zakładanie sztucznych rzęs
Bez względu na to jakiego na jakie rodzaju rzęsy się zdecydujesz, pamiętaj, że zawsze musi cechować je wysoka jakość | fot.: materiał partnera

Sztuczne rzęsy i ich rodzaje

Wybór sztucznych rzęs jest bardzo duży. Kobiety coraz częściej sięgają po tego typu uzupełnienie makijażu. Przy wyborze odpowiedniego produktu dla siebie należy kierować się prze wszystkim jakością rzęs.

Dobrze dobrane kosmetyki potrafią zdziałać cuda – o tym wie każda kobieta. Natomiast nie każda pani zdaje sobie sprawę, że dobrze dobrane rzęsy są równie ważne i efektywne. Piękne sztuczne rzęsy powinny być trwałe i delikatne jak jedwab. Bez wątpienia tematyka doboru rzęs jest równie interesująca jak choćby dopasowanie koloru szminki. Stylistki makijażu, powinny wyróżniać się nieprzeciętną kreatywnością, aby w odpowiedni sposób dobierać idealny produkt.
Bez względu na to jakiego na jakie rodzaju rzęsy się zdecydujesz, pamiętaj, że zawsze musi cechować je wysoka jakość. Dzięki temu będziesz w stanie osiągnąć oszałamiający efekt.

Sztuczne rzęsy dzielimy na kilka rodzajów, które zostaną przedstawione w artykule. Przez tak duży wybór produktów, możesz znaleźć coś wyjątkowego, tylko dla siebie. Rzęsy należy dobierać do indywidualnego typu urody, okazji, bądź własnych upodobań. Według bardzo uproszczonej listy kategorii sztucznych rzęs, dzielimy je na: rzęsy kępki, rzęsy magnetyczne, rzęsy na pasku oraz rzęsy do przedłużania.

Rzęsy kępki

Są to modele, które stosuje się do zagęszczania i wydłużania rzęs. Efekt zakładania tego rodzaju rzęs jest długotrwały i zapewnia świetne uzupełnienie makijażu. Rzęsy kępki dzieli się na wersje 3D, 5D, 10D, 30D i więcej. Rodzajem rzęs kępek są również rzęsy bezwęzełkowe. Produkt tego typu często określa się także jako rzęsy objętościowe, które optycznie zwiększają zagęszczenie naturalnych kobiecych rzęs.  

Rzęsy Magnetyczne

To model rzęs, który jest banalnie prosty w aplikacji. Do założenia takiego rodzaju sztucznych rzęs nie potrzeba dodatkowych akcesoriów ani kleju. Bardzo ważnym atutem rzęs magnetycznych jest fakt, że nie wpływają one w żaden sposób na kondycję naturalnych rzęs. Nie trzeba się zatem martwić o negatywny wpływ zakładania rzęs magnetycznych. Jest to bardzo dobry wybór szczególnie kiedy chcesz uzupełnić makijaż jednorazowo np. na przyjęcie bądź randkę. Wieczorem możesz po prostu je ściągnąć.

Rzęsy na pasku

To model rzęs, który możemy użyć więcej niż jeden raz. Rzęsa skonstruowana jest przy użyciu specjalnej wyprofilowanej linii na której znajdują się pęczki włosków. Zakładając rzęsy na pasku nie musisz już używać eyelinera. Tego rodzaju rzęsy są idealne nie tylko do stosowania na co dzień, ale również na specjalne okazje. Dzięki linii na której znajdują się rzęsy produkt ten zapewnia efekt podkreślonego oka. Ważne, by pamiętać, że do ich aplikacji potrzebny jest klej do rzęs. Przy wyborze tego modelu, warto zapoznać się ze specyfikacją produktu, żeby wybrać rzęsy najlepiej pasujące do Twoich wymagań.

Rzęsy do przedłużania

To również rzęsy tzw. objętościowe. Ich zaleta jest łatwa aplikacja, która polega na odklejeniu taśmy zabezpieczającej, a następnie przyklejeniu rzęsy do oka. Do bardzo dobry model rzęs, który został zaprojektowany tak, aby przynieść efekt wydłużonych rzęs, ale również nadaje rzęsą wspaniałej objętości.

Rzęsy kolorowe

Bardzo ciekawym produktem wybieranym często przez stylistki makijażu np. do sesji fotograficznych są rzęsy kolorowe. Produkt ten również idealnie nada się na różnego rodzaju imprezy, kiedy to chcemy zrobić oszałamiające wrażenie.

Materiał partnera

Sprawdź także

Kobieta siedząca na krześle

Podkreśl magię swojego spojrzenia!

Do tej pory wydawało Ci się, że masz niewielkie oczy. Nawet jeśli taka jest prawda, …