kobieta używająca żelu antybakteryjnego
W obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, płyn do dezynfekcji rąk to absolutny numer jeden wśród preparatów, które powinny znaleźć się w zasięgu ręki | fot.: stock.adobe.com

4 produkty, które warto mieć… w zasięgu ręki

Każdego dnia nasze dłonie narażone są na szereg szkodliwych czynników: chlorowana woda, detergenty, żel antybakteryjny wysuszający skórę, wiatr, silne promienie słoneczne. Warto zatem zadbać o właściwą ochronę i pielęgnację i dezynfekcję dłoni. W jakie produkty warto się zaopatrzyć i mieć je zawsze w zasięgu swej ręki?

Delikatny i skuteczny płyn do dezynfekcji rąk

W obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, płyn do dezynfekcji rąk to absolutny numer jeden wśród preparatów, które powinny znaleźć się w zasięgu ręki. Dezynfekcja rąk zawsze była niezwykle istotnym elementem świadomego dbania o zdrowie i higienę. Obecnie, przestrzeganie zasad właściwej dezynfekcji rąk stało się absolutną koniecznością. Na rynku znaleźć można wiele żeli antybakteryjnych, które powodują, że skóra staje się szorstka, zaczerwieniona. Pojawia się uporczywe swędzenie czy podrażnienie. Warto zatem zaopatrzyć się w delikatny płyn do dezynfekcji rąk, który nie powoduje podrażnień, a działa skutecznie. Profesjonalne preparaty do dezynfekcji rąk nie tylko zabijają bakterie, grzyby i prątki, ale także nie wysuszają skóry, nie powodują uczuleń.

Rękawiczki

Rękawiczki lateksowe to obok płynu do dezynfekcji rąk jeden z najbardziej pożądanych produktów w dobie koronawirusa. To jeden z niezbędnych środków ochrony. Właściwie zakładane i zdejmowane zmniejszają ryzyko zakażenia. Noszenie rękawiczek lateksowych to jeden ze sposobów ochrony przed wirusami, bakteriami, drobnoustrojami, ale jeśli chodzi o pielęgnację rąk to przydadzą się one także w czasie wykonywania innych czynności. Otóż rękawiczki lateksowe ochronią delikatną skórę przed szkodliwym działaniem detergentów, z których korzystamy najczęściej w trakcie sprzątania. Warto zakładać je zarówno do zmywania, jak i do czyszczenia wszystkich powierzchni z użyciem silnych preparatów. Ale nie tylko rękawiczki lateksowe powinny znaleźć się w zasięgu naszych rąk. Zwykłe, bawełniane czy skórzane rękawiczki też warto jest mieć przy sobie zawsze wtedy, gdy pogoda staje się coraz bardziej kapryśna, wietrzna, a na dworze temperatura spada. Zwykle przypada to na okres jesienno-zimowy. Nie wolno zapominać o tych drobnych akcesoriach, które stanowią ważną ochronę dla skóry dłoni. Naturalnie, przed założeniem rękawiczek warto zabezpieczyć dłonie kremem do rąk, jednak o tym za chwilę.

Krem do rąk

Dobry krem do rąk warto mieć zawsze przy sobie, w torebce, kosmetyczce, na półce w łazience. Wspomnieliśmy powyżej, że dłonie narażone są na szereg szkodliwych czynników, dlatego, aby zregenerować skórę i przywrócić jej gładkość, należy korzystać z dobrodziejstwa kremu do rąk. Warto zadbać, by w ich składzie znalazły się takie ingredienty, jak:

 • elastyna;
 • witamina C;
 • witamina E;
 • gliceryna;
 • alantoina;
 • D-panthenol;
 • witamina H;
 • algi;
 • masło shea;
 • lanolina;
 • wyciąg z aloesu;
 • wyciąg z rumianku;
 • masło kakaowe;
 • wosk pszczeli.

Warto zwracać uwagę, by kremy do rąk pozbawione były drażniących substancji zapachowych i parabenów, emulgatorów, barwników. Mogą one dodatkowo przesuszyć, podrażnić, wywołać alergię. Przed wyjściem na zewnątrz należy także pamiętać o stosowaniu preparatu z filtrem, który zabezpieczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. A te jak wiadomo, w nadmiarze przyczyniają się do powstawania przebarwień i przedwczesnego starzenia się skóry.

Pilniczek do paznokci

Pilniczek do paznokci to jeden z najważniejszych przyjaciół dłoni. To niezastąpiony produkt, który przydaje się w najmniej oczekiwanych momentach. Nie zajmuje on dużo miejsca, zatem warto zawsze mieć go w zasięgu swej ręki, to jest: w kosmetyczce, torebce, saszetce, szufladzie w pracy. Nawet najbardziej zdrowe paznokcie czasami pękają. Może to być spowodowane na przykład urazem mechanicznym. Warto zatem zabezpieczyć się przed takimi ewentualnościami i mieć przy sobie pilniczek do paznokci. Najlepsze egzemplarze wykonane są ze szkła bądź papieru. Lepiej wystrzegać się za to modeli zrobionych z metalu, które niszczą paznokcie.

Podsumowując, jeśli chcemy, by nasze dłonie objęte były odpowiednią pielęgnacją i ochroną, w zasięgu ręki nie powinno zabraknąć delikatnego płynu do dezynfekcji rąk, rękawiczek lateksowych i zimowych, kremu do rąk oraz pilniczka do paznokci. Nasze dłonie z całą pewnością odwdzięczą się za to zdrowym, pięknym wyglądem, a jak powszechnie wiadomo, są one naszą wizytówką. Warto zatem o nie odpowiednio dbać i właściwie je chronić.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

tanie i skuteczne kosmetyki

Tanie kosmetyki kolorowe, które działają, jak markowe i drogie produkty

Ogromny rozwój rynku kosmetycznego sprawił, że w drogeriach pojawiają się coraz to nowsze produkty, które …