Szczotka do włosów Tangle Teezer
Tangle Teezer wyposażona została w ząbki FLEXI o innowacyjnym kształcie, wykonane z elastycznego tworzywa. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Tangle Teezer – profesjonalna pielęgnacja na co dzień

Kondycja Twoich kosmyków pozostawia wiele do życzenia? W takim razie dokładnie przyjrzyj się swojej codziennej pielęgnacji pasm. Może się okazać, że winną problemom jest Twoja… szczotka do włosów.

Każda z nas marzy o pięknych, lśniących i zdrowych włosach. Niestety, wyłącznie nieliczne kobiety mogą poszczycić się posiadaniem kosmyków, które w istocie odznaczałyby się powyższymi cechami. Nic więc dziwnego, że aby osiągnąć wspomniany efekt, sięgamy po liczne odżywki, maski czy też innego rodzaju kosmetyki, których stosowanie – w praktyce – nie przynosi żadnego efektu. Dlaczego? Ponieważ niejednokrotnie zdarza się, że przyczyna problemu leży w zabiegu, do którego z reguły nie przykładamy większej uwagi, a więc… w szczotkowaniu włosów. Jak to możliwe?

Zdecydowana większość tradycyjnych szczotek do włosów, oferowanych przez liczne sklepy z kosmetykami, w znacznym stopniu przyczynia się do powstawania mechanicznych uszkodzeń. Co to znaczy? Ni mniej, ni więcej, jak tylko tyle, że rozczesując włosy niejednokrotnie wyrywamy czy też łamiemy część z nich, powodując tym samym uszkodzenie struktury. Efekt? Pozbawione witalności, matowe kosmyki oraz podrażniona skóra głowy.

Sprawę z powyższego faktu doskonale zdawał sobie brytyjski fryzjer, Shaun Pulfrey, który postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientek. Stworzył on więc szczotkę, która nie tylko nie niszczy struktury włosów, ale dodatkowo przyczynia się do poprawy ich kondycji. Tak powstała Tangle Teezer.

Szczotka do włosów Tangle Teezer wyposażona została w ząbki FLEXI o innowacyjnym kształcie, wykonane ze specjalnego, elastycznego tworzywa. Posiadają one różną długość, co umożliwia bezproblemowe rozczesywanie każdego rodzaju włosów, nawet pasm kręconych. Nie narusza ona przy tym struktury włosa i nie powoduje żadnego rodzaju uszkodzeń. Warto przy tym dodać, że szczotka z łatwością radzi sobie zarówno z kosmykami suchymi, jak i z mokrymi. Dodatkowo regularne stosowanie Tangle Teezer przyczynia się do zamknięcia łusek włosa, w efekcie czego uzyskujemy gładkie i lśniące pasma. Co więcej; używanie szczotki TT jest niezwykle przyjemne i porównywalne do relaksującego masażu głowy. Jednak – w odróżnieniu od wspomnianego zabiegu – masaż ten ma na celu nie tylko odprężenie, ale również pobudzenie cebulek włosów do wzrostu.

Jeśli zależy Ci na zdrowiu i pięknym wyglądzie własnych włosów, to koniecznie zastąp zwykłą szczotkę produktem Tangle Teezer. Oryginalne wyroby TT oferuje np. drogeria internetowa, w której dostępna jest zarówno klasyczna wersja szczotki, jak i wariant kompaktowy – idealny do każdej, damskiej torebki czy plecaka.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

ratunek dla spalonych włosów

Olaplex — Jak uratować spalone włosy? Doradzamy!

Olaplex to doskonałe produkty do pielęgnacji włosów, które skutecznie chronią i regenerują. Seria składa się …