Przedłużanie włosów pozwala spektakularnie odmienić wygląd, dodaje kobiecości i pewności siebie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Włosy clip in a tape on

Marzysz o długich gęstych włosach? Możesz osiągnąć swój cel, przedłużając włosy w salonie lub wykonać zabieg samodzielnie — we własnej łazience! Jakie wady i zalety ma każda z możliwości? Dziś omówimy podstawowe różnice pomiędzy włosami clip in i tape on.

Przedłużanie włosów pozwala spektakularnie odmienić wygląd, dodaje kobiecości i pewności siebie. Podejmując decyzję o zabiegu, konieczny będzie wybór nie tylko metody, ale również rodzaju doczepów. Poniżej przedstawiamy porównanie dwóch bardzo popularnych rodzajów doczepów — włosów clip in i włosów tape on.

Włosy clip in a włosy tape on

Włosy clip in to doczepy zakończone klipsem. Takie pasma służą do samodzielnego przedłużania włosów. Włosy tape on to dopinki dedykowane metodzie kanapkowej. Przy ich pomocy przedłużysz włosy u fryzjera.

Jakość

Zarówno w przypadku dopinek clip in, jak i tape on możesz sięgnąć po naturalne lub syntetyczne pasma. Choć cena syntetyków będzie niższa, ich jakość nie zadowoli kobiet, które marzą o naturalny, efekcie. Plastikowy, charakterystyczny dla takich doczepów blask skutecznie go zaburzy. 

Długość i gramatura

Do przedłużania włosów metodą tape on stosuje się doczepy o długości 40, 50 i 60 cm.

Trwałość

Doczepy tape on zapewniają trwały efekt, który utrzymuje się na głowie przez co najmniej kilka miesięcy. Metoda clip in nie jest metodą trwałą. Producenci zalecają, aby każdorazowo przed zaśnięciem zdejmować dopinki. Jeśli nie możesz tego zrobić, spleć je w lekki warkocz. Dzięki temu unikniesz splątania i skołtunienia.

Młoda kobieta prezentuje piękne włosy
Koszty doczepów zależą od jakości, długości, gramatury oraz… sprzedawcy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Cena

Ile kosztują doczepy clip in a ile tape on? Koszty doczepów zależą od jakości, długości, gramatury oraz… sprzedawcy. Wskazane niższe ceny pochodzą ze sklepu Besthair, który specjalizuje się w sprzedaży dopinek i akcesoriów do przedłużania włosów.

Koszt jednego pasma tape on kanapki o długości 40 cm i wadze 50 g wynosi 19 zł. W przypadku przedłużania optymalna liczba kanapek wynosi od 12 do 18. W przypadku zagęszczania — od 8 do 12. Koszt kanapek, niezbędnych do przedłużania wynosi więc od 228 do 576 zł. Pamiętaj jednak, że jest to koszt samych dopinek. Cena nie uwzględnia pracy stylisty.

Zestaw naturalnych włosów clip in składający się z:

  • 1 taśmy z 3 spinkami — szerokość 20 cm,
  • 1 taśmy z 3 spinkami — szerokość 15 cm,
  • 2 taśm z 2 spinkami — szerokość 2*10 cm,
  • 2 taśm z 1 spinką — szerokość 2*5 cm,

możesz mieć już za 119 zł.

Najdroższy, 7-elementowy kosztuje 369 zł. W przeciwieństwie do pasemek tape on koszt doczepów jest jedynym kosztem zabiegu w metodzie clip in.

Źródło: https://besthair.pl

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dziewczyna różowa grzywka

Jak wybrać dobrego fryzjera?

Cięcie i koloryzacja włosów to rzeczy, które mogą dodać nam uroku i poprawić naszą pewność …