owsianka z truskawkami
Wprowadzanie zmian wiąże się również ze zmianami w diecie. Te są w takim samym stopniu jak aktywność fizyczna początkowo trudne do zrealizowania | fot.: materiał partnera

Chcesz zadbać o swoją sylwetkę? Nie wiesz jakie zasady odżywiania i treningu wprowadzić? Podpowiemy!

Bardzo ważnym jest, by każda osoba, która zaczyna myśleć o zmianach w swoim życiu dobrze określiła swoje cele. Dzięki temu będzie jej znacznie łatwiej ustalić również poszczególne kroki, które w efekcie dadzą upragniony rezultat.

Wysiłek fizyczny – nie wszystko naraz!

Większość osób, które chce odmienić wygląd swojej sylwetki rozpoczyna rozważania od wprowadzeniu aktywności fizycznej. Niestety bardzo często kończy się to szybkim zniechęceniem. Powodem tego jest fakt, iż zazwyczaj każdy chce dużo i szybko. Przekłada się to na dobór zbyt intensywnych ćwiczeń fizycznych, a także na zbyt dużą ich ilość w ciągu tygodnia. Jak podejść do tego tematu rozsądnie? Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę ze swoich ograniczeń. Mogą one wynikać zarówno z ilości nadprogramowych kilogramów, jak i z dotychczasowego poziomu aktywności fizycznej. Co więcej trening musi zostać dopasowany do zainteresowań, ponieważ uprawianie biegania, w momencie gdy naprawdę szczerze nie lubi się wykonywać tej czynności nie ma większego sensu. Wpłynie bowiem na jeszcze szybsze zniechęcenie. Dobrze jest więc ustalić indywidualny plan treningowy, który będzie stopniowo zwiększał intensywność ćwiczeń i który będzie odpowiadał preferencjom sportowym.

Zdrowa dieta – o czym należy pamiętać?

Wprowadzanie zmian wiąże się również ze zmianami w diecie. Te są w takim samym stopniu jak aktywność fizyczna początkowo trudne do zrealizowania. Wynika to z faktu, że bardzo trudno jest porzucić dotychczasowe przyzwyczajenia np. zjadania chipsów przy wieczornym filmie. Zastąpienie tej przekąski marchewką nie wpływa pozytywnie na wyobraźnię. Tak samo jak nauka robienia zrównoważonych zakupów. Na szczęście o ile przy ćwiczeniach fizycznych trzeba stawiać wyłącznie na siebie, tak przy diecie można skorzystać z gotowych rozwiązań. Do nich należy catering dietetyczny np. od https://bedietcatering.pl/. Decydując się na złożenie zamówienia można całą swoją uwagę poświęcić treningom. Nie trzeba już robić zakupów, opracowywać menu, a także gotować. Wybrany wariant diety otrzymuje się codziennie rano pod wskazany adres. W gestii zamawiającego leży już wówczas tylko spożywanie posiłków w określonych odstępach czasu. Pamiętać należy jeszcze o tym, by nie podjadać między posiłkami. Ten nawyk może bowiem zrujnować dbanie o piękną sylwetkę. 

Materiał partnera

Sprawdź także

białko

Produkty z dużą ilością białka – jak włączyć je do diety?

Produkty z dużą ilością wartościowego białka są dobrym uzupełnieniem jadłospisu, jeśli zależy nam na dostarczaniu …