na udach, pośladkach czy brzuchu | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź jak pozbyć się cellulitu, rozstępów i nadmiaru tkanki tłuszczowej!

Cellulit to problem tysiąca kobiet, a pomarańczowa skórka nie jest charakterystyczna jedynie dla pań z nadwagą. Do grona najpopularniejszych defektów zalicza się także rozstępy i nadmiar tkanki tłuszczowej, które silnie wpływają na samoocenę i dobre samopoczucie. Z pomocą nadchodzą innowacyjne zabiegi medycyny estetycznej! Ponadto, stan skóry można poprawić poprzez regularną pielęgnację. Jak sprawić, by te problemy estetyczne przestały być kompleksem?  

Cellulit i rozstępy

Przyczyną powstawania cellulitu jest nieprawidłowe i nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Przejawia się w to postaci nieestetycznych wybrzuszeń, głównie na udach, pośladkach czy brzuchu. Specjaliści twierdzą, że jest za to odpowiedzialny przede wszystkim żeński hormon płciowy – estrogen. Jego nadmiar powoduje liczne zmiany w budowie tkanki, które zaczynają magazynować coraz więcej zbędnych substancji. Oprócz cellulitu, wiele pań narzeka na pojawiające się rozstępy, na które wpływ również mają wahania hormonalne i znaczny przyrost masy ciała w krótkim czasie. Jak temu zaradzić? Najważniejsza jest przede wszystkim prewencja – aktywność fizyczna i zbilansowana dieta bogata w warzywa to podstawa. Na istniejące już zmiany zaleca się domową pielęgnację oraz masaże ciała. Walkę z uporczywymi defektami umożliwiają jednak coraz to nowsze zabiegi gabinetowe.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się nieinwazyjna kosmetyka hi-tech. Zabiegi tego typu, jak na przykład Indiba Deep Care to technologia przyszłości medycyny bioestetycznej! Propozycja dla zabieganych osób, pragnących efektów ujędrnienia i usunięcia cellulitu tu i teraz! Po zabiegu skóra staje się sprężysta jak nigdy dotąd.

Indiba stymuluje zewnętrzną i wewnętrzną komórkową wymianę jonów, dzięki czemu przywraca fizjologiczną aktywność komórek i umożliwia ich prawidłowe funkcjonowanie. Podczas zabiegu odczuwane jest ciepło, co świadczy o zwiększonym metabolizmie komórek, następuje detoksykacja tkanki oraz drenaż toksyn – tłumaczy Estera Wojtczuk, główny kosmetolog Kliniki La Perla.

Wśród zabiegów antycellulitowych warto zwrócić uwagę na Venus Freeze. Skóra podgrzewana jest głowicą emitującą fale radiowe, która w trakcie zabiegu cały czas przesuwana jest po skórze. Temperatura jest kontrolowana jest kilkakrotnie w trakcie zabiegu, co gwarantuje jego skuteczność (im wyższa temperatura, tym lepszy efekt) i bezpieczeństwo (zapobieganie oparzeniom).

Moim pacjentkom polecam te zabiegi, o których skuteczności jestem przekonana, a Venus Freeze jest jednym z nich – podkreśla dr Monika Kuźmińska z Yonelle Beauty Institute. – Musimy jednak pamiętać, że walka z cellulitem wymaga nie tylko dobrego specjalisty, który zaplanuje terapię dostosowaną do stopnia zaawansowania problemu, ale też czasu – efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej sesji, jednak należy liczyć się z tym, że do osiągnięcia w pełni zadowalających rezultatów należy kilkukrotnie je powtórzyć.

Dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic poleca nowoczesną metodę, realizującą marzenie kobiet o jędrnym, gładkim ciele. Karboksyterapia to podskórna aplikacja dwutlenku węgla, która pomaga likwidować cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej, co w efekcie prowadzi do wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skutkuje wygładzeniem powierzchni skóry i usunięciem nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Dzięki specjalnie opracowanym programom do poszczególnych części ciała, ból w trakcie trwania zabiegu jest zminimalizowany.

Rozstępy dotyczą także kobiet po urodzeniu dziecka i stanowią blizny, powstające na skutek silnego rozciągania skóry. Początkowo zmiany te mają kolor czerwony lub fioletowy, z czasem jednak jaśnieją. Kurację zmniejszającą widoczność rozstępów i blizn powinno się zacząć jak najszybciej, co umożliwiają np. plastry na noc Contractubex. Podwójny mechanizm działania reguluje proces bliznowacenia, zapobiegając powstawaniu przerosłych blizn, jednocześnie zmiękczając, wygładzając i uelastyczniając blizny. Leczenie można rozpocząć natychmiast po tym jak zaczną się pojawiać pierwsze rozstępy.

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Płaski brzuch i zgrabne nogi – tak wyobrażamy sobie sylwetkę idealną! Nie zawsze jednak odpowiednia dieta i ćwiczenia przynoszą oczekiwane rezultaty. Ratunkiem w takich sytuacjach jest zabieg CoolSculpting – rozwiązanie nieinwazyjne. Urządzenie wykorzystuje technologię kriolipolizy, wymraża komórki tłuszczowe, usuwane następnie – z trwałym efektem – przez organizm. Zmniejszenie obwodu następuje w czasie, potrzebnym także do tego, by skóra się obkurczyła. Warto podkreślić, że zabieg polecany jest także na problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej u mężczyzn.

Szybki efekt zapewnia także endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry, pobudzając metabolizm tkanki tłuszczowej i stymulując produkcję włókien kolagenowych.

Endermologię wykonuje się zazwyczaj w serii ok. 10 zabiegów, ale można poddawać się jej nawet dwa razy w tygodniu. To idealne rozwiązanie dla osób, które pragną pięknie prezentować się przez cały rok – dodaje dr Aleksandra Jagielska z Kliniki Sthetic. Metoda jest w 100% jest naturalna, bezinwazyjna i skuteczna.

Po utracie dużej masy ciała poleca się natomiast Ultraskin II.

–  Podczas zabiegu wykorzystujemy tzw. technologię HIFU, czyli skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Stosowane podczas zabiegu skoncentrowane ultradźwięki służą do wywołania przegrzania,  co stymuluje procesy naprawcze w skórze. Fale ultradźwięków przechodzą przez naskórek i kumulują się w jednym punkcie na określonym poziomie w tkance, rozgrzewając ją miejscowo do koło 65-70 °C – wyjaśnia dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Materiał partnera zewnętrznego

Jak pielęgnować skórę ciała w domowym zaciszu? Te produkty sprawią, że twoja skóra będzie jędrna, zadbana:

  1. Żel wyszczuplający UltraSonic Slimming MEDEX
  2. Żel antycellulitowy Celulex SESDERMA
  3. Jonizująca szczotka do masażu ciała Ionic Brush KLAPP Cosmetics
  4. Ujędrniający balsam do ciała Firming Lotion Repagen Body KLAPP Cosmetics
  5. Serum wyszczuplające i modelujące sylwetkę Morpho Fitness INSTITUT ESTHEDERM
  6. Plastry do leczenia blizn na noc CONTRACTUBEX

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta blizny potrądzikowe

Jak skutecznie pozbyć się blizn potrądzikowych?

Osoby borykające się z uporczywym trądzikiem, często po wyleczeniu spotykają się z kolejnym problemem – …