Szampon przeciwłupieżowy na łupież tłusty. Zobacz, jak skutecznie pozbyć się łupieżu!

Przy leczeniu łupieżu bardzo ważne jest nie tylko to, jakich kosmetyków używamy, ale też w jaki sposób je stosujemy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Osoby, które mają na co dzień do czynienia z łupieżem wiedzą, jak bardzo jest to uporczywa choroba skóry głowy. Bez względu na to, czy jest  to łupież tłusty, suchy, pstry czy różowy Giberta, wywołuje u chorego bardzo duży dyskomfort fizyczny i psychiczny – łupież jest bowiem nie tylko bardzo widoczny na naszych włosach i ubraniach, ale też wyczuwalny poprzez swędzenie na skórze głowy. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na łupież, które pozwolą nam uporać się z chorobą w szybki sposób. Podpowiadamy zatem, jak pozbyć się łupieżu, by móc cieszyć się zdrowym wyglądem swojej fryzury!

Przyczyny łupieżu tłustego

Łupież tłusty pojawia się najczęściej wtedy, gdy skóra naszej głowy posiada skłonności do przetłuszczania, co wiąże się z nadmierną produkcją sebum przez gruczoły łojowe. W takich warunkach bardzo dobrze rozwijają się bakterie Pityrosporum ovale i drożdżaki, które żywią się właśnie wyprodukowanym łojem. Bakterie rozmnażają się na skórze głowy w bardzo szybkim czasie i prowadzą do stanu zapalnego, który objawia się przede wszystkim uporczywym uczuciem swędzenia i zaczerwienienia skóry. To z kolei wywołuje złuszczanie się naskórka, co widoczne jest na naszej głowie jako żółte i mocno przylegające płatki, które po pewnym czasie odrywają się i osiadają na włosach lub opadają na ubrania.

Szampon – podstawowy sposób na łupież!

Bezsprzecznie podstawowym narzędziem do zwalczania łupieżu jest odpowiedni szampon do włosów. Możemy w tym celu zdecydować się na specjalny szampon do włosów z apteki, pod warunkiem, że zakres jego stosowania ustalimy wcześniej z dermatologiem lub trychologiem. Dobre szampony przeciwłupieżowe znajdziemy również w drogerii, jednak przed zakupem warto zwrócić uwagę na ich skład, który powinien być pozbawiony sztucznych składników, konserwantów oraz parabenów, by dodatkowo nie obciążały skóry dotkniętej chorobą.

Co na łupież? Jak się pozbyć łupieżu radzą specjaliści Garnier!

Przy leczeniu łupieżu bardzo ważne jest nie tylko to, jakich kosmetyków używamy, ale też w jaki sposób je stosujemy. Przydatne porady dotyczące zarówno zwalczania łupieżu tłustego, jak i suchego, znajdziemy na stronie Garnier. Specjaliści radzą, by w przypadku łupieżu tłustego stosować szampon przeciwłupieżowy o podwójnym działaniu oraz specjalną odżywkę – takie połączenie pozwoli nam usunąć zanieczyszczania i nadmiar tłuszczu ze skóry głowy, a tym samym skutecznie pozbyć się łupieżu. Warto w tym celu zapoznać się z ofertą szamponów na łupież tłusty Garnier, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród osób, które zmagały się z tą dokuczliwą chorobą skóry.

Kiedy wybrać się z łupieżem do lekarza?

Niestety, nie w każdym przypadku jest tak, że do walki z łupieżem wystarczy nam dobra odżywka lub szampon przeciwłupieżowy. Bardzo często jest też tak, że łupież, mimo przeprowadzenia skutecznej kuracji, nadal nam towarzyszy lub po pewnym czasie po prostu do nas powraca. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak wizyta u dermatologa lub trychologa i rozpoczęcie specjalistycznego leczenia – nie tylko przy pomocy aptecznych kosmetyków, ale też środków farmakologicznych. Wizyta u lekarza jest szczególnie ważna w przypadku skóry łojotokowej, która posiada największe tendencje do nawrotów choroby – zazwyczaj przepisuje on wtedy doustne środki przeciwgrzybicze i zaleca przemywanie skóry głowy specjalnym preparatem, a po zakończeniu leczenia zastosowanie kuracji podtrzymującej uzyskane efekty.

Materiał partnera zewnętrznego

 

Sprawdź także

med wax

Olej konopny w pielęgnacji skóry

Olej konopny dostarcza skórze kwasów tłuszczowych, niezbędnych dla jej optymalnej kondycji. Kwasy te łagodzą podrażnienia …