Suchy szampon do włosów
Szampon suchy zawiera skrobię ziemniaczaną, ryżową bądź talk. Dzięki temu skutecznie pochłania sebum i unosi kosmyki u nasady. Dlatego wyglądają świeżo | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Suchy szampon – sposób na błyskawiczne odświeżenie włosów

Włosy są przyklapnięte, nieświeże, przetłuszczone i niekoniecznie dobrze pachną? Wydaje się, że jedynym rozwiązaniem jest ich umycie. Ale co zrobić, gdy nie ma na to czasu, a trzeba jakoś pokazać się ludziom? Wówczas na pomoc przychodzi kosmetyczny hit, czyli szampon suchy. W kilka chwil sprawia, że fryzura wygląda świeżo i doskonale.

Szampon suchy w ciągu ostatnich kilku lat podbił serca Polek. Istnieje od bardzo dawna, jednak właśnie teraz przypada apogeum jego popularności. Na początku budził zainteresowanie, ale i wiele obaw, bo jak to – szampon na sucho? Wiele pań miało wątpliwości, jeśli chodzi o skuteczność tego produktu. Nie zastąpi on rzecz jasna tradycyjnego mycia włosów, jednak w sytuacjach kryzysowych może w ciągu dosłownie minuty odświeżyć nawet bardzo przetłuszczone kosmyki.

Jak działa szampon suchy?

Szampon suchy zawiera skrobię ziemniaczaną, ryżową bądź talk. Dzięki temu skutecznie pochłania sebum i unosi kosmyki u nasady. Dlatego wyglądają świeżo. Wystarczy dokładnie spryskać całe kosmyki i po kilkudziesięciu sekundach dokładnie je rozczesać. Włosy staną się w okamgnieniu uniesione i świeże. Efekt robi ogromne wrażenie i utrzymuje się od kilku do kilkunastu godzin (w zależności od zastosowanego produktu).

Zdarza się, że szampon suchy słabej jakości zostawia białe ślady, które trzeba wyczesać, dlatego podczas zakupów warto wybrać ten produkt, który będzie po użyciu całkowicie niewidoczny. Dobrą opinią cieszy się np. seria kosmetyków Magic shampoo. Kolejną kwestią, na którą warto zwracać uwagę, jest zapach. Powinien być przyjemny i utrzymywać się długo. Najpopularniejsze są wonie kwiatowe i owocowe, powyższa seria oferuje też zapachy egzotyczne.

Szampon suchy z reguły dobiera się do koloru włosów – białe są przeznaczone do blondów (zarówno tych naturalnych, jak i farbowanych), są też brązy i inne kolory, które można dobrać indywidualnie. Dobrym rozwiązaniem są szampony do każdego odcienia czupryny, bowiem wówczas można je stosować z partnerem, koleżanką, mamą itp. nawet jeśli ich odcień kosmyków jest inny niż nasz.

Trzeba pamiętać, że szampon suchy nie oczyszcza włosów, a maskuje ich nieświeży wygląd. Po jego zastosowaniu warto później umyć kosmyki nieco silniejszym szamponem oczyszczającym.

Warto też podkreślić, iż produkt ten jest bardzo wydajny i przystępny cenowo, zapłacimy za niego jedynie około kilkunastu złotych.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

cera delikatna

Jak dbać o delikatną cerę – poznaj kosmeceutyki!

Jak dbać o delikatną cerę? Poznaj kosmeceutyki – produkty do codziennej pielęgnacji skóry szczególnie wrażliwej. …