Podczas koloryzacji
Sprawdź, jakie fryzury i kolory włosów będą modne w kilku najbliższych miesiącach! | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź najnowsze trendy w farbowaniu włosów!

Czy znasz już najnowsze trendy w farbowaniu włosów na rok 2017? Jeśli jeszcze nie, to wiedz, że tegoroczne trendy mogą Cię naprawdę zaskoczyć! Sprawdź, jakie fryzury i kolory włosów będą modne w kilku najbliższych miesiącach!

Modne farbowanie włosów – siwy, popielaty, błękitny blond

W roku 2017 wciąż mocno utrzymuje się trend siwych włosów. Tak samo, jak w poprzednim sezonie, siwym i popielatym kolorom włosów powinny towarzyszyć różowe lub niebieskie tony o niskim nasyceniu. Pamiętajmy jednak o tym, że siwy blond to kolor, który sprawdzi się najlepiej u tych osób, które posiadają zimny typ urody (lazurowa lub porcelanowa cera, szare lub niebieskie oczy) – przy ciepłej i opalonej karnacji efekt może prezentować się mało naturalnie.

Modne techniki farbowania włosów – Splashlight Hair!

Od wielu sezonów w światowych trendach koloryzacji królują takie techniki farbowania włosów, jak ombre, sombre czy flamboyage. W roku 2017 dołączy do nich jeszcze jedna technika o nazwie Splashlight Hair. Tak jak w przypadku pozostałych metod farbowania włosów, Splashlight Hair polega na rozjaśnieniu wybranej partii włosów. O ile jednak przy sombre czy ombre rozjaśnianiu ulegały wyłącznie końcówki włosów, o tyle w przypadku Splashlight Hair włosy rozjaśniamy dokładnie w połowie ich długości (mniej więcej na wysokości uszu). Poziomy, gruby i rozświetlony pas włosów ma za zadanie odbijać światło, a przy tym podkreślać rysy naszej twarzy!

Trendy w koloryzacji włosów – szalone i modne kolory włosów!

Trendy w koloryzacji włosów na rok 2017 to nie tylko siwy blond czy technika Splashlight Hair. To również czas nieco bardziej szalonych i odważnych kolorów na włosach!

  • Na nudę nie będą mogły przede wszystkim narzekać wielbicielki czerwonych odcieni – zamiast rudawych refleksów na włosach zdecydowanie lepiej wybrać mocną i intensywną czerwień, którą proponuje m. in. Feria Preference L’Oreal Paris P67 Pure Scarlet.
  • Najbliższe sezony sprzyjają też zmianie czarnego koloru włosów na odcień głębokiego fioletu bądź śliwki. To kolor, który będzie idealnie prezentował się na całej długości włosów, jak również w formie ombre – w połączeniu z czarnymi lub ciemnobrązowymi włosami u nasady.

Modna koloryzacja włosów dla tradycjonalistek

Jeżeli odcienie śliwki, czerwieni czy błękitu na włosach kompletnie nie trafiają w nasze gusta, być może lepiej odnajdziemy się w kolorach miodowego blondu lub kasztanowego brązu, dla których również znalazło się miejsce w trendach koloryzacji na rok 2017. Idealnie, gdy te tradycyjne kolory połączymy ze świetlistymi refleksami w o ton jaśniejszym kolorze.

Modne fryzury 2017

Pamiętajmy o tym, by modny kolor włosów odpowiednio połączyć z równie modnym w najbliższych sezonach typem fryzury. Na topie zdecydowanie będą fryzury z grubą i prostą grzywką, a ponadto przeplatanki na włosach i nietypowe warkocze. Zamiast prostych i rozpuszczonych włosów najlepiej natomiast postawić na delikatne fale i loki. Jeśli jednak lepiej czujemy się w rozpuszczonych niż spiętych włosach, naszą fryzurę powinien charakteryzować przedziałek na środku głowy!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Koloryzacja w zgodzie z naturą

Trwała koloryzacja na bazie naturalnych składników charakteryzuje się przede wszystkim preparatami bez amoniaku. Formuły naturalnych …