zabiegi laserowe zimą
Zabiegi laserowe na delikatną skórę twarzy wykonujemy wyłącznie w okresie jesiennym i zimowym, by uniknąć oddziaływania na skórę promieni słonecznych, a co za tym idzie – ryzyka powstawania przebarwień po zabiegu | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Zabiegi laserowe zimą? Dowiedz się dlaczego warto wykonać je właśnie teraz!

Zabiegi laserowe szturmem wdarły się na listy usług gabinetów medycyny estetycznej. I nic w tym dziwnego, za pomocą lasera można zwalczyć uporczywe przebarwienia, zmarszczki, a nawet blizny! Dlaczego więc tego typu zabiegi najlepiej przeprowadzać właśnie teraz? Jakie są ich efekty? Podpowiadamy!

Laser nie lubi słońca, czyli dlaczego warto skorzystać właśnie zimą

Okresem, w którym zabiegi laserowe wykonywane są najczęściej, jest zima, dlaczego?

Zabiegi laserowe na delikatną skórę twarzy wykonujemy wyłącznie w okresie jesiennym i zimowym, by uniknąć oddziaływania na skórę promieni słonecznych, a co za tym idzie – ryzyka powstawania przebarwień po zabiegu. Dlaczego miałoby do nich dojść? Otóż zabieg laserowy polega na celowym uszkodzeniu komórek skóry, czyli zaburzeniu jej naturalnej równowagi po to, by uruchomić intensywne procesy naprawcze – wyjaśnia dr n med. Aldona Stachura z Kliniki La Perla. – Działanie lasera skonstruowane jest w taki sposób, by wpływało na konkretne komórki skóry np. melaninę lub hemoglobinę. Wpływ promieni słonecznych stymuluje w komórkach skóry szereg niekorzystnych mechanizmów. Dlatego narażenie struktur skóry na uszkodzenie pod wpływem promieni słonecznych między zabiegami z użyciem lasera, dałoby odwrotny efekt do zamierzonego – spowodowałoby powstanie przebarwień i uszkodzeń skóry – dodaje.

Który zabieg laserowy wybrać?

Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Odmłodzić cerę, pozbyć się naczynek, a może przebarwień?

– Zimą warto pomyśleć o usuwaniu zarówno głębokich, jak i powierzchniowych zamian naczyniowych, nie tylko na twarzy, ale także na ciele. W tym celu polecamy mi.in zabieg Alma Harmony XL, urządzenie redukuje rumień, naczynka, a także trądzik różowaty. Dodatkowo pozwala osiągnąć efekt fotoodmłodzenia skóry, poprawia jej strukturę i koloryt. Laser ten sprawdza się również w redukcji zbędnego owłosienia każdego fototypu skóry.

Co jednak zrobić, jeśli ktoś bardzo boi się bólu podczas zabiegu? Taka osoba powinna zdecydować się na nowej generacji laser aleksandrytowy Motus AX, który jest praktycznie bezbolesny i działa już po 3 zabiegach. Jego skuteczność potwierdza fakt, iż dedykowany jest specjalnie do depilacji.

Takie zabiegi warto rozpocząć właśnie teraz, aby pełną serię wykonać jeszcze przed wiosną – wyjaśnia dr n med. Aldona Stachura z Kliniki La Perla. Jeśli natomiast myślisz o głębokiej regeneracji skóry, poprawie jej faktury, wygładzeniu zmarszczek i bruzd oraz redukcji przebarwień wybierz Laser ablacyjny Pearl. To najnowszej generacji urządzenie, przeznaczone do usuwania oznak starzenia.

– Odpowiednie dobranie długości fal, przy jednoczesnym zastosowaniu skanera laserowego pozwala na powierzchniowe wygładzenie zniszczonej skóry i pobudzenie procesów tworzenia nowego kolagenu. Jest to silny laser, dlatego po wykonaniu zabiegu skóra jest zaczerwieniona przez kilka dni, po 3 dniach zaczyna się łuszczyć, a po 7. dniach widać końcowe efekty dodaje.

Nowością na rynku, która zdobywa coraz większą popularność, jest laser Perfectus.

– Zabieg z jego wykorzystaniem w połączeniu z osoczem nałożonym na dany fragment skóry, daje rewelacyjne efekty. Można go stosować w celu wygładzenia zmarszczek, redukcji przebarwień, a nawet rozstępów – dodaje.

Czas na laseroterapię!

Zabiegi laserowe to niezwykle skuteczne terapie na usunięcie zmian i wyraźne odmłodzenie skóry twarzy. Pozwalają nie tylko kompleksowo zregenerować skórę, ale sprawiają, że życie staje się po prostu łatwiejsze (jak np. po trwałym usunięciu owłosienia). Pamiętaj, po niektórych z nich będziesz potrzebowała czasu na rekonwalescencję, dlatego zaplanuj zabiegi odpowiednio wcześnie. Na efekty warto poczekać, w rezultacie cera stanie się wygładzona i świeża!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

pieprzyki

Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Łódź

Laserowe usuwanie znamion, pieprzyków i brodawek jest bezbolesne i nieinwazyjne. Szacuje się, że przeciętny człowiek …