Sono Queen
Zabiegi modelujące sylwetkę w zakresie liftingu HIFU dają doskonały efekt naturalnego liftingu całego ciała. Skóra staje się dzięki nim jędrna, naturalnie napięta i wyraźnie młodsza | fot.; Materiał partnera zewnętrznego

Ujędrnianie skóry i modelowanie sylwetki urządzeniem Sono Queen

SonoQueen – jedno z najnowszych urządzeń, które zagościło w Klinice Miracki i od pierwszego dnia zdobyło sobie wielu zwolenników. Poznajcie atuty SonoQueen, zabiegu przeznaczonego do ujędrniania skóry i liftingu ciała.

Lifting bez skalpela

Większość z nas, kiedy zastanawiamy się nad zabiegami liftingu skóry, natychmiast myśli o chirurgicznej ingerencji, bliznach i długiej rekonwalescencji. Tymczasem modelowanie sylwetki w zakresie podniesienia i ujędrnienia skóry jest możliwe w całkowicie nieinwazyjny sposób. Wystarczy, że skorzystamy z zabiegów wykorzystujących technologię HIFU, czyli sfokusowanych, wysokoenergetycznych fal ultradźwiękowych. Takim urządzeniem jest między innymi SonoQueen, który pozwala na uzyskanie efektu liftingu bez przerywania ciągłości naskórka. A co więcej – bez bólu. Jest to bowiem jedyne urządzenie do nieinwazyjnego liftingu, którego działanie jest na tyle precyzyjne, że pacjent podczas zabiegu nie odczuwa doznań bólowych.

Co to jest lifting?

Zbieg modelowania ciała i liftingu Sono Queen opiera się na technologii HIFU, czyli wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej, która działa głęboko w skórze. Tajemnicą technologii HIFU jest precyzyjna i skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej, która pozwala dotrzeć do 3 warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej (SMAS), wywołując tym samym punkty termicznej koagulacji. Na skutek przeniknięcia ultradźwięków w skórę pacjenta zapoczątkowany zostaje proces kolagenogenezy, czyli regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych i obkurczenia tkanek. Obkurczenie tkanek następuje w wyniku pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu, co z kolei daje efekt szybkiego liftingu bez konieczności mechanicznego naciągania skóry.

Urządzenia do modelowania sylwetki takie jak SonoQueen nie pomagają co prawda wyszczuplić ciała, ale są doskonałym remedium na zwiotczałą skórę, która staje się luźna i wisząca, szczególnie w obszarach takich, jak ramiona, brzuch czy twarz.

Zabiegi modelujące sylwetkę w zakresie liftingu HIFU dają doskonały efekt naturalnego liftingu całego ciała. Skóra staje się dzięki nim jędrna, naturalnie napięta i wyraźnie młodsza.

Jak działają urządzenia do modelowania sylwetki?

Mechanizm działania urządzeń bazujących na technologii HIFU oparty jest o nieskomplikowany schemat. Głowica urządzenia (każdy z obszarów ciała poddawany jest zabiegowi liftingującemu przy pomocy innej głowicy o zróżnicowanej głębokości działania) przystawiana jest do skóry pacjenta i emituje w głąb skóry stożek (focus) mocno skoncentrowanych fal US. Fale ultradźwięków, trafiają bezpośrednio w powięź mięśnia, pobudzają fibroblasty do intensywnej produkcji kolagenu. Uszkodzony przy pomocy fal US obszar rozpoczyna przebudowę swojej struktury „ratując” zniszczone komórki. Taki naturalny lifting, kiedy skóra nie jest napinana sztuczną, mechaniczną techniką, a zostaje pobudzona  do naturalnej regeneracji, jest najskuteczniejszy i najzdrowszy dla całego ciała. Co istotne: fale US nie uszkadzają naskórka podczas zabiegu, a zatem nie pozostają po nim  blizny, ani rany, więc skóra może skoncentrować się wyłącznie na odbudowie i regeneracji. Efekt ujędrniania twarzy jest wyraźny i pojawia się już w ciągu kilku tygodni po przeprowadzeniu procedury. Więcej informacji na temat zabiegu na stronie http://klinikamiracki.pl/zabieg/sono-queen-nieinwazyjny-lifting-us/

Modelowanie sylwetki w Warszawie

Zabiegi liftingujące całe ciało z użyciem technologii HIFU w Warszawie dostępne są już w wielu klinikach medycyny estetycznej. W Klinice Miracki macie Państwo możliwość wyboru pomiędzy dwoma urządzeniami pracującymi w oparciu o te technologię. SonoQueen i Ultraformer III to dwa podejścia do tego samego efektu i z użyciem tej samej technologii. Zabiegi Ultraformerem są szybsze, ponieważ dostarczają większą porcję energii na nieco większy obszar. Jednak dzięki swojej niebywałej precyzji zabiegi urządzeniem SonoQueen są całkowicie bezbolesne.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

popularne zabiegi medycyny estetycznej

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Każdy z nas się starzeje i nikt nie jest w stanie uniknąć tego procesu. Z …