Makijaż nude jest makijażem dla każdej kobiety w każdym wieku | fot.: Fotolia

Zmysłowość i delikatność. Makijaż nude trendem na zimę

Kolory natury, rozświetlona cera i oko oraz delikatnie prowokacyjne usta. To oznacza tylko jedno! Znakiem rozpoznawczym zimy 2015/2016 będzie makijaż typu nude – mówi Magda Stępień, wizażystka marki Dr Irena Eris Provoke.

– Trendy w makijażu na zimę 2015/2016 są bardzo przychylne kobiecie, zmysłowe i można by rzec, że delikatne. Przewodzi nurt smoky połączony z nude – mówi newsrm.tv Magda Stępień, wizażystka marki Dr Irena Eris Provoke.

Stworzenie makijażu typu nude polega na wydobyciu naturalnego piękna przy użyciu kolorów natury takich jak karmel, piasek, oliwka, khaki oraz różne odcienie beżów i brązów.

– Makijaż nude jest makijażem dla każdej kobiety w każdym wieku. Niewidocznym, ale poprawiającym naturalne piękno i naturalne kolory – podkreśla Magda Stępień – Bardzo ważnym elementem jest świetlista cera, rozświetlone oko, usta, chociaż z tymi ostatnimi możemy się pobawić.

Należy jednak pamiętać, że sezonowe zmiany w trendach makijażowych dotyczą nie tylko kolorów, ale także tekstury produktów kosmetycznych.

Sezonowe zmiany w trendach makijażowych dotyczą nie tylko kolorów, ale także tekstury produktów kosmetycznych | fot.: newsrm.tv
Sezonowe zmiany w trendach makijażowych dotyczą nie tylko kolorów, ale także tekstury produktów kosmetycznych | fot.: newsrm.tv

– Ta tekstura bardzo mocno wpływa na aplikację. Cieniem w formie musu możemy pomalować oczy nawet palcem. Możemy go użyć na przykład na mokro i wtedy daje zupełnie inną siłę. Z jednego produktu możemy uzyskać wielowarstwowość koloru, a w związku z tym bardzo różne makijaże – dodaje Magda Stępień.

@newsrm.tv

Sprawdź także

pielęgnacja włosów

Dbanie o włosy to nie tylko kosmetyki!

Kiedy słyszysz o pielęgnacji włosów, to na myśl przychodzą Ci jedynie szampony i odżywki? Stosowanie …